Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Przepis na dobre ciasto na pierogi

Polecane posty

Gość gość

j.w i farsz do pierogow z serem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farsz: Twaróg i ugotowane ziemniaki mielisz przez maszynkę, dodajesz podsmażoną cebulę, pieprz i sól. Ja na dwie kostki twarogu daję ok. 1 kg ziemniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anooooooo
Składniki: 3 szklanki mąki, 3/4 szklanki wrzątku, 1/3 szklanki zimnej wody, może być 1 jajko - nie musi Jak przyrządzić? Mąkę zalać wrzątkiem i zaraz zimną wodą, wymieszać łyżką, przykryć pokrywą na 20 minut. Następnie wyrobić, przykryć pokrywą i odstawić na następne 20 minut. Na koniec jeszcze raz wyrabiamy, wałkujemy i kleimy pierogi. Ciasto jest miękkie, bardzo dobrze się klei i nie rozklejają się podczas gotowania - pyszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pierogi na slodko z twarogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mozna bez cczekania. bo mis ie niechce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciasto proste bez udziwnien woda letnia pol na pol z mlekiem oleju dwie lyzki i 1/2 lyz.soli maka dodajac bedziesz sama wiedziala ile tej maki ciasto ma byc miekkie ser: ser bialy cukier zoltko cukier waniliowy odrobina slodkiej smietanki jak masz jak nie to przynajmniej 18stka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie trzeba czekać. Do mąki daj dobrze ciepła wodę i trochę oleju. Wyrób ciasto i już. Możesz dać też zoltko (tylko zoltko! Od białka ciasto twardnieje!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość organiczna dziewczyna
Dokladnie -lubella do pierogow ,maka,goraca woda,troche oleju,soli i wyrabiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na kg mąki ok pół litra ciepłej wody z mlekiem (pół na pół) i żółtko. Najlepsze chyba ciasto a przetestowałam w ciul. No i oczywiscie gdzieś z pół łyżeczki soli. Może być zamiast mleka sama woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zawsze daję jedno jajko na porcję ciasta, szklankę gorącej wody i mąki tak żeby było lekkie. No i szczyptę soli. Nie odkładam go, od razu lepię. Właściwie, nawet nie próbowałam bez jajka, a to nieprawda że od białka robią się twarde, grunt to z mąką trafić, nie próbowałam jeszcze tej Lubelli. Ziemniaki gotuję, tłukę tłuczkiem na papkę. Do ok. 1,5 kg ziemniaków (w łupinkach, przed obraniem) daję do 900 g. tłustego twarogu i ok. 3 duże cebule, drobno pokrojone, podsmażone na oleju. Ugniatam wszystko- również tłuczkiem, daję pieprz i sól. Na słodko nie robiłam, zakładam że jak do nalesników- tłusty twaróg, żółtko, cukier waniliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zrobilam ciasto - tylko maka i ciepla woda. wyszlo delikatne i puszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobry temat,bo robie dzis ruskie i do farszu dodaje zabek czosnku , make na ciasto przesypuje przez sitko i dodaje odrobine ziemniaczanej, szczypte soli, wode i kilka kropli oleju, pierozki wychodza jak marzenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja odkąd daję gorącą wodę zamiast letniej- oczywiście mieszam drewnianą łyżką zanim nie ostygnie i odkąd nie daję jajka, ciasto wychodzi takie jak powinno. Przez jajko wychodziło gumowe i twardawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×