Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zycie za granica

Polecane posty

Gość gość

Zastanawiam sie czasami, dlaczego wyjechaliscie za granice i dlaczego jeszcze nie wrociliscie do Polski. UK- anlicy niekulturalni, wredni, zawistni, ciapakow pelno i innych kebabow, wszystko drogie, tylko benefity tylek ratuja. Francja- francuzi nieuprzejmi, nikt Cie nie szanuje jesli nie znasz jezyka perfekt, ciezko sie zyje, wszystko drogie. Niemcy- tragedia, JA zabiera dzieci, niemcy sa nudni, obludni, nie maja szacunku, jestes tutaj tylko parobkiem. Podobnie wyglada sytuacja w innych krajach Unii, jedynie Polska jest kolorowa, ludzie szczerzy az do bolu. tylko ciezko zyc. To byla ironia, jesli ktos sie nie domyslil jeszcze. Nie mam zamiaru pisac, jak to za granica jest ach i och, super i cudownie. Bo zycie jak zycie, normalne jak wszedzie. Chodzi o to tylko, jaka ktos ma "norme" i czego chce od zycia. Rozumiem tesknote za krajem, rodzina i przyjaciolmi z Polski, ale jesli komus tutaj jest naprawde zle, to uwazam, ze lepiej zjechac na stale do Polski, niz narzekac non stop na kraj w ktorym sie mieszka. Bo skoro jest tak bardzo zle, to albo zmienia sie miejsce (kraj) zamieszkania, albo zjezdza sie do Ojczyzny. Wiekszosc moich znajomych urzadzila sobie zycie za granica, jezdza czesto do kraju bo tesknia, ale nie wyzywaja tutejszych od brudasow i szmat. Kazdy postaral sie zrobic jak najlepiej dla siebie. Owszem, mialam przypadkowe znajomosci z Polski, ludzi, ktorym tutaj nic nie odpowiadalo. Komentowali wszystko na niekorzysc, az sie rzygac chcialo i czlowiek nie mogl juz tych wypocin sluchac. Oni tez w dalszym ciagu tutaj siedza, zyja jak najgorsze zule, od poniedzialku do soboty a potem chlanie. Czasami poniedzialek i wtorek na chorobowym po chlaniu. Nie rozumiem tego, jesli miejsce zamieszkania Ci nie pasuje, to je zmien, bo nie zmienisz ludzi, pogladow i systemu. Mozesz zmienic tylko swoje zycie. I tego Wam zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polka w UK
I tak nie dotrze ;) Bardzo jestem zadowolona z zycia w UK, troche tesknie za rodzina, ale nie zaluje. Nie pobieram tez zadnych benefitow jakby ktos pytal ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co chcialas osiagnac tym esejem? ze co? ze jak zle to do domu? trza bylo streszczenie napisac a nie powiesc :) powiem tak ,tu gdzie jestem jest ohydnie nudno obrzydliwi ludzie ale ja jeszcze nie wyjade o nieeee :D zarobie tyle ile chce zabezpiecze sie na przyszlosc a potem spokojnie o ile zdrowie dopisze bede zyla tak jak chce nie jestem tu z milosci tylko dla pieniedzy a zdania w temacie tego kooorewskiego kraju nie zmienie i tyle :) wychodzi na to ze ja wiem czego chce od zycia czego i innym zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Och, alez dlaczego sie oburzasz? Ze wedlug Ciebie esej napisalam? Ze bez przeklenstw i wyzwisk? Bo to jest wlasnie niespotykane na tym forum. I niespotykane wsrod Polakow. Zyj sobie, gdzie chcesz, mnie nic do tego. Znajomymi nie bedziemy i nie musze Cie tolerowac. Masz prawo myslec, co Ci sie podoba, ale mojego myslenia to nie zmieni. Nie powiem glosno (ani nie napisze) tego, co sadze o Polsce, bo to moje prywatne zdanie i mi wystarczy ze ja sie z nim zgadzam. Nie rozumiem tylko, dlaczego ludzie sami sobie kolo piora robia i zamiast wiesc normalne zycie, mecza sie w, cytuje Ciebie gosciu wyzej, "kooorewskim kraju". Ile to nerwow i zdrowia musi kosztowac, ktore ma Tobie dopisywac, kiedy juz zabezpieczysz sie na przyszlosc. A to jest wlasnie streszczenie, powiesc na ten temat to moja praca magisterska ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo wystarczyloby kilka slow ot i tyle :) zadna zagranica ani sie nie rowna do Polski za granice to na urlop lubie pojechac jedynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
''zadna zagranica ani sie nie rowna do Polski'' Co racja to racja. Na zachodzie po ujawnieniu takich afer w partii rzadzacej jak niedawno u nas kazdy rzad podalby sie do dymisji a w Polsce swinie beda sie trzymac koryta dopoki nie dostana porzadnego kopa. Dlatego z obrzydzeniem i smutkiem zarazem obserwuje to co dzieje sie w Polsce i nie mam zamiaru tam wracac dopoki ludzie nie przejrza na oczy i nie zrobia porzadku z tymi zlodziejami, ktorzy podpisali na Polske wyrok przy Okraglym Stole i rozkradaja nasz kraj, smiejac sie w zywe oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpowiem - a po co mam dfo Polski wracać? Mieszkam w Niemczech. Nie zarabiam dużo, ale nie narzekam. 3 tys. Euro brutto na miesiąc przy 40 godzinnym tygodniu pracy. Plus trzy razy dodatkowe pieniądze (urlop, z zysku, na święta). Z tego idzie wyżyć! W moim zawodzie w Polsce mam szansę zarobić jakieś 3 do 3.5 tysiąca ale złotych brutto i z tego wyżyć byłoby mi trudno. Element ekonomiczny decyduje. Poza tym, w Polsce to mój czas pracy byłby zdecydowanie dłuższy. A człowiek powinien mieć też czas na inne rzeczy, niż tyranie na okrągło. Masz dla mnie propozycję, po co mogę do polski wrócić, to wal. Bo to, że w moim zawodzie zarabia się nieźle, to wcale nie znaczy, że w Polsce na mnie czekają. Najprawdopodobniej, tuż po powrocie, czekałaby na mnie tylko pani w pośredniaku, bez żadnych propozycji pracy. Bo nie jest prawdą, to co piszesz. To tylko z twojego grajdołka, gdzieś w zapyziałej gminie tak wygląda. Ot naczytasz się propagandy i myślisz, że wszędzie tak jest, jak w Polsce. A to nie prawda. Ostatnio lekarz wyreperował wreszcie mój kręgosłup. W Polsce nie było szans, wszyscy kazali smarować maściami, nikt nie skierował na chiroterapię, czy zastrzyki w kręgosłup, a to właśnie pomogło. Służba zdrowia - kolejny element, który odstrasza mnie od powrotu do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkasz w Nemczech i zarabiasz 3 tys to chyba lekarzem tutaj jestes, nie pisz bzdur, ze w niemczech jest krotszy wymiar pracy,jezeli tak jest to masz prace w niepelnym wymiarze godzin a w tedy nawet 1500 euro nie zarobisz, ty chyba znasz rzeczywistosc Niemiec ze swoich marzen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podpisuje sie pod tym co napisala autorka. Tak zle tym Polakom za granica, ale dalej tam siedza i jecza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale co ma rzad wspolnego z faktem ze w Polsce jak dla mnie wszystko poza polityka odpowiada najlepiej? jak zyjecie tylko dla kasy wasza sprawa zycie wam kolo nosa spierdzieli i ani nie zauwazycie w jakim szambie je straciliscie i na co? coz z tego ze zarobisz wiecej jak nic z tego nie masz jeden z drugim? co w waszych pojeciach jest tak naprawde wazen? tylko kasa? dla mnie jest tylko mozliwoscia do spelnienia swoich celow w zyciu a wy co nie ktorzy zyjecie tylko dla kasy i pracy z reszta niech kazdy robi jak uwaza ani mnie to interesuje ani obchodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo czesto zycie za granica jest jednak bardziej satysfakcjonujace. Podejrzewam, ze ludzie narzekajacy na tych co wyjechali, po prostu sa zazdrosni, a sami nie maja na tyle odwagi, zeby wyjechac i sprobowac. Nie rozumiem, skad ta niechec do tych co wyjechali i odwrotnie? To jest kwestia indywidualnego wyboru. Ja wyjechalam, mam doskonala prace i naprawde ustabilizowane zycie. Do Polski jezdze kiedy moge, tesknie za krajem, bo mam tam rodzine, przyjaciol.,wspomnienia z dziecinstwa. ale jednak w zyciu zawodowym mam lepsze szanse tu gzdie jestem. Moj wybor-kazdy moze probowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:04 Nie wiem ile masz lat ale nie powinno cię to zwalniać od myślenia i wyciągania wniosków. Właśnie dzięki takim jednostkom: ''a ja tam się polityką nie interesuje'', ''co mnie to obchodzi'' takie gó..a wypłynęły na piedestał i zniszczyły nasz kraj. Tyle lat zmarnowanych, tyle polskich zakładów sprzedanych za bezcen, tylu ludzi i biznesów zniszczonych przez bezduszną machinę biurokracji, tyle stołków rozdanych nie za kompetencje ale po znajomości. Naprawdę trzeba być niepoprawnym optymistą albo ślepcem żeby mówic że mnie wszystko poza polityką w Polsce odpowiada. Co ci odpowiada ? Skandaliczny parytet siły nabywczej polskiego pieniądza, 2 mln ludzi żyjących poniżej minimum egzystencjalnego (466 zł/miesiąc), nieuzasadnione podwyżki podatków, akcyzy, utrzymywanie w mocy złodziejskiego podatku Belki, stale rosnący dług publiczny, który razem z długiem ukrytym sięga już 200% PKB a którego nawet wasze dzieci nie spłacą, poważne widmo bankructwa ZUS-u ? Nie twierdzę, że za granicą są kokosy ale trzeba być naprawdę naiwnym żeby nie widzieć tego co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarz w Niemczech zarabia sporo więcej. Widzę, że nie macie pojęcia na temat niemieckich stawek. Ot pracuję na styku IT i przemysłu i wcale nie zarabiam dużo, jak na tą branżę. Żeby zdobyć tą pracę wystarczyła jedna z mało prestiżowych polskich politechnik, plus ok. 20 lat stażu w dość specyficznym zawodzie. Umowa o pracę na czas nieokreślony, zakład w jednym z miast NRW, znany na całym świecie w branży, którą reprezentuje. Przy okazji - ksiądz (z polskich misji katolickich też), jako Beamter, jeśli ma pełny etat od biskupa niemieckiego, zarabia trochę ponad 4 tys. Euro. Z tym, że musi się np. sam ubezpieczyć i płacić inne składniki, bo to stawka brutto. Uwierzcie, fachowcy w Niemczech zarabiają sporo, problem w tym, że trzeba mieć dobry zawód, no i oczywiście mówić po niemiecku nie dużo gorzej, niż po polsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te marne 2.000€/rączkę to dziś można zarobić w każdym zachodnim kraju znając chociaż podstawy języka. Taka jest dziś początkowa stawka. Po kilku latach w zawodzie można oczywiście zarobić dużo więcej. Jak myślicie: kiedy tak będzie w PL? Bo tutaj ku/rwa, złodziej i ksiądz dobrodziej już dziś tak mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze autorka napisała a ta co sie do niej dowala, że esej to najwyraźniej męczy się czytaniem czegoś co ma sens i więcej niż 140 znaków. Ja do Polski nie wracam a jeden z powodów jest taki, ze tutaj dostalam 2k na start (świeżo po studiach) a w PL w tej samej pracy zarabia się minimalną i pracuje w nieludzkich warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dość już tego pentania się po świecie nie wiadomo gdzie i po co. Polak - patriota ma pracować w PL za polskie stawki a nie pasożytować w obcych krajach i napędzać im gospodarkę. Emigranci mają przesyłać każdy grosz rodzinie a nie wydawać na byle co. W końcu po to wyjechali nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W PL dzis poczatkowa stawka to 3000zł a zycie znacznie tansze niz w uk. Nikt z moich znajomych nie ma mniej niz 4k w PL. W uk poczatkowa stawka to 1500f bez jezyka a koszty wynajmu gigantyczne, 2000f to maja specjalisci. Nie czytajcie idioty co pisze o 2000f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja Jestem specjalista i na start dostalam tylko 1.5k, po dobrych studiach i dodatkowych kursach. Nie narzekam jednak bo satysfakcja z pracy jest ogromna i płacą tak malo bo wiele osób chciałby wykonywać ja nawet za darmo (wiele dzieciaków z bogatymi rodzicami tak właśnie robi). W PLmialabym płacona stawkę głodową wiec nawet nie myślę o powrocie. I nie, nie wszyscy specjaliści maja na start płacone 3k w PL. Kompletna bzdura. Jak można stwierdzić że w PL to stawka która dostają wszyscy bazując tylko na swoich znajomych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widocznie nie potrafilas sie w PL zaprezentowac pracodawcy. W warszawie czy wrocławiu stawki dla specjalistów IT sa podobne jak na zachodzie i nie trzeba wyjezdzac. Trzeba było sie uczyc a nie imprezki. A koszty wynajmu nieporownywalnie mniejsze, przedszkole tansze wiec wiecej grosza zostaje w kieszeni. A w uk zaraz beda takie zamachy jak w niemczech i po brexicie polacy musza wrocic do kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś W PL dzis poczatkowa stawka to 3000zł a zycie znacznie tansze niz w uk. Nikt z moich znajomych nie ma mniej niz 4k w PL. W uk poczatkowa stawka to 1500f bez jezyka a koszty wynajmu gigantyczne, 2000f to maja specjalisci. Nie czytajcie idioty co pisze o 2000f xxx 2 tys funtów to się na budowie zarabia jako pomocnik! jako kierowca 2,5 - a jak na swojej działalności to nawet do 4 tys moja przyjaciółka jest okulistką i ma podstawową stawkę 45f/h w szpitalu w pn Londynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja przyjaciółka jest okulistką i ma podstawową stawkę 45f/h w szpitalu w pn Londynie x Czyli okrada pacjentów bo polska okulistka sprawdza wzrok nie gorzej niz w uka. Przepłacacie jełopy za usługi w uk,wasz problem. Angole to wiedza i przyjezdzaja do Pl robic sobie zęby bo nie dosc ze 4x taniej to jeszcze jakosc super u nas. A w uk jaki jest stan medycycny kazdy widzi, europejskie zambezi, wszystko lecza parcetamolem i nienawidza polakow a ciapatych sie boją dlatego ich szanują a białego nie. Gnij w uk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wypowiedział się chory psychicznie śmieć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma nawet co porównywać do PL. Tutaj zarabia się grosze i jest bezustanna walka o byt. 96% Polaków nie wie jak związać koniec z końcem. W pl wszystko jest tak jak było od Mieszka I czyli do dooopy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma nawet co porównywać do PL. Tutaj zarabia się grosze i jest bezustanna walka o byt. 96% Polaków nie wie jak związać koniec z końcem. W pl wszystko jest tak jak było od Mieszka I czyli do dooopy. x Napisało POPYCHADŁO z podstawowym niepełnym co go wszyscy gnebili w Polsce i musiał biedaczek walczyc o byt :D i znieść nie moze ze Polacy z wykształceniem zarabiają dobrze i maja chaty lepsze niz angole :) plujemy ci w ryj swinio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo często jest tak, ze sprzątaczki i kierowcy dostają ok 2k bo w ich przypadku już więcej zarabiać raczej nie będą, a w przypadku specjalistów (nie mowie o lekarzach i innych prestiżowych zawodach) zaczyna się od 1.5 k ale potem pnie się w górę. Wg mnie to trochę śmieszne ze np w wielu firmach młody inżynier zaczyna od 2k czy nawet mniej ale takie sa realia. Ja swego czasu zarabialam więcej jako kelnerka niż jako wyspecjalizowany pracownik po studiach magisterskich. Na szczęście w mojej branży awanse dostaje się co 2-3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie martw się - w innych branżach również!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAGILLA
Seria atakow na Polakow po brexicie pobicia podeptana Polska flaga przez angielskich kibicow malo tego pojawily sie ulotki Polskie robactwo do domu i to nie jest rasizm do muzelmanow nie skacza bo by sie to skonczylo tragedia bo Polacy pracuja emigranci nie ale maja poparcie wlasnego rzadu a ze nasz rzad niszczy nas i w Izraelu rozdaja Polskich paszportow jak ulotek niszcza nas jak tylko moga jeszcze mamy placic odszkodowanie za II Wojne Światowa bo mordowalismy ŻYDÓW wiekszego absurdu nawet Hitler nie wymyślil i akurat te role maja znów odegrać maja Polacy sprzedali mlodziez do pracy za granice z paszportami ktore obrazuja pradziadkow tyrajacych w polu do tego zabiera sie Polakom dzieci PÓLTORA TYSIACA DZIECI wynarodowic zniszczyc nie bronimy sie nikt nie stanie w obronie Polakow jak MSZ mial w dupie Polaka ktory zostal aresztowany na wakacjach w Egipcie spal na szczohach w celi ale huj z nim bo to POLAK Dawida.O chcieli go zmusic do podpisania falszywych zeznan zostawili go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAGILLA
I pokazuja te kurwy calemu swiatu ze mozna nas tak traktowac podobo sie wam to super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie tak nikt nie traktuje :) Ani moich znajomych.. Zawsze mozesz wrocic do Pl skoro tak cie biedaku gnebia.. Swoj gnebiciel to swój :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×