Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mam_31

nie chce korzystać z nocnika

Polecane posty

Gość mam_31

Mam problem z prawie 3 letnim synkiem, nadal nie chce korzystać z nocnika, czy wy uczyłyście swoje dzieci jakimś specjalnym sposobem? czy wasze dzieci w tym wieku nadal noszą pieluchy? kupiłam mu taki ładny, kolorowy nocniczek a on dalej woli pampersa, czy to możliwe że on faktycznie nie rozumie jeszcze kiedy powinien skorzystać z nocnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ulegasz mu i tyle. W tym wieku dziecko już rozumie swoje potrzeby fizjologiczne i umie je na chwile powstrzymać żeby dojść do toalety. My późno odpieluchowaliśmy, bo jak miała 2,5 roku, ale poszło gładko w 2 dni, bo w tym wieku dziecko już wszystko rozumie. Założyłam córce majtki i wytłumaczyłam że teraz jak jej się będzie chciało siusiu to musi iść zrobić do nocnika, bo inaczej będzie chodziła mokra. Kilka razy się zasikała, kilka razy zdążyła do nocnika. Następnego dnia już nie było żadnych wpadek, nawet jak nie powiedziała że chce siku, to wstrzymywała i ja widziałam że jej się chce i ją sadzałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Konsekwencja jest najważniejsza. Jak już decydujesz się oduczyć dziecko robienia w pieluchę to musisz systematycznie je wysadzać na nocnik, konsekwentnie nie zakładać w domu pieluchy i co chwilę przypominać, że jak będzie mu się chciało to musi iść na nocnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdejmij pampersa niech sika i robi kupe w majty po dwoch dniach zacznie korzystac z nocnika nie ulegaj 3 latek to juz stary kon ja zastosowalam taka metode jak corka miala dwa latka ja bylam w ciazy z kolejna i nie moglamn jej dzwigac i zmieniac jej pieluch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak jak wyzej ... ściagnac pampersa i nie zakładac juz! tylko majtki i wytlumaczyć co i jak ! na pewno nie raz się zsika , ale to nieuniknione ! wytłumacz ze teraz robimy siku i kupę do nocnika , że ma Cie wołac jak bedzie chciał zrobić i że pieluszki są dla małych dzieci i że on to już duzy chłopiec. Powiedz też ze np tata robi siku na wc. mozesz tez sprobowac na wc go sadzac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nocnikowania trzeba nauczyc tak jak każdej inne rzeczy, uczylismy pic z butelki, czy ssać smoczek a sądzimy że dziecko same nauczy sie sikać do nocnika? Ja miałam podobny problem z nauczeniem picia z kubka... mały już miał 1,5 roczku a dalej tylko butelka i butelka a jak już brał czasami kubeczek do rączek to wszystko wylewał na siebie - taka zabawa, żeby mama musiała sprzątać :P W koncu kupiłam mu kubek niekapek aventowski, z pokrywką, z którego nie dało się wylać wody i nauczył się pić. Na dziecko trzeba znaleźć jakiś sposób, nie każde posłucha od razu jak mu sie powie co ma zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko samo nauczylo sie korzystac z nocnika,fakt dosc pozno pojelo w czym rzecz,ale ja nigdy nie nalegalam nie robilam nic na sile nie krzyczalam,tlumaczylam tylko,az w koncu sie nauczyl i jak sie nauczyl wolac w dzien tak juz w nocy rowniez pieluchy nie musialam mu zakladac.Fajnie jak dziecko szybko zaczyna sygnalizowac swoje potrzeby,ale niektore dzieci potrzebuja na to troche wiecej czasu.Moje starsze corki szybko dosyc korzystaly z nocnika bo kazdaprzed ukonczeniem 2 lat,ale za to syn mial dokladnie 3.5 roku jak w koncu do niego dotarlo do czego nocnik i kibelek sluzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×