Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Do rozwiedzionych kobiet z dziecmi

Polecane posty

Gość gość

Czy po rozwodzie zostawilyscie nazwisko meza? Zeby ulatwic zycie codzienne z dzieckiem (takie same nazwiska)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ja wróciłam do swojego panienskiego , córka ma męza i nam to nie przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy o to pytaja na sprawie rozwodowej, czy trzeba odrebne postepowanie rozpocząć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwona__twarz
to nie sztuka wybudowac nowy dom... :classic_cool: rozwodzisz sie z czlowiekiem czy z nazwiskiem? a moze czlowiek jest dla ciebie tylko tyle wart ile jego nazwisko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zmieniłam
ex mojego męża została przy jego a on zmienił i teraz ona i jej dzieci nazywa się inaczej niż my i nasza córka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i co tak cieszysz i tak pierwsze dzieci z prawdziwego kościelnego małżeństwa są najważniejsze a Twoja córka jest dzieckiem rodziny paczłorkowej tym samym mniej ważnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli dla kogos kosciolek ma znaczenie, to owszem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grasz w sloneczko
to nie jest kwestia kosciolka tylko kazdy cyrk ma swoje granice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobrze to ujelas, kosciolek to taki cyrk na kolkach i bardzo drogi. i do mojego domu, do mojego umyslu tenze cyrk wstepu nie ma. to sa tez granice ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grasz w sloneczko
co innego mialem na mysli, ale skoro taka interpretacja ci odpowiada - wg zyczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZzniecierpliwiony
Jeżeli dziewczyna wychodzi za mąż to praktycznie z automatu otrzymuje nazwisko męża. Jak się rozwodzi to też tak powinno być.Z automatu wrócić do własnego. Ale tak nie jest. Teoretycznie prawo mówi ,że przyszli małżonkowie to ustalają wspólnie. I dzieci mają nazwisko wspólne..Zatem dlaczego prawo nie przewiduje ,że po rozwodzie też powinni to ustalić wspólnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grasz w sloneczko
nie z automatu tylko MA WYBOR po rozwodzie takze MA WYBOR dziewczyna i przedmiot to odrobine dwie rozne sprawy nie zauwazyles?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZzniecierpliwiony
To zależy od człowieka . Czy człowiek to człowiek , czy kobieta to kobieta . A nie przedmiot. Swoim zachowaniem zawsze dajemy przyzwolenie na czyjeś zachowanie. Pretensje najpierw trzeba mieć do siebie. Prawo nas nie obroni.Prawo najczęściej nam szkodzi. Przepisy prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zostawiłam, ale po to,aby ex zrobić na złość :-) Wściekał się z tego powodu. Gdy wyszłam ponownie za mąż to dopiero zmieniłam na nazwisko męża , jego dziecku również. Dopiero szlag go trafił :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zostałam przy nazwisku byłego, zew zględu na dziecko- trudno wytłumaczyć dziecku dlaczego mama ma inne nazwisko niż synuś :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moi rodzice rozstali sie 25 lat temu, ale rozwodu nie wzięli, po prostu ojciec wyprowadził się z domu, bo od dawna im się nie układało i moja mama od tamtej pory nie zdjęła obrączki... trochę to dziwne, bo prawdę mówiąc są ze sobą skłóceni i od kilku lat w ogole się nie widzieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest mężatką tylko na papierku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NIE. Jest mężatka bo nie ma rozwodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co powiecie jeśli moja ex wystawia sie do roochania na portalach pod moim nazwiskiem? Można by jej jakoś je odebrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale co to za mężatka ktorej własny mąż nie chce widzieć? mieszkają osobno od 25 lat, a nie widzieli się kilka .... czyli żyją w separacji... to nie jest małżeństwo... został tylko papier... no i obrączka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj ojciec chciał wystąpić o rozwod, ale mu to odradziłam.... gdybym była na miejscu mojej mamy (lepiej żeby nie :-) ), nie nosiłabym obrączki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój mąż przyjął po naszym ślubie moje nazwisko, tak nazywają się też nasze dzieci - a jego ex została ze swoimi dziecmi z jego starym nazwiskiem też nie była z tego zadowolona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wracam do panienskiego ,bo chce tego i tez dlatego,ze tesciowie uwazaja,ze wyszlam za ich syna dla kasy- a ze to bardzo wplywowi ludzie w naszym miescie, wiec nie dosc, ze nie chce nic oprocz alimentow,to za nazwisko tez podziekuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Facet przyjmujacy po slubie nazwisko zony to C***A dzieci powinny sie nazywac tak jak ojciec Ja zmienilam na panienskie a pozniej na nazwisko nowego meza Dzieci nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
...no wiesz jeśli chcesz alimenty na siebie to wysokie nie są złe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościówo - nie masz dzieci to się nie wypowiadaj :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takze nie ciesz sie gosciu bo masz meza ciotke:-) Ktory facet majacy jaja zmienia nazwisko na nazwisko zony? Toz to nie facet:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego C**A? mój mąż też zmienił na moje po ślubie on miał beznadziejne nazwisko, wszędzie przekręcane a ja mam ładne i proste - po ślubie i tak zostalabym przy swoim, ale sam zapytał czy może I on by zmienił skoro jest okazja - czemu nie? oczywiście nasze dzieci mają nazwisko taty - inne mnie nie obchodzą, niech się ich mamusia martwi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zostawiłam nazwisko byłego męża. Za duzo formalności jak dla mnie byłoby przy zmianie. A to przecież tylko nazwisko, same w sobie nie niesie żadnego przekazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a my zmieniliśmy nazwisko oboje po ślubie - między innymi po to, żeby się odciąc od przeszłości męża w d***e mam jak się jego dzieci z inną laską nazywają albo jak się jakaś była panna z tym czuje - każdy ma prawo nazywac się tak jak chce - byłe żony na siłę się nazwiska trzymają jakby to sprawiało, że nadal są w rodzinie - czasm trzeba im pokazac, że tak już nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×