Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Izka7777

Dzieci z zaburzeniami Integracji Sensorycznej

Polecane posty

Gość Izka7777

Są tu mamy takich dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też jestem zainteresowana tematem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izka7777
Witam. Dziecko w jakim wieku i czy macie diagnozę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po czym poznac ze dziecko ma zaburzeni SI i w jakim wieku sie to objawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abccc
co to ? jak sie objawia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko ma prawie 4 latka. Objawia się dość wcześnie ale najlepiej zobaczyć jak zacznie już chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od dawna podejrzewaliśmy że coś nie gra, ale na NFZ trzeba długo czekać na diagnozę (nawet 1-2 lata). Robimy teraz prywatnie - 250zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jak? Skad wiadomo na co zwrocic uwage?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wjedz na strone i poszukaj obiawow. moja 5 latka jak wyczytalam pewne zachowania ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izka7777
A w poradni pedagogiczno-psychologicznej nie zrobią testu? Dziecko nie musi zacząć chodzić żeby poznać że ma zaburzenia SI. Mój syn np.miał problemy z przeżuwaniem pokarmów, gryzieniem, żuciem bo... miał nadwrażliwość oralną, ale nawet neurologopeda niedokształcony nie rozpoznał... Jak zaczął siadać to bokiem podpierając się rączkami. Nie podnosił główki leżąc na brzuszku albo podnosił z trudem. Moje dziecko od pierwszych miesięcy miało ewidentne objawy zaburzeń SI ale ani pediatra, ani neurologopeda, ani rehabilitantka nie rozpoznały. A wystarczyłoby się zainteresować czytając nawet tylko w internecie, i tym oto sposobem dopiero po 8 latach padła diagnoza i chodzimy na terapię, robię synowi masaż Wilbarger'a, piłeczkami fakturowymi na ręce i plecy bo syn trzyma nieprawidłowo przybory do pisania i niezbyt starannie pisze ale i tak jest poprawa a to najważniejsze, że nie stoi w miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są różne objawy bo sensoryka to zmysły....Np.: nadwrażliwość na dźwięki (hałas), światło, dotyk. Czasem syndrom "wiotkiej lalki szmacianej" czyli słabe napięcie mięśniowe lub na odwrót "nóżki baletowe"(nadmierne napięcie). Problemy z koncentracją i grafomotoryką. Kłopoty z tzw dużą motoryką - dziecko nie lubi zabaw ruchowych (tzw niezgrabne dziecko), nie lubi karuzeli (stymulacja przedsionkowa)... Do tego późne mówienie lub problemy logopedyczne. Problemy z równowagą. Długo by pisać... bo każde dziecko może mieć zestaw innych zaburzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak też napisałam objawy sa wcześnie ale większość zwraca uwagę kiedy dziecko ma problemy z motoryką... A przeżuwanie to już niestety klasyka - znam ten problem. Nas też lekarze zbywali....w końcu dziecko widzi, słyszy, chodzi i mówi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izka7777
Szukałam pomocy nawet u ortodonty i nic... I tak się męczyliśmy kilka lat, a wystarczyłoby robić masaże policzków od środka, dziąseł żeby odczulić buzię. Syn jak trafiła mu się malutka kosteczka marchewki to miał odruch wymiotny, bał się jeść inne jedzenie niż w płynnej konsystencji i jego dieta była raczej monotonna. Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedna ważna uwaga - zaburzenia Integracji Sensorycznej nie idą (nie muszą) iść w parze z kłopotami intelektualnymi. Moje dziecko intelektualnie rozwija się super. Po badaniach u psychologa mamy opinię o nawet ponad przeciętnych zdolnościach. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam problem marchewki :-( Karmienie takiego dziecka to koszmar - ono się męczy i rodzice także. U nas bardzo długo było - gł zupy i jedzenie "mokre". Od niedawna pokarmy typu chleb, mięso itd. Też mamy masaże jamy ustnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izka7777
A jaka jest przyczyna tych zaburzeń u Waszych dzieci? Bo u nas ciąża z "atrakcjami" i lekkie niedotlenienie w czasie porodu, oraz uraz głóki okołoporodowy bo niestety lekarz zastosował zabroniona metodę tzw.chwyt Kristellera czyli wypchnął mi dziecko naciskając na brzuch gdyż ratował je bo zaklinował się w kanale rodnym i zaczęło spadać mu tętno, jednocześnie narażał je na kalectwo i śmierć, bo dzieci rodząc się w taki sposób umierają lub są jak roślinki później, ale na szczęście OUN u mojego syna nie został uszkodzony. Ale miał krwiaka na główce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izka7777
Dokładnie, to samo usłyszałam od wychowawczyni że syn jest WSPANIAŁY dydaktycznie. Tylko i AŻ ma zaburzenia SI. Więc pismo i rysowanie, itp. kiepściutko z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MOje dziecko jest wcześniakiem - 34tc. Niska ocena - tylko 4 (zamartwica średniego stopnia). Reanimowana bo nie oddychałą. Ciąża trudna (gł, leżąca, leki na podtrzymanie). Oczywiście cc. Na szczęście usg głowy prawidłowe - zero krwiaków itp atrakcji. Urodzone z niskim napięciem mięśniowym. I tak walczymy (gł my rodzice!) z NFZ, niedouczonymi lekarzami...Dobrze że mamy fajną neurolog - neurologicznie jest bez zmian patologicznych. Zatem muszą to być skutki mikrourazów mózgu i pewnie częściowego niedotlenienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo chętnie :-) My jesteśmy z Krakowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i jeszcze może podam maila Euglena73@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam 2 synów z zaburzeniem SI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izka7777
gość ja mam 2 synów z zaburzeniem SI To dawaj do mnie na maila i będziemy mieć kontakt. Co 5 głów to nie jedna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamowa
No ale piszcie też tu, bo niektorzy sa zainteresowani, np. ja. Nie mamy zadnej diagnozy, żadnej rechabilitacji, żadnych problemów, niby... Moja ma 16 miesięcy, wydaje sie byc bardzo sprawna, r****iwa i ma sie wrazenie, ze ma dobra kontrolę nad swoim ciałem, ma swobode ruchów, taka płynność, ale... No właśnie. Dośc często chodzi na palcach (ortopeda mówi, ze na tym etapie to ok, wzmacnia mięśnie łydek, o ile nie chodzi tak cały czas), z równowaga jest tak sobie, jest takim "szałaputem" - nie wiem na ile ta chwiejność wynika z tego, że dopiero się uczy chodzić, własciwie biegać (zaczęła 3 m temu), a na ile to zaburzenie. Nie lubi nosic czapki (zawsze jest: "mama, kapa nie, nie" i sobie zdejmuje). Nie lubi gryźć, tzn. nie dławi się i nie krztusi, ale wypluwa wieksze kawałki warzyw czy mięsa, chleb, bułki, herbatniki, owoce gryzie bez problemu, ale zupy nie-papki nie przejda, choć kawałki mięsa duszonego gryzie. Motoryka mała taka sobie, cięzko jej dopasować kształty w sorterze, garnuszku klocuszku, czy jak mu tam, tzn. czasem jej sie udaje, ale co do zasady "pcha" na siłę, a jak nie idzie, to odpuszcza i już. Z mową nie ma problemu - mówi dużo jak na swój wiek. Lubi hustawki, karuzele, schody, podrzucanie itp. Nie jest nadwrażliwa na hałas, dźwięki, widzi podobieństwa i róznice na obrazkach w ksiażeczce, potrafi znaleźć szczegóły w "gąszczu" obrazów - stosownie do wieku oczywiście. Doswiadczone mamy, poradźcie czy szukać nieprawidłowości i chodzic po lekarzach, czy na razie odpuścić, i poczekać, obserwować. Często wydaje mi się, ze jest ok, ale czasem dopatruje sie jakiś problemów i to SI mi czasem pasuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izka7777
@Mamowa robi się specjalistyczne masaże gdy dziecko chodzi na palcach, ale nie mam pewności czy u tak małego, bo chodzenie na palcach nie jest normalne ale u starszego dziecka, a 16 m-czne dopiero się uczy chodzić. Jak znajdę link to podrzucę o tym chodzeniu bo czytałam o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izka7777
Już znalazłam-chodzenie na palcach to typowy objaw niewrażliwości czucia głębokiego. Ale tak jak pisałam, nie wiem czy tak małego dziecka to jest fizjologia czy już patologia. Najlepiej zapytać się terapeuty SI bo pediatra itp. nie ma bladego pojęcia o SI. Nooo chyba, że lubi wiedzieć więcej i wie, ale to rzadkość niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izka7777
niedowrażliwości*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×