Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Termin lipiec 2014 sa tu jakies nowe mamusie

Polecane posty

Rajstopy też mnie cisną więc staram się zakladać gdy wychodzę na dwór;) a co do USG też słyszałam że powinno się robic tylko trzy ale czy większa ilość może zaszkodzic to nie mam pojęcia ale gdyby tak na prawdę było to pewnie lekarze by tego przestrzegali ja jestem w 8 tc i miałam robione 3 razy poniewaz za pierwszym razem nie było widać zarodka za tydzień kolejne usg gdzie zarodek się pojawił i za tydzień jeszcze jedno poniewaz zmieniłam lekarza. Moja koleżanka miała usg co wizyta robione i ma zdrowego 3 latka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Usg nie szkodzi, nie promieniuje bo to nie rentgen ani rezonans magnetyczny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie też się wydaję że będę miec robione na każdej wizycie żeby sprawdzić chociażby czy rośnie prawidłowo. Bedę za tydz na wizycie to się zapytam o te USG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam taki artykuł : "W Polsce standard ultrasonograficznego badania położniczego opracowany przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne obejmuje trzy badania ultrasonograficzne - przesiewowe w ciąży wykonywane w: 11 - 14 tygodniu ciąży, 20 tygodniu ciąży (+/- 2 tygodnie ), 30 tygodniu ciąży (+/- 2 tygodnie). Dodatkowe badania USG powinny być wykonywane, gdy istnieją konkretne wskazania kliniczne. Na przykład, gdy konieczne jest określenie aktywności serca płodu, położenia płodu lub poziomu płynu owodniowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
termin na 11 lipiec 2014 :) witam wszystkie przyszłe mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam bardzo obfite upławy w momencie gdy zrobiłam test i jakieś potem 2-3 tyg teraz praktycznie nie mam albo bardzo małe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alka00
Ewka, też mam upławy...praktycznie cały czas. a co do brzuszka to sama nie wiem. troszkę mój naturalny brzuszek jest zaokrąglony więc jeśli nawet troszkę mi przybyło to nie widać, ale rajstopy,legginsy też mnie cisną...ogólnie czuję jakbym miała cały czas wzdęty brzuch...w środę idę na wizytę i zobaczę czy się nic nie zmieniło (serduszko bije:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to się przyłączę, może dane mi będzie z Wami wytrwać do końca.:( mam już syna w kwietniu bedzie miał 3 latka i zaszłam w ciążę mając spiralę.Obcnie okazało się że to 7 tydzień ciąży. Dlatego też nie mam gwarancji że ta ciąża się utrzyma.Mieszkam w Uk więc pierwsze usg zrobiłam prywatnie u polskiego lekarza i czekam co dalej. Na chwilę obecną dziecko żyje, lekkie ruchy i tętno jest. Spirali nie da się usunąć bo jak twierdził lekarz zarodek rozwija się pod nią w momencie jej usuwania usunie się zarodek. Lekarz powiedział że jest 50/50 może się utrzyma a może nie.W każdym razie jeśli wytworzy się łożysko powinno być bezpieczniej bo spirala wrośnie się w jego strukturę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prócz spirali martwi mnie jeszcze jeden fakt-przyjmowałam Duomox i Amoxycylinę kuracja trwała jakieś 6-7 dni po 2 tabletki dziennie,brałam Buscopan (ja kieś 2,3 tab), Nurofen 200mg (napewno jakieś 4 tab) oraz tabletki na biegunkę (też pewnie jakieś 6) nie jestem w stanie stwierdzić czy te leki były brane już w ciąży czy jeszcze nie, nie jestem w stanie sobie przypomniec dokładnie dat kiedy to brałam :| i zastanawiam się jak to wszystko może wplynąć na zdrowie i rozwój dziecka,przecież mówi się że pierwsze 12 tygodni jest decydujące. Ja p*****le, wykończę się!!! :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak generalnie no to jeszcze wchodzę w swoje ciuchy bo to w sumie 7 tydzień, dopiero termin wg okresu miałabym na 20 lipca ale lekarz mówił że płód trochę za mały jak na datę z okresu. Na usg to był ttylko taki ogonek z wyraźnie zaznaczoną głową, ruszało się i pokazał bijące serce. Męczą mdłości, toleruję tylko owoce, jogurty i słodkie (ta sama historia w 1 ciąży) tyle że mniej mnie męczy spanie bo z synem spałam po 14 godzin, i po takim śnie byłam gorzej padnięta niż przed. za to teraz gorzej dokuczają mdłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli nie jestem sama;) U mnie bywaja takie dni że tez czuję wzdęty brzuch taki bardzo pełny nawet jak jestem głodna to tak czuję ale po jakimś czasie to mija więc raczej to normalne. Kachna a co do Ciebie to chyba nie wesolo masz jak wszystko będzie ok to znaczy że do końca ciąży będziesz musiala mieć tą spirale? Ja brałam tabletki anty na poczatku ciąży bo nie wiedziałam że jestem.. mam nadzieję ze też wszystko u mnie będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alka00
ja nawet jak zjem mala porcje czegokolwiek to po posiłku mam uczucie jakbym zjadła potrójną taką porcję, ale faktycznie, póżniej przechodzi...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra1412
Witajcie. U nas 12 tydzień. w piątek byłam na badaniach. Dzidziuś bryka jak szalony, serducho bije, wszystko jest ok, wad nie stwierdzono. Rozwój ciąży prawidłowy. Jestem przeszczęśliwa. W sobotę moja córcia miała 2 urodziny - było dużo gości i powiedziałam oficjalnie o nowym członku rodziny. Zresztą nie mogłam dłużej czekać bo brzuszek mam bardzo duży jak na końcówkę 3 miesiąca i wszyscy i tak mieli podejrzenia. Już dawno przerzuciłam się na spodnie ciążowe - bo w innych nie dawałam rady. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacosieboi
mam 19 lat i mam termin na 13 lipca:)) jestem w 10 tc :) Niedługo mam miec badania prenatalne ktorych sie boje;( wrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacosieboi
Sandra1412 niedługo mam miec te badnie,,boli??? czy są ryzyka poronienia ??? co powiedział ci lekarz przed badaniami ??? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacosieboi
Lili..................................3.07............... ... 29l at . ..................podlaskie katherina90....................4.07....................24 lata ...................lubelskie Sandra1412...................5.07 (28.06)..............?..................świętokrzyskie dzikidzik....................... 6.07........................27lat .......................mazowieckie mala929....................... 7.07........................21lat .......................śląskie Lelevel........................... 8.07..................... .?....................podkarpackie Moarelka1205.................8.07.......................? ............kujawsko pomorskie Lucy234.........................12,07.................... ..29 lat....................podkarp. gość_S..........................13.07.................. .. ..24lata.. ........................śląskie salvaje............................14/15.07.............. ...19 lat.......................śląskie Karolina24......................15.07...................2 4la t a.............,...dolnoślaskie Karolina8787..................16,07....................26 lat.. ......................łódzkie jamama2........................17.07...................?. . . ...................małopolskie lipiec2014.......................19,07................... .31 lat...................śląskie Marta821.........................20.07.,,,,,,,,,...,,,... .31 lat. .........,,,,,,,...pomorskie Ania mama Amelki..........20.07.........,,.,,.....30 lat.................. dolnośląskie Cheeky brown................24.07....................26 lat............ .......małopolskie Znadzieją296..................25-26.07...............20 lat. .................małopolskie Makinka...........................26.07................. ? , ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,mazowieckie Slodka nadzieja................20.07..................33lat........ ..............Italia tacosieboi..........................13.07..................18 lat.....w-m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kachna to ci bardzo współczuję całej tej sytuacji i nie zazdroszcze, Ale musisz byc dobrej myśli, bo niewlele możesz zrobić jak tylko czekać i mieć nadzieję. dokłądnie najwazniejsze 12 tyg bo wtedy dziecko jest ciągle zagnieżdzone w ściance macicy i różnie to się może skończyć natomiast po 12 tyg dziecko znajduje sie już w łożysku dzie pozostaje do końca i raczej nie zdarzają się juz wtedy poronienia ani inne przykre sprawy. Także odliczajmy, już tuż tuż..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Hej dziewczyny:-)Jutro mam 2 wizyte u lekarza. Czego moge sie spodziewac po tej wizycie? Na pierwszej tylko potwierdzil ciaze i zlecil badania ktore zrobilam, jutro zapewne beda juz wyniki, ale co oprocz tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobity :) Byłam dziś na 3 wizycie u ginekologa :) 9 tc. Termin od 14-21 lipca :) z dzidzią wszystko w porządku, serduszko bije jak dzwon! na usg widać zarys rączek i nóżek, jestem prze szczęśliwa! :) pozdrawiam wszystkie lipcówki, na pewno będę tu zaglądała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra1412
dziewczyny - ja miałam usg przez brzuch czyli wszystko bezboleśnie. zwykłe badanie ginekologiczne z "wyczuwaniem " wielkości macicy - nie boli - jak normalne badanie ginekologiczne - tyle ze mało przyjemne. Najważniejsze w 12 tygodniu jest usg i sprawdzenie przezierności karkowej i kości nosowej, poza tym ogólne sprawdzenie czy dzidziuś się rusza, czy serduszko bije no i czy są rączki, nóżki czy wszystko jest proporcjonalne. Za usg płaciłam 50zł u mojego lekarza. reszta na fundusz czyli standardowe badania z krwi ( morfologia , glukoza, mocz, jakieś VDRL, antygen HBs, anty-HCV) Nic się nie bójcie - zabaczycie pięknie brykające maluszki bo w 12 tygodniu już się pięknie ruszają. Być może któraś z was pozna na już płeć. :) Powodzenia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra1412
Ewka01722 - tak , przezierność widzisz na usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katherina90
hej dziewczyny:) usg na pewno nie szkodzi ale wykonywanie go na każdej wizycie poprostu nie ma sensu. Oczywiście jesli czujecie się z tym lepiej że zobaczycie swoje maleństwo albo po prostu macie takie zachcianki i was na to stać to spoko- nie krytykuje tego :) ale jeśli to lekarz wychodzi z propozycją aby za każdym razem robic usg to zastanówcie się czy są jakieś wskazania do tego czy poprostu chce was naciągnąć. W prawidłowej ciąży wystarczą 3 usg, według mnie powinno być jeszcze 4 na początku i 5 na samym końcu i te dodatkowe pewnie sobie zrobie we własnym zakresie. Co do brzuszka, ja dziś zaczynam 13 tydz, chodzę już w ciążówkach ale to dlatego że jest mi w nich poprostu wygodnie. Bardziej widoczny jest chyba mój własny brzuszek ale podobnie jak wy mam wrazenie ze jestem wdęta i że jak na niezmienną wagę brzuch urósł. No ale ostatnio czytałam że macica jest już wielkośc***iłki więc chyba nie ma sie co dziwić. Kiedyś ktoś tu pisał o zamiennikach dla tych droższych witamin femibion itp. Dziewczyny jak znacie jakieś tańsze dobre wit dla coezarnych to napiszcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakos tak fajnie co miesiac zobaczyc swojego dzidziusia ze wszystko jest ok. Ja biore prenatal classic kupilam po promocji 90 tabletek za 29,90 i do tego jeszcze kwas foliowy za 3,50 60 tabletek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×