Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jeśli 6 latki pójdą do pierwszej klasy

Polecane posty

Gość gość

to będą zdawały maturę w wieku 17 lat. Co osoba urodzona w grudniu będzie robiła przez 7 miesięcy, skoro rodzice będą za nią decydować i nie będzie mogła nawet iść do pracy po ukończeniu szkoły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko jak pójdzie do klasy pierwszej będzie mieć ....5 lat i 9 miesięcy :-). Jej koledzy ze stycznia już 6 lat i 8 miesiecy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Istnieje cos takiego jak studia, studium. Jezeli jednak masz w planach skonczyc edukacje twojego dziecka na maturze masz problem. Istnieje jeszcze szansa, ze podwinie sie mu noga I nie zda chociaz raz z klasy do klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale po co zaokrąglać do miesięcy, licytujcie się jeszcze na dni, godziny i minuty... Nie ma tak, że 17-latek jest całkowicie uzależniony od rodziców, niektóre prawa nabywa się przed ukończeniem 18. roku życia. Pracę też można podjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Współczuję maturzystom bez dowodu osobistego: najdłuższe wakacje życia bez dorabiania, samodzielnych wakacji, chodzenia do klubów, opijania zdanej matury... Poza tym póki co na maturę trzeba mieć dowód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość z 15:17 - opowiadasz kompletne bzdury! Nie trzeba mieć ukończonych 18 lat, aby podjąć pracę, są regulacje prawne dotyczące pracy nieletnich, ale nie jest ona zabroniona. A już kompletną bzdurą jest to, że trzeba mieć dowód na maturze - są osoby, które poszły wcześniej do szkoły i nie mają jeszcze 18 lat na maturze albo wydanego dowodu - miałam takie w klasie i okazywały legitymację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale rzadowi o to chodzi!! Wczesniej skoncza szkole,wczesniej do pracy i jeszcze tyrac do 67 lat. Tania sila robocza. Trzeba zaczac jak najwczesniej by wyciagnac ze spoleczenstwa tyle ile sie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:49 odezwala sie polska inteligencja.jakim prawem ty zwracasz komus uwage na blad jezykowy ? zanim zaczniesz wytykac komus bledy pozbac sie swoich kompleksow i naucz kultury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powyżej 16tego roku życia mozna juz normalnie pracowac - tylko nie w kazdych warunkach. A dowód osobisty ma nawet moja 2-letnia córka wiec to też żaden problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:28, w Polsce nie ma przymusu pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jestescie beznadziejne:O przeciez za ten czas ktory zleci do matury wszystko jeszcze sie moze zmienic. Moze sie zmienic system szkolnictwa. Mozna wyrobic dowod tymczasowy. Na maturze dowody nie beda potrzebne skoro beda ja zdawac osoby niepelnoletnie. Myslcie troche. Juz sracie co bedzie z biednym dzieciatkiem na maturze, po maturze. Zamknijcie je w szklanej klatce i nie puszczajcie w ogole do szkoly, bedziecie miec spokojne sumienie, ze waszym dzieciatkom nic zlego w zyciu sie nie przytrafi :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety tak będzie, a jak np. pójdzie dziecko do zawodówki to skończy szkołę w wieku 17 lat i co dalej? Mnie nikt nie zmuszał do studiowania to i ja dziecka zmuszać nie będę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:28, w Polsce nie ma przymusu pracy Nom,nie ma,a za co zyc? Panstwo da tym wszystkim ktorzy zakoncza edukacje tak wczesnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A teraz daje wszystkim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
macie obsesje. intrygi,plany spiskowe a wszystko po to zeby zatyrac wasze dzieci na smierc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie schizujcie. Ciekawe, czy Solidarność się tak martwiła o przyszłą pracę dla dzieci jak obalali socjalizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem matką dzieci, które zaczęły edukację w wieku 6 lat, starsza córka kończy gimnazjum, młodsza jest w 1 klasie podstawówki. Obie wcześniej chodziły do przedszkola, ale szkoła bardziej je pociągała.Młodsza starała wymigać się od przedszkola, ale do szkoły nawet chora "musi" iść. Fakt, szkoła do której uczęszczają/ły moje dzieci to osobny budynek w której odbywają się zajęcia dla klas 1-3, warunki wręcz komfortowe - nie ma lekcyjnych ławek, nie ma dzwonków, dziecko może na każdym etapie lekcji wyjść do toalety, zjeść kanapkę. To jest państwowa szkoła, w małej mieścinie na Mazurach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rząd właściciel dzieci
Nie urodzę dziecka by rząd mówił kiedy mam go posłać do szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rząd właściciel - przecież zawsze mówił - do tej pory, że w wieku 7 lat. Wtedy ci nie przeszkadzało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lepiej by wprowadzili ustawe nakazującą dac etat pracy kazdemu. W demokratycznym kraju nie moze byc NAKAZÓW! rzad politykow to nie rzady tyranow krolow! te czasy sie skonczyly po to mamy sejm i senat i demokracje gdzie llud KTORY BEDZIE ZYL Z USTAWA.. ma cos do powiedzienia to juz wiedzieli RZYAMIENIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale co to sie dzieje??????????? MATURE..JAK SAMA NAZWA WSKAZUJE.. musza zdawac osoby dojrzale! czylu pelnopeltnie..co to k***a ten zachod robi??? matura to jakis egamizn test..to ma byc WYBOR PIERWSZY DOJRZALY WYBOR I DECYZJAMLODEGO CZLOWIEKA. CO ZDAJE KIEDY ITP.I ZA TO SAM PONIESIE ODPOWIEDZIALNOSC. za moich czaso starzy nauczyciele tak to rozumieli. i tak nas nauczali do matury. teraz szkolnictwo nie uczy a robic wszystko pod zdanie egzminu w gimnazjum, potem mautre..ludzie.. gdzie ta DOBRA SZKOLA POLSKA PRZEDWOJENNA??? enigme rozpracowywac zaczeli polacy!!!!!!! a dzis? szkoda slow.. wrocmy do dobrego szkolnictwa polskiego..sa zeszyty stare swiadctwa mozna to naprawic..zakrzusiliscie sie tym zachodem a tam sam etempaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17 latek zdajacy mature:O? mautra to slowo od dojrzalosc.. mature po francusku to dojrzały.. zachod wam wode z mozgu polacy zrobil i go glupio nasladujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale... zawsze jest jakieś wyjście, nauczać możecie w domach rodzinnych o ile macie takie kwalifikacje, również zawsze można przełożyć o rok naukę w szkole, nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
heh... ale ostra dyskusja o cos co bedzie za 11-12 lat... chce wam sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:21 - to w końcu ma być nakaz pracy czy żadnych nakazów? Bo przeczysz sam sobie. Mnie się za to marzy nakaz poprawnego pisania, bo jak widać nie jest z tym najlepiej, również wśród tych, którzy ubolewają nad upadkiem szkolnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość horda Ara
zlikwidować obowiązek szkolny! niech rząd odda nam decydowanie o naszych dzieciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślałam, że to problem z posyłaniem 6-latków do szkoły, ale Wy już maturę zdajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe, że największego stracha przed maturą 17-latków mają tutaj ci, którzy sami nie mieli prawa jej zdać, sądząc po pisowni i kulturze wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
będzie miał 18 lat debile, przecież teraz ma się 19 lat 7 rż + 6 podstawówki + 3 gimnazjum + 3 liceum = 19 OOOOOOOSSSSSSSSSSSSSŁŁŁŁŁŁŁŁYYYYYYYYYYY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale nie mozna robic reformy i nie myslec co bedzie dalej spor o 6 latki ale to ma wplyw i na mature..jak widzisz. Jak osoba niedojrzala w cielecym wieku 17 czy 16 ma zdawac mature ktora zdawali ludzie 18 i 19 letni? I jest to nic innego jak EZGAMIN DOJRZALOSCI..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×