Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kiedy dziecko siada

Polecane posty

Gość gość

Mówi sie zeby nie sadzać dziecka ok wiec kiedy same usiądą? Na pewno po tym jak naucza sie raczkowac. A nie dziecko 5-6 miesiecy siedzi a jeszcze dobrze na brzuszku nie leży i nie raczkuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja najpierw zaczęła siadać (8 m-c) i po chwili zabrała się do raczkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój usiadł bardzo szybko po tym jak nauczył się raczkować, chyba nawet niecałe 2 tyg. mu zajęło, własnie z pozycji na czworakach. Miał (przy jednym i drugim) właśnie 6 miesięcy i fakt, wyglądał jak nieporadny dzidziuś ale najwidoczniej wtedy był jego czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na brzuszku to powinno dobrze leżeć właśnie dziecko 5 miesięczne, opierając się na przedramionach, to jest też wiek kiedy dzieci zaczynają pełzać, turlać się ale bez ćwiczeń na brzuchu nie ma na to szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sadzałam od pół roku jak siedziało stabilnie. W krzesełku do karmienia nawet wczesniej. A usiadlo samo ok 10 jak Zaczeło raczkować. Inaczej nie umiało. Nic my nie ma. Ma roczek zrobiło pierwsze kroczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje starsze dziecko siadało z leżenia bardzo szybko właśnie mając 5 miesięcy a mając 9 zaczęło chodzić, drugie siadało z raczkowania mając 8 miesięcy a pierwsze co robiło to stało, pierwsze kroki zrobiło mając10 miesięcy, więc przeszło te etapy ekspresowo, mam wrażenie że waga dzieci miała na to wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Starsza zaczela raczkowac majac 7 miesiece a 2 tyg pozniej usiadla. Mlodsza usiadla z pozycji raczkowania majac rowno 5 miesiecy zaczela raczkowac 3 tyg. Pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj najpierw usiadlz
Z pozycji polezacej ok konca 8 miesiaca. Potem usiadl z pozycji lezacej z plaskiego,przekrecajac sie na bok i odpychajac raczka lub lokciem jak skonczyl 8 miesiecy. Jak juz mial to opanowane to zaczal sie przymierzac dopiero do pelzania i po 2 dniach zaczal raczkowac.a na 3 dopiero obczail,ze z czworaka da sie usiasc. Pozycje do raczkowania przyjmowal juz z miesiac i sie tylko bujal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie BZDURA!!! Owszem, nie sadzać dziecka, jeśli je trzeba je podpierać poduszkami, jeśli leci od razu, jeśli nie wykazuje w ogóle chęci do siedzenia itp. Ale uważam, że BZDURĄ jest, że nie wolno sadzać dziecka, ktore samo nie umie usiąść.. DLACZEGO??? ___ Synek siedział sam mając skończone 6 MIESIĘCY. Siedział podczas zabawy, kąpieli, w wózku.. na początku sam się trzymał np. brzegów wanienki czy pałąka w wózku, ale położyc się nie chciał. I na początku w wózku w ogóle się nie opierał i oparcie. Sam trzymał plecy. W 7 miesiącu to i 30 minut mógł tak siedzieć. Szybko siedział z prostymi plecami. __ Natomiast SAM SIADAĆ nauczył się dużo później. Najpierw zaczął wstawać w łóżeczku (7 miesięcy) później przy meblach.. i przy nich chodzić. Jak skończył 8 (dokładnie to 8 i 2 dni) to zaczął chodzić na czworakach. Mając 8 i pół nauczył się schodzić do poziomu z pozycji stojącej- raz do siadu, raz do pozycji na czworakach, raz do kucania, klęku.. jak mu wyszło ;) A siadać z pozycji na czworakach to dopiero nauczył się jakoś mając skończone 9 miesięcy i kilka dni. __ Czyli CAŁE 3 MIESIĄCE SIEDZIAŁ (bardzo stabilnie, tak się bawił, kąpał, huśtał, jeździł na spacery) mimo, że sam z pozycji na czworakach usiąść nie potrafił. I co? Nie sadzać dziecka? Ja go nigdy niczym nie podpierałam, nie okładałam poduchami itp.On chciał sam siedzieć, od malutkiego już posadzony na kolanach, nie chcial opierać pleców o czyjąś klatkę piersiową tylko chwytał palce i ciągnął, by siedzieć normalnie. __ A co do autorki.. głupoty piszesz... 6 miesięczne dziecko może umieć siedzieć.. ale niewiele jest takich, które w tym wieku czworakują, więc zastanów się nad tym, co piszesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój siostrzeniec zaczął raczkować mając 5mieś! Bylismy przerażeni, że tak szybko! W 6mieś zaczął wstawać jeszcze większe przerażenie, bo chwiał się i na seksundę nie można było go zostawić! Na końcu w 7mieś nauczył się siadać:P Teraz ma 9mieś i jak wstanie to zaczyna się o zgrozo puszczać i stoi kilka sekund bez trzymania:D Żeby nie było nie chwalę się bo nie ma czym, młody musi mieć cały czas opiekę w odległości 20cm i tak od 4 mieś:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja starsza córka sama usidła w ten sam dzień co zaczęła raczkować, mając 10 miesięcy. Młodsza natomiast sama siadała mając 5 miesięcy a raczkować zaczęła miesiąc później :P Dzieci są różne i nie patrzmy na inne przez doświadczenia tylko z naszym jednym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie jak powiedziałam znajomej że młody wstaje mając 6mieś to zaczęła mi dogryzać, że niemożliwe bo jej córka ma 13mieś i nie ma ochoty wstawać:P Dogryzała mi aż dwa tyg póxniej sama się przekonała na własne oczy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
🖐️ powiem wam ze to roznie jest z tymi dzieciaczkami, moj siostrzeniec juz podnosil sie tak ze chcial juz usiasc nie uwierzycie ale na poczatku 4 miesiaca, wystarczylo pomoc mu-zlapac za raczki i siedzial wiadomo ze nie sam ale z asekuracja ;) trzeba bylo mu plecki podpierac i tak moze z miesiac potem juz sam siedział sztywno wiec to zalezy od dziecka. pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko siada wtedy kiedy jest na to gotowe,jedne szybciej inne pozniej to podobnie jak z chodzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja corka ma 5,5mca I bardzo nie lubi lezec wiec czesto klade ja w pozycji pollezacej a ona sama siada... uwazam ze dziecko samo wie kiedy jest gotowe siedziec ale samo podciaga okolo 8smego mca (jak moja starsza corka) ì co do tego czasu ma calkiem plasko lezec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje dziecko jeszcze nie skonczylo czwartego miesiaca, a juz sie wspina, nie chce lezec, a z moimi dlońmi jako poręczami sam się podciąga. troche się boje o jego kregoslup i staram się na razie nie pomagac i nie sprzyjac temu siadaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×