Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Fotelik samochodowy

Polecane posty

Gość gość

Jakie macie foteliki samochodowe w przedziale 9-36 kg? jakie polecacie? na co zwracać uwagę przy kupnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Kup 9-18 lub nawet 9-25. Roczne dziecko chcesz pakować do fotelika który ma służyć do 12 roku życia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wersja grzeczniejsza: lepiej kupić fotelik w mniejszym przedziale wagowym:)) nam polecili coneco, kupilismy pierwszy z brzegu bo się nie znalismy, a pan w sklepie mało co chciał tłumaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My posiadamy fotelik firmy delta. Bardzo fajny i ladny. Rozkladany i moze dostosować do wieku dziecka. Cena bodajze ok 400zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Popatrz sobie na testy fotelik
bo na bezpieczeństwie dziecka nie warto oszczędzać. Potem weź pod uwagę wygodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zwróc uwage na testy a nie na opienie osób z netu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak... "fotelik fajny i ładny".... bo tylko to się dla Was liczy... a ocena w testach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie oszczedzajcie na bezpieczenstwie dzieci. Nie kupujcie fotelikow firmy krzak bo jest tani i ladny. Wejdzcie na fotelik. info i sprawdzcie ile gwiazdek w testach maja foteliki, ktore chcecie kupic. Jesli nie ma ich w tabelach nawet nie bierzcie pod uwage zakupu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja zwrócę uwagę na jedną rzecz - w wypadku samochodowym przy prędkości większej niż 60km/h ŻADEN fotelik nie uratuje dziecku życia. Co z tego, że je przytrzyma na miejscu jak główka poleci siłą bezwładności i kark skręcony. Do tego zmiażdżone żebra. Niestety, ale taka jest prawda. Popytajcie policjantów, strażaków i ratowników medycznych. Tak więc kupujcie foteliki z głową (kierujcie się czy fotelik jest wykonany z dobrych materiałów i dziecku będzie w nim wygodnie) i nie przepłacajcie jeśli producent będzie obiecywać, że w jego foteliku dziecko na pewno przeżyje wypadek. Lalki do testów nie mają kości niemowlęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat policjanci mają wszystko w d***e! Jakiś czas temu mąż trochę przekroczył prędkość w mieście i nas zatrzymali.. po wszystkich formalnościach, pytam się gościa czy mam dobrze zapięte dziecko.. mówię, że wiem, ze powinna być luka na max grubośc palca między szelkami, a klatką, ale jak tak robię, to dziecku bardzo sciskam barki. I jak to powinnam montować, żeby było bezpiecznie.. ___ A policjant patrzy na mnie jak na wariatkę i mówi.. ma pani fotelik? ma.. no to wszystko jest ok.. mandatu nie będzie (sic!).. a ja mu na to, ale jak zapinać, żeby było bezpiecznie.. on na mnie znów wielkie oczy.. - potem się patrzy i nagle: "a ten fotelik to w ogóle jak jest przymocowany do fotela?" -ja: "na bazie".. on myśli, myśli.. nie wie za bardzo co powiedzieć.. mąż mu pokazał bazę, nogę do ziemi od niej itp. __ No to ja kolejny raz.. to dobrze zapinam dziecko, czy źle? -A on: ma pani fotelik, to ok.. wszystko zgodnie z przepisami, nic mnie nie interesuje więcej. -Ja: ale mnie nie interesują przepisy, tylko bezpieczeństwo.. -On- fotelik pani ma, dziecko w nim jest, więc nie można się do niczego przyczepić.. a niech sobie pani zapina je jak chce, zeby mu było wygodnie (!). __ No i się nie dogadałam.. Buc totalny i w ogóle nie wiedział nic, nie rozumiał, o co nam chodzi.. Stwierdził, ze4 jak jest fotelik (obojętnie jaki, czy podstawka czy inny), to on nie ma nic do roboty, wszystko jest zgodnie z przepisami, a jak ja tam dziecko włożę, jak zapnę, to moja sprawa.. Żałuję, że tego nie nagrałam.. bo to by się nadawało do wyjaśnienia przez rzecznika policji.. dlaczego w tv tyle mówią o bezpieczeństwie, niby u uczylaniu rodziców na dzieci, na prawidłowy montaż foteli, skoro w rzeczywistości to wygląda zupełnie inaczej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hmm ciężka sprawa z tymi fotelikami, bo tak naprawdę nigdy nie wiadomo jaki się sprawdzi. to może zamiast słowa polecacie, napiszecie jakie foteliki posiadacie??:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exdebill_znowu_po_wakacjach
ale dalczego policjant z drogówki ma się znać na prawidłowym mocowaniu fotelika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy avionaut glider. Niestety miałam nieprzyjemnośc sprawdzić jak się zachowa przy ostrym hamowaniu- nawet nie drgnal, a dziecko niczego nie odczulo. Jest dość głęboki, solidny, ma podwójny zagłówek i można go lekko odchylic kiedy dziecko zaśnie. Chyba wygodny, bo mala budzi się wyspana i odkąd go mamy to polubiła jazdę autem. Podoba mi się to, że ma regulację wysokości pasów w zagłówku, więc można idealnie je dopasować do dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaSobieMama2
Teraz mamy Recaro Monza Nova (od 15 do 36kg ) ale wczesniej mielismy Britax First Classe Plus(0-18 kg) Z obydwu fotelikow jestesmy bardzo zadowoleni, sa bezpieczne, obydwa maja IsoFix i bardzo wygodne, corka chetnie w nich jedzdzila i jezdzi, nigdy nie marudzi i, co wazne, nawet w najwieksze upaly, NIGDY sie w nich nie zapocila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdzie zakupię fotelik 9-36 po super cenie? dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na Twoim miejscu bym zainteresowal się ofertą sklepu Dziecięce Marzenia https://sklep.dzieciecemarzenia.pl/ z Będzina. Ostatnio zakupiłam tam tego typu fotelik dla mojego dziecka i to po niewiarygodnie atrakcyjnej cenie. Akurat mieli promocję na fotelik BabySafe Husky , grzechem byłoby nie skorzystać z takiej oferty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My jak nasz synek przekroczył 15 kilo to zmieniliśmy fotelik na Smart kid Belt - https://smartkidbelt.com i jesteśmy strasznie zadowoleni z tego rozwiązania, dla starszych dzieciaków to świetne wyjśćie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DajankaD
Smart Kid Belt wygląda bardzo fajnie. Oglądałam go jakis czas temu w sklepie a niedawno trafiłam na znajomą, która go użytkuje. Bardzo funkcjonalne urządzenie, małe, łatwe do zabrania i co najważniejsze w każdej chwili można je użyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka Wwa
My kupiliśmy Britax Advansafix. ;) Przymierzaliśmy jeszcze do samochodu Recaro Young Sport, Maxi Cosi Titan Pro i Joie Stages, ale sprzedawca uświadomił nas, że Recaro możemy montować tylko na pas a Maxi Cosi i Joie nie mają testów. ;( Poza tym Britax najlepiej pasował do samochodu i mała miała lepszą pozycję. Najlepiej znajdź sklep w którym można przymierzyć fotelik do auta. My byliśmy 2 razy na Solidarności (kawałek za Feminą) i bez problemu mogliśmy przymierzyć a miły pan zrobił nam krótki instruktarz i dostaliśmy nawet rabat! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaiga45
Kupiliśmy te pasy https://smartkidbelt.com/ bo poleciła nam je znajoma i powiem wam, że bardzo szybko się przydały. Wypożyczyliśmy auto w Grecji i gdyby nie to, że mamy takie pasy byłoby to nie wykonalne, bo fotelików w wypożyczanych autach brak a ciężko abyśmy go targali ze sobą samolotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak już twoje dziecko wyrośnie ze standardowych fotelików to weź sobie ten https://lionelo.com/shop/luuk/. Testowałem różne rozwiązania, ale takie wydaje mi się najlepsze ze względu na zastosowanie podłokietników i głębszego siedziska. Nie ma też problemu, aby fotelika używać od czasu do czasu w domu, np. żeby podnieść poziom na krześle dla dziecka. Dość uniwersalne rozwiązanie, a w takiej cenie nie sądzę, abyś coś lepszego znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naszemu synkowi zakupiliśmy fotelik 15-36 z rewelacyjnej oferty https://www.parenthood.pl/ . Ich sklep poleciła nam znajoma, chwaląca jakość fotelika swojej córki. To był znakomity wybór! Zamówiliśmy od nich również mebelki do jego pokoiku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emil

sprawdz sobie w jakiejś prownywarce internetowej ceny fotelik. Ostatnio kupiłem fotelik transformer x-bag taniej o 200 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaśka

fajny ten x-bag, ale transformer xt bardziej mi się podoba . Są mega lekkie a to duża zaleta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia

aż takie lekkie nie są te transformery, ale montaż ich w aucie jest przede wszystkim szybki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylgizi

ja jestem zadowolona z fotelika który kupiłam w sklepie Foteliki Warszawa - Panowie pomogli wybrac mi odpowiedni oraz zamontowali mi go w samochodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cezary

ostatnio widziałam że transformera X-Baga można kupić za 600 zł, a fajny fotelik bo mamy go 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kornelia

wizualnie fajny ale może coś wiecej o tym X-BAGU? Jak z przepinaniem, jak waga? Jak samo uzytkowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikołajka

ten cały Transformer X-Bag ma isofix, przeszedł testy bezpeiczeństwa ADAC i łatwość zdjęcia tapicerku w celu czyszczenia xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×