Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak zacząć życie za granicą

Polecane posty

Gość gość

Pytanie do tych co mieszkają za granicą i legalnie pracują. Od czego zacząć? I gdzie wyjechać? Podobno do UK juz nie warto. Myślałam o Norwegii, albo o Niemczech... Mam już dość życia tu w Polsce. Zero perspektyw, mieszkanie na kredyt, życie od 1 do 1,brak perspektyw na lepszą pracę. Nie chce żyć tak jak moi rodzice, odmawiać sobie wszystkiego... Chciałabym zacząć żyć gdzieś za granicą ale czy ciężko jest się tam osiedlic? Ciężko znaleźć pracę inna niż sprzątanie czy bycie kelnerka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomijając naukę języka, to raczej oczywiste. Powiedzmy ze język znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla twojej wiadomości znam angielski i niemiecki. Jak będę chciała wyjechać do Norwegii to i norweskiego się nauczę. Jak nie masz nic do powiedzenia odnośnie tematu to się nie wypowiadaj, bo po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wytłumacz w takim razie dlaczego określenie "zero perspektyw" jest niepoprawne. Łatwo jest oceniać, a zapewne już trudniej wytłumaczyć. Od razu oceniasz mnie na podstawie czego? Znając życie to nie napiszesz wyjaśnienia bo pewnie jestem za głupia i nie zrozumiem? Przerażające jak bardzo drugi człowiek ocenia kogoś na podstawie jakiejś pomyłki gramatycznej czy stylistyczne (swoją drogą nie uważam ze popelnilam blad). Niemniej jednak nie uważam aby napisanie czegoś niepoprawnie w ojczystym języku oznaczało iż na pewno nie znam innego obcego języka. Język polski jest bardzo skomplikowanym językiem i nawet Ty nie mówisz i piszesz cały czas poprawnie. Także schowaj swój jad gdzieś do kieszeni i nie wypowiadaj się w tym temacie jeżeli jedynie chcesz sobie ulżyć układając innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miało być ubliżając innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie ja też rozważam taką perspektywę i nie bardzo wiem jak zacząć. Można pojechać z biura pośrednictwa, ale wiadomo, wydymają Cie na kasę bo będą trzepać cześć wynagrodzenia. Zastanawiałem się żeby pojechać na początku roku na urlop do Niemiec i poszukać na miejscu, no ale to bym musiał mieć jakieś euro na wynajem i wyżywienie na ten tydzień lub dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mysle, ze ta osoba uwaza, ze skoro znasz 2 jezyki to jak to jest mozliwe, ze nie masz perspektyw w Polsce. Znajomosc jezykow obcych pomaga w polepszeniu standardu zycia, Nawet w Polsce. Wiec nie chodzi o twoje bledy w jezyku polskim tylko o brak zaradnosci. WIECEJ DYSTANSU DO SIEBIE RODACY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I weź tu jedź za granicę
wykopałem temat. Przeżycia pewnego człowieka i jego doświadczenia pracy za granica. Zapozajcie sie z tym tematem zanim pojedziecie gdzies w ciemno. " Miałem zginać żyję "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko nie rozmawiaj z pajacami przyczepił się baran i cokolwiek byś nie powiedziała bedzie zle , taki nikt w d***e był i g***o widział już teraz wiesz jaki to typ? nieudacznika prawika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chodzi o to że perspektywy niby masz większe znając dwa języki, serio nie skumałaś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jaką masz pracę, za ile, jaki kredyt??? faktycznie taka lipa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie miałem na myśli stylistyki, ani też czegokolwiek prócz prawdy, której się każdy z nas wstydzi... ",że nic nie umie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imnia
ja mieszkam w niemczech i zalezy w jakiej branzy chcesz pracowac...jest trudno, bo urzad pracy nie pomaga juz tak jak kiedys....i podstawa trzeba znac jezyk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panda111
mieszkam za granica od ponad 7 lat chyba najlatwiej poprosic o pomoc kogos kto juz mieszka tam gdzie chcesz wyjechac, trudniej bedzie jezeli nie masz kogos takiego. Chyba w takim przypadku pozostaje agencja pracy. Odlozyc pieniádze na poczátkowe wydatki - to bez dwóch zdan. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żenujące nie są błędy w pisowni tylko upierdliwość i nadymanie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ela z la ma dobre wskazowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chce i musze zniknac z dziećmi kto może mi pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×