Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bardzo złaaaa

Daliśmy się namówić

Polecane posty

Gość bardzo złaaaa

Nie chcieliśmy mieć dziecka, może kiedyś. W końcu zdecydowaliśmy się 5 lat po ślubie pod wpływem moich rodziców. Mieli pomagać, miało być fajnie, super, wesoło. Obiecywali. A dobrowolnie przez te 18 miesięcy może ze 2 razy zabrali wnuka na spacer. Już im się odechciało. Nie ma mowy, żeby go popilnowali np: przez 2 godziny. Na co dzień mam opiekunkę. Mamy dużo pracy, ogromny kredyt. Jesteśmy wykończeni. Dziś się wściekłam, bo na mieście dowiedziałam się od znajomej jak to mama mi pomaga. Pomaga? W miesiącu nie spędza nawet 2 godzin z wnukiem sam na sam. Nigdy nie słuchajcie rodziny w takich sprawach. Nie żądam od nich opieki całodobowej, ale jutro mamy wieczorem spotkanie służbowe, ze 3 godz nas by nie było i ja nie pójdę bo rodzice odmówili, a opiekunka nie może zostać z synkiem. Cieszę się macierzyństwem, ale jest bardzo ciężko. Mogliśmy poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesz co, dla mnie totalną głupotą jest robienie sobie dziecka, bo rodzice nalegają, a potem wym,aganie od nich opieki- sami jesteście sobie winni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Życie to nie tylko prokreacja
Coś C***owiem. Też nie chcieliśmy mieć dziecka (może kiedyś). W końcu się zdecydowaliśmy :-) Tylko, że ja przed zajściem w ciążę nie robiłam wywiadu w rodzinie i nie pytałam, kto i w jakim zakresie będzie nam pomagał. Zrobiliśmy listę "plusów i minusów". Być może brzmi to okropnie ale to pozwoliło nam uświadomić sobie jakie wyrzeczenia nas czekają. Wydatki, mnóstwo wydatków. Ograniczenia wynikające z opieki nad dzieckiem. Być może konieczność opłacania opiekunki albo prywatnego przedszkola. Dziś jestem w ciąży i noszę pod sercem dziecko ze świadomością, że jest to najbardziej bezinteresowna rzecz jaką robimy. Cały czas sobie przypominam, że dziecko to nie zabawka, że wymagać będzie od nas nakładu pieniędzy, sił, naszego zdrowia etc. I NICZEGO nie możemy oczekiwać od otoczenia. Dziecko to TWOJA sprawa, TWOJA decyzja i TWOJA odpowiedzialność, tylko i wyłącznie Twoja i męża. Każdą pomoc powinno przyjmować się z wdzięcznością. Miło jest kiedy ktoś nam pomaga. Ale nigdy nie można tej pomocy żądać. I powiem Ci coś jeszcze. Próba zrzucenia odpowiedzialności za spłodzenie dziecka na kogokolwiek jest oznaką Twojej niedojrzałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URODZIŁAŚ dziecko bo namawiała cię rodzina ? no kobieto :O ni narzekaj inni mają gorzej jesteś wściekła bo niania nie może zostać z dzieckiem i dlatego wylewasz frustracje masz troche pozycje roszczeniową skoro obiecali pomagać to czemu nie pomagają !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o matko zrobili sobie dziecko bo rodzice chcieli;)znam takich co kariera jest dla nich najwazniejsza a dziecko tylko zawadza i dziadki je wychowuja;)faktycznie mogliscie poczekac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
urzekła mnie twoja historia idiotko patentowana :D Rozmnożyła się, bo tatuś i mamusia chcieli haha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko jesteś strasznie głupia! Niedojrzała ani do małżeństwa ani do niczego co ma związek z życiem dorosłym. NORMALNA kobieta cieszy się macierzyństwem. Znam sporo osób, które młodo wpadły i jakoś potrafią cieszyć się własnym dzieckiem a ty tylko szukasz pretekstu żeby obwiniać innych (rodziców) o to, ze masz ogon w postaci dziecka :/ jesteś beznadziejna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko ile dziecko ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, przecież napisała że 18 miesięcy. Kuźwa czytajcie ze zrozumieniem do jasnej cholery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sorka przeoczyłam, w takim razie jeszcze nie jest za późno-znajdź rodzine i oddajcie je, adopcja ze wskazaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27.11.13 [zgłoś do usunięcia] gość autorko jesteś strasznie głupia! Niedojrzała ani do małżeństwa ani do niczego co ma związek z życiem dorosłym. NORMALNA kobieta cieszy się macierzyństwem. Znam sporo osób, które młodo wpadły i jakoś potrafią cieszyć się własnym dzieckiem a ty tylko szukasz pretekstu żeby obwiniać innych (rodziców) o to, ze masz ogon w postaci dziecka :/ jesteś beznadziejna xxxxxxxxxxx o losie.. ależ ty głupia jesteś. Coś c***owiem NORMALNA kobieta to może się cieszyć życiem, ale nie koniecznie macierzyństwem. Następna co wylewa jad bo nie rozumie czytanego tekstu. Chyba jasno wynika z niego, że matka ją oszukała i nie pomaga przy dziecku, chociaż mówiła, że będzie. Ona nie ma żalu że ma dziecko, tylko że matce się odwidziało. proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko, trudno- czasu nie cofniesz. Trza iść do przodu.. kiedyś dziecko urośnie, będzie samodzielne i będzie lepiej. Matka niech spada na drzewo a ty zagryź zęby. Przecież nie oddasz do adopcji jak tu któraś mądra inaczej zasugerowała :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zycie to nie tylko prokreacja
dns - ok, autorka może być zła na matkę bo jakby nie było to faktycznie, matka ją oszukała. Skoro padła deklaracja, ze strony dziadków że będą się zajmować wnukiem a teraz tego nie robią to autorka może czuć się oszukana. Ok. zgoda. Jest tylko jedno ale, autorka pisze, że ŻAŁUJE, że dała się namówić i dziś uważa, że mogli poczekać. Co wyraźnie wskazuje, że zdecydowali się na dziecko TYLKO dlatego, że rodzice im coś naobiecywali. To świadczy o ich niedojrzałości. I to już jest niefajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TRZA????? O kuzwa z jakiej ty wioski jesteś hahaha co to za słowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o losie.. ależ ty głupia jesteś. Coś c***owiem NORMALNA kobieta to może się cieszyć życiem, ale nie koniecznie macierzyństwem. Następna co wylewa jad bo nie rozumie czytanego tekstu. Chyba jasno wynika z niego, że matka ją oszukała i nie pomaga przy dziecku, chociaż mówiła, że będzie. Ona nie ma żalu że ma dziecko, tylko że matce się odwidziało. proste X NORMALNA kobieta cieszy się macierzyństwem, bo kobiety zostały do tego stworzone. Inne pasje, inne pragnienia to wątki poboczne. I czytany tekst rozumiem. Prawdziwa matka cieszy się, ze ma dziecko a nie żali się, ze babka się nim nie zajmuje. Moja mama umarła jak byłam w ciąży i co? mam się powiesić z tego powodu? Nie! Cieszę się, ze mam dziecko, ze widze jak rośnie i że jest częścią mnie. Strasznie płytkie jesteście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
naprawde jeszcze nigdy nie spotkalam sie z czyms takim, ze malzenstwo decyduje sie na dziecko tylko dlatego ze chca tego przyszli dziadkowie. jestescie niedojrzali jakyc czy co, szkoda slow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex_debill_znowu_po
tak piszesz jakbys nie znała swoich rodziców - przez tyle lat przeciez można sobie wyrobić o nich zdanie i wiedzieć, czego oczekiwać - czy są słowni, czy leniwi, czy robią coś na pokaz, nie rozumiem twojego zaskoczenia - takie rzeczy akurat idzie przewidzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27.11.13 [zgłoś do usunięcia] gość TRZA????? O kuzwa z jakiej ty wioski jesteś hahaha co to za słowo xxxx nie trza pochodzić z wioski, żeby se gadać jak wieśniak :D a co zabronisz mi? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zycie to nie tylko prokreacja
"tak piszesz jakbys nie znała swoich rodziców - przez tyle lat przeciez można sobie wyrobić o nich zdanie i wiedzieć, czego oczekiwać - czy są słowni, czy leniwi, czy robią coś na pokaz, nie rozumiem twojego zaskoczenia - takie rzeczy akurat idzie przewidzieć..." ------------------------------------------ O, bardzo mądre słowa. Czyżby to był pierwszy raz kiedy rodzice coś Ci naobiecywali i nie dotrzymali słowa? Jakoś ciężko w to uwierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prowo :D Nie wierze w kretynki rodzace bachory dla mamusi i tatausia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
X NORMALNA kobieta cieszy się macierzyństwem, bo kobiety zostały do tego stworzone. Inne pasje, inne pragnienia to wątki poboczne. I czytany tekst rozumiem. Prawdziwa matka cieszy się, ze ma dziecko a nie żali się, ze babka się nim nie zajmuje. Moja mama umarła jak byłam w ciąży i co? mam się powiesić z tego powodu? Nie! Cieszę się, ze mam dziecko, ze widze jak rośnie i że jest częścią mnie. Strasznie płytkie jesteście. . . . weź się puknij w dekiel. w takim razie z twojego toku rozumowania zaden facet nie ndaje sie na ojca. bo faceci zostali zaprogramowani tylko na zapladninie i nic innego. wiec nie miej pretensji do swojego starego jak cie kopnie w d**e zeby zaplodnic mlodsza. nie nawidze takich starych krow jak ty ktore role kobiety sprowadzaja do bycia inkubatorem. wyobraz sobie ze nie kzda kobieta ma ochote miec sflaczala skore na brzuchu i cyckach i wiadro miedzy nogami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja jej wierze, że to prawda, bo jak słucham u siebie jak to kobiety chcą być babkami, no bo córcia czy syn założyli rodzinę to powinni mieć dzieci, bo uważają, ze po to sie zakłada rodzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość z 18.28 - bardzo dobrze powiedziane!!!!! Ja urodziłam dziecko z rozsądku, czas już był odpowiedni po prostu. Nie miałam na szczęście na tym punkcie zapalenia mózgu :D I uważam, że gdybym nie urodziła dziecka nigdy nadal bym była NORMALNA aha----- i dla moich rodziców i teściów też trochę zdecydowałam się na dziecko. Pragnęli mieć wnuka. Sprawiłam im przyjemność :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo złaaa
Mamy bardzo dobrą pracę. Ogromny kredyt na dom, 7 tyś raty miesięcznie i musimy pracować. Nie chcę żeby wychowywali moje dziecko i opiekowali się nim całą dobę itd. Mamy fajną opiekunkę. Sądziliśmy, że od czasu do czasu będą z dzieckiem np: z 2 - 3 razy w miesiącu go popilnują przez 3 godziny, wezmą go czasami na spacer. To był warunek, że oni nam czasami pomogą, inaczej byśmy poczekali jeszcze ze 3 lata. Mogłam się tego spodziewać, w sumie jak mieli małego psa to też cieszyli się, że śliczny szczeniaczek a teraz nie będę tego komentować. Moi rodzice pracują i dobrze, ale myślałam, że wnuk to ich marzenie. Zwłaszcza, że tak ciągle mówili o tym. Inaczej jest jak się zachodzi w ciążę wiedząc, że ma się wsparcie w rodzicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja tesciowa tez nas namawia na 2 dziecko. ciagle powtarza ze bedzie nam pomagac. w zyciu sie nie zdecyduje dopoki sama nie bede gotowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to ma do rzeczy niedojrzałość, musimy to spłacić. Miało być po kolei studia, praca, dom i potem dziecko. Wyszło jednocześnie dom i dziecko. Wiem, że są matki, których szczytem marzeń jest dres i praca za 1000 zł, ale mnie to nie interesuje. Nie chcę być sfrustrowaną kobietą, która wyzywa wszystkich na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja na twoim miejscu autorko przestałabym prosić rodzicow o jakąkolwiek pomoc przy dziecku. Za to możesz im powiedzieć żeby nie rozpowiadali kłamstw na temat tego jak zajmują się wnukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
weź się puknij w dekiel. w takim razie z twojego toku rozumowania zaden facet nie ndaje sie na ojca. bo faceci zostali zaprogramowani tylko na zapladninie i nic innego. wiec nie miej pretensji do swojego starego jak cie kopnie w d**e zeby zaplodnic mlodsza. nie nawidze takich starych krow jak ty ktore role kobiety sprowadzaja do bycia inkubatorem. wyobraz sobie ze nie kzda kobieta ma ochote miec sflaczala skore na brzuchu i cyckach i wiadro miedzy nogami! X głupia to jesteś Ty. Nie jestem stara, bo mam 25 lat. Sflaczałej skóry nie mam, bo własnie dzieci zaplanowałam w młodym wieku, kiedy skóra jest elastyczna. Piersią nie karmiłam i piersi mam super a wiadra nie mam, bo miałam 2 planowane cięcia ;) I nie sprowadzam kobiety do roli inkubatora- to płytkie co piszesz. Podkreślam tylko, że czy ci się to podoba czy nie natura stworzyła kobiety do macierzyństwa- i to głównie! A natury się nie oszuka ;) Kobieta, której macierzyństwo nie cieszy tylko szuka winnych, bo musi się dzieckiem zająć to osoba z problemami emocjonalnymi i powinna się LECZYĆ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a poza tym... autorko na kij Ci taki wielki kredyt na dom, skoro życie rodzinne C**przeszkadza i pewnie więcej dzieci nie planujesz? kawalerkę trzeba było kupić... co za kretynka :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"głupia to jesteś Ty. Nie jestem stara, bo mam 25 lat. Sflaczałej skóry nie mam, bo własnie dzieci zaplanowałam w młodym wieku, kiedy skóra jest elastyczna. Piersią nie karmiłam i piersi mam super a wiadra nie mam, bo miałam 2 planowane cięcia oczko.gif" Juz dawno nie czytałam tak psutej wypowiedzi :( musisz być strasznie głupia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×