Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

słowianka89

panny młode 2014

Polecane posty

Gość martkaaa123
ja również diecezja siedlecka i dokładnie tak jak pisze gość. Mamy ślub w październiku 2014, u księdza byliśmy we wrześniu, zarezerwowaliśmy sobie termin, dostaliśmy indeksy, teraz musimy się zgłosić 3 miesiące przed ślubem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A przy którym spotkaniu dajecie ksiedzu kase? Na pierwszym, gdy rezerwujecie termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy pierwszym spotkaniu nic się nie płaci. Z tego, co koleżanki mówiły ( z różnych parafii) to najpierw daje się na zapowiedzi, zwykle na tym spotkaniu 3 miesiące przed ślubem. To zazwyczaj 50-100 zł. A za sam ślub płaci się dzień przed/ w dniu/ dzień po ślubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
K*****************A !!!!!!!!!!!!!! niech ktoś zamknie paszczę tej tępej strzale z aleksandrusa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba bedzie wystawic aleksandrusowi opinie chyba na necie,oj prosi sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też lipiec 26 i trochę mnie dziwi ze już zaproszenia zamawiacie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas w parafii płaci się tydzień przed ślubem - gdy idzie się dogadywać jakie mają być czytania, czy ma czytać ksiądz i lektorzy, czy może ktoś z gości np. świadkowie. Na tym spotkaniu jest też organista i od razu z nim się dogaduje oprawę muzyczną. Za zapowiedzi nie płaci się oddzielnie. Tylko właśnie na tym ostatnim spotkaniu płacimy 450 zł i w tym już jest "co łaska", dekoracja kościoła i organista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! Ja biorę ślub 1 marca 2014 roku :) Chętnie dołączę się do dyskusji :) Mam już zaklepaną salę, zespół i kamerzystę z fotografem. Do ślubu zawiezie nas znajomy. Kupiona jest też wódka ( żubrówka biała) i napoje gazowane. Ostatnie 3 zaproszenia rozdamy w drugi dzień świąt. Kościół zapłaciliśmy niedawno (500zł dla księdza + 50 zapowiedzi) i jeszcze później trzeba będzie zapłacić oddzielnie za przystrojenie kościoła i za organistę. W najbliższych dniach planujemy zakup obrączek a po nowym roku dopiero suknię będę wybierać. W jednym salonie babka powiedziała, że spokojnie uszyją mi na 1 marca jak przyję w styczniu, a w drugim salonie jak w lutym. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sevil
A ja w maju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdzie kupujecie obrączki ślubne? zastanawiamy się nad apartem, ale z drugiej strony wydaje mi się, że jest on przereklamowany. liczymy kupić coś do 2 tys. zł, ale może tą samą próbę kupimy u prywatnego jubilera za kilkaset zł mniej? nie chcę dopłacać za obrączki na "wynagrodzenie" Anji Rubik i jej cudownego męża. Może znacie jakiegoś godnego polecenia jubilera na terenie Warszawy albo pod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi tez apart wydaje się przereklamowany i z tego co słyszałam a nie wiem na ile to prawda to właśnie z apartu obrączki się szybko rysują. My myślimy kupić u prywatnego jubilera, teraz do końca roku są promocje, że można nawet kupić za tysiąc zł. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovely105
Hej :) ja też biorę ślub w sierpniu :) załatwione mamy: orkiestrę, kamerzystę, fotografa, kościół, suknia (zamówiona), buty w domu, obrączki zamówione, sala zarezerwowana, zaproszenia wykonane (samodzielnie), nauki zrobione :) My obrączki robiliśmy z własnego złota u prywatnego jubilera i zapłaciliśmy 400zł no i 14g własnego złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja musze sie zaczac rozgladac za suknia i obraczkami. Sale, fotografa, kamerzyste, orkiestre i wodke juz mamy, jeszcze musze zakupic wino ale poki co zastanawiam sie jakie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1marca
Witam wszystkie przyszłe żonki;) U mnie czary mary weselne w listopadzie ustalilismy date na 27 wrzesnia znaleziona sala ,ustalona data u ksiedza muzyka fotograf i po ustaleniu wszystkiego okazalo się że jestem w ciąży i szybciutkie zmiany na 1 marca i mam jeden konkretny problem tzn w tym roku chorowałam dużo i przytylam mam 184 cm wzrostu i 90 kilo cały czas myślałam ze do tego 27 wrzesnia uda mi sie wrocic do starej wagi a teraz załamka nie wiem jaką suknię może taki słonik jak ja ubrac a ja musze wszystko szybko zorganizowac tyle sie udało ze wszystko z 27 udalo się przeniesc na marzec.Problem pozostaje w sukni ,butach rozmiar 43 i coś zamiast welonu bo nigdy nie chciałam go mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grudniowa panna młoda
nasz data wstepnie jest ustalona na 26 grudnia sala już jest jutro jedziemy klepnąć ją ostateczni z tym ze rozmowa z księdzem jeszcze przed nami...dzisiaj pani w kancelarii była wyjątkowo miła ale powiedziała ze to proboszcz musi podjąć decyzję w sprawie slubu w święta. aż się boje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perła222
witam panny młode 2014 my ślub mamy w sierpniu mamy zaklepany kościół sale orkiestrę fotograf i kamerzysta. dziś zamówiliśmy zaproszenia i czekamy na projekt. ;) trochę spóźniliśmy się z wódką, bo z tego co słyszałam to akcyza ma skoczyć w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jeszcze chyba nie skoczyła więc jeśli się streścicie to możliwe że dacie radę jeszcze kupić po nowej cenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perła222
właśnie znajomy ma się dowiedzieć ceny hurtowe tylko początek roku znowu remanent w sklepach, może jeszcze zdążymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzebza
czesc, jestem nowa, a na razie zaklepana salę na wrzesień. Pytanie ( choc moze juz to bylo) Ile kosztuje DJ ? My i tak chcemy dac konkretny wlasny zestaw kawalkow i to wg okreslonej mniej wiecej kolejnoisci, wiec chyba tylko musialby miec jakis sprzet i go obslugiwac. Prawde mowiac mamy laptopa , ktorego uzywamu i do sali ok 400 m. Nie chce mi sie duzo wydawac. Czy taki DJ jeszcze cos robi? jakos kieruje zabawą? Szczerze mowiac, do tej pory na weselach nie bardzo zwracalam uwage kto to robil ł. Nie chce zabaw, chyba, ze taka, ktorą sama wymysle. Druga pytanie - jak wygladaja ceny dekorowania sal? Wiem, ze to zalezy od tego , jakie kwiaty i ile ale tak mniej wiecej - od - do? Chce miec kilka niewielkich buketow na stolach, moze cos wiekszego na glowny stól, wysokie stojace przy wejsciu + jakies drobne przy bufecie. Pokrowce mamy w cenie ew jakies szyfonowe kokardy czy juz umawialyscie sie co do kwiatów?bede musiala zadzwonic****ogadac, ale che iec choc jakies pojecie o cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzebza
no ja tez mam w lokalu,w bardzo ladnej restauracji ( w cenie obrusy, swiece jakies podstawowa kwiatki na stoł), ale dekorację kwiatową chcę mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są Dje którzy kierują jako wodzirej ale to jest chyba do dogadania jak i wszystko :) i z tego co wiem to koło 100zł biorą. A jeśli chodzi o dekorowanie sali to nie mam pojęcia bo my nie będziemy dekorować.Jedynie to co jest od nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my też mamy w lokalu, w prawdzie sala jest bardzo ładna, ale wszystko ubrane na kolor biały i łososiowy... Wygląda to nieco mdło, rozmawiając z właścicielem zapowiedział, że nie mogę nic zmienić, żadnych swoich dadatków ani nic. Myślałam, żeby wynajć dekoratorkę za oczywiście nasze pieniądze, ale właściciel powiedział, że nie ma mowy i jego lokalu nikt nie będzie przerabiał. Mimo, że dekoratorka nie dość, że ubiera salę to poźniej jeszcze zabiera wszystko i Jego ekipa dekoracji nie rusza, to i tak zgody nie wyraził. No i zastanawiamy się teraz czy zostać z ową salą i jakoś przegryść ten mdły kolor, na ścianach, obrusach, serwetach, świecach itd, czy szukać czegoś innego.... Wesele pod koniec bieżącego roku, nie wiem co robić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A macie podpisaną już umowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no my wódkę kupowaliśmy jakoś ok 18 grudnia i dali nam ostatnie kartony... reszty już nie sprzedawali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaki garnitur
a jaki kolor garnituru będą mieć wasi mężczyźni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czarny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
granatowy bardzo ciemny odcien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny a macie już upatrzone zaproszenia? Jak tak to proszę doradźcie mi jakieś fajne stronki. Przeglądałam już kilka ale żadne nie wpadły mi w oko. Szczerze mówiąc wszystkie są teraz na jedno kopyto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na allegro pooglądaj, my tam zamawialiśmy zaproszenia 1,20 za sztuke do tego dobralismy przypinki dla gosci i zawieszki na alkohol, wszystko u jednego sprzedawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×