Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

zabawy z dzieckiem w domu

Polecane posty

Gość gość

Moja corka ma 2,5 roku, caly czas jestem z nia w domu. Zapisalam.ja do przedsskola, ale sie nie.dostala. juz nam brakuje zabaw w domu. Nudzi sie :/ w xo sie bawicie ze swoimi.dziecmi? Jakie gry polecacie dla.2,5latka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój nie lubi zabaw w których ma konkretne zadania- np. zaczął chętnie rysować, ale nie chce powtarzać po mnie kształtów, rysować konkretnych rzeczy (mówię tu np. o kresce, kropce), i to tak jest chyba ze wszystkimi zabawami. Dalej chętnie bawi się np. puzzlami piankowymi i robi różne wieże, domki itd, ale zwykłych nie chce poukładać (tak, żeby złożyć jakiś obrazek). Więc ja mu tylko pomysły podsuwam. Ostatnio dostał ciastolinę, bawi się nią dużo i chętnie, tu nieraz pomagam w zabawie ale raczej tak jak on lubi- np. prosi żeby ulepić oczy dla jego węża, pomagam też w czynnościach z którymi ma problem, jak skorzystanie z bardziej skomplikowanej foremki. Chętnie bawi się kredkami, farbkami, kolorowankami ostatnio- tu też dość swobodnie. Pomaga mi chyba we wszystkich pracach domowych i przygotowaniu posiłku, lubi go to równie mocno jak inne typowe zabawy. Ostatnio się przemogłam i pozwoliłam mu naczynia ze mną myć, dostał swoją gąbkę, miałam go pod ręką- okazało się że świetnie sobie radzi, miał do mycia swoją miseczkę, sztućce, deski do krojenia itp i robił to naprawdę z radością. Lubi odtwarzać scenki które zaobserwował gdzieś na ulicy, u dziadków czy w bajce- bawi się że robi ogródek, pakuje warzywa, robi "zakupy" w kuchni, pływa łódką (duża miska) z wędką z patyka i sznurka. Wystarczy karton i robi z niego domek, prezent, budę dla psa, łóżeczko, a jak karton w strzępach to mu wycinam różne rzeczy. No i zabawy ruchowe- bujamy się, kręcimy, robię za konika, samolot, ćwiczymy razem. Książeczki, do znudzenia ale widzę że coraz częściej mówi o tym co czytaliśmy. Raczej mam problem z poskramianiem go, bo sam pomysłów na zabawę ma tysiące... Ale i tak najchętniej na spacery wychodzi, szkoda że nie mamy własnego podwórka, bo to już jest bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki, my tez robimy przerozne zabawy, gry, etc. W domu robi ze mna wszystko.Ale ilez mozna robic jedno i to samo... farbek jej jeszcze nie dawalam, ale chyba dzis zakupie i duzy blok, to mkze byc frajda, obym poten calego domu nie miala pomalowanego hehe. Mamy swoje podworko,i chetnie sie bawi, ale zaraz jej sie nudzi. Tak bym chciala zeby do lrzedszkola chodzila, do dzieci, zabaqy, tance, to calkowicie inaczej niz z mama w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rycerskababka
ja z moim synem bawie sie przeroznie. ma 5lat wprawdzie i ostatnio kupilam mu śmieszne rekawice do "bramki" i rzucam mu piłeczkę taką piankową on łapie i broni. uczy sie refleksu, kocha sie tak bawic. rekawiczki takie o: www.r-gol.com/rekawice-adidas-response-junior-v42264-rozmiar-4,3,577,30588 moze to nie najlepszy pomysl dla dziewczyn,aleee....kto wiee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 lat i łapie piłkę? Mój 3 latek i łapie i kopie. 5 latków to juz na piłkę nożną się zapisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werqa3
Ja od pewnego czasu jestem wierna blogowi www.nietypova.pl i dzisiaj autorka wrzuciła fajny post o zabawach z dziećmi :) Dziewczyna pisze dość ostro, ale widać, że nie boi się krytyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również staram się w mądry sposób zagospodarować czas dziecku. NIe pozwalam mu całymi dnami oglądać telewizora i grac na komputerze ( chociaz wiem,że niektóre mamuśki specjalnie tak robią aby miec więcej czasu dla siebie).

Synek ma już 6 lat. Jego ulubione zabawy to gry logiczne. Uwielbia również układanie klocków. Kupuje mu klocki lego. Nie są tanie ale w sieci można znaleźć sklepy, w których są dobre promocje. Sporo dobrych zabawek, w tym książek oraz gier planszowych jest w Egmoncie:

https://egmont.pl/

Maja tam sporo zestawów w dobrych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm my często czytamy dzieciom bo rozwija to ich wyobraźnię, w ostatnim czasie ,,Tola na wsi" spodobała im się tak bardzo, że czytamy ją już któryś raz z kolei. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My tak samo! Czytanie to najlepsza rozrywka i tak jak pisze Asia_34 rozwija wyobraźnie moich dzieciaków! Ostatnio hitem w naszym domu jest "Puk, puk! Otwórzcie drzwi!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×