Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kiedy poczułyście pierwsze ruchy dziecka

Polecane posty

Gość gość

Witam wszystkie ciężarówki i te które już mają ciąże za sobą. Chciałabym się Was zapytać kiedy poczułyście pierwsze ruchy swojego maleństwa? Ja wczoraj zaczęłam 17 tc i jestem bardzo szczupła,nawet nie mam jeszcze brzuszka a mimo to nie czuje jeszcze ruchów (to moja pierwsza ciąża). Gdzieś mi się kiedyś obiło o uszy że kobiety szczupłe szybciej odczuwają pierwsze ruchy,ja takich jeszcze nie odczułam i trochę zaczynam się martwić. Jak to było o Was? i jak odczuwałyście te pierwsze ruchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też jestem bardzo szczupla. pierwsze ruchy poczułam w 21tc. 17tc to bardzo wcześnie. nie masz co sie martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18 tydz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem że to wcześnie ale jak tak nic nie czuje a bardzo bym chciała to zaczynam się martwić. Cierpliwie poczekam. A jak te pierwsze ruchy u Ciebie wyglądały? Czułaś je delikatnie czy były to może już solidne kopniaki? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po20 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak odczuwałyście te ruchy? Były to jakieś łaskotania,pukania od środka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od 18 tygodnia takie delikatne smagnięcia od środka. albo jakby rybka pływała. Po 20 tyg to już kopniaczki się zdarzały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem w 18 tc i czasem wydaje mi się że coś poczułam, ale okruszek jest malutki dlatego może nam się wydawać że to on a tak naprawdę były to jelita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też jestem bardzo szczupła i pierwsze ruchy poczułam 17tc i 5 dniu:) Tak jakoś zapamiętałam. Uczucie jakby mi rybka w brzuchu pływała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez od ok 18 tyg bardzo delikatnie, a w 17 tyg panikowalam ze nie czuje, poczekaj jeszcze z 1,5 tyg poczujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ja już nie mogę się doczekać kiedy poczuje te ruchy. Ale łożysko mam na tylnej ścianie i brzegiem nachodzi mi na ujście wewnętrzne i to może być powodem że jeszcze tych ruchów nie czuje. Nie wiem już sama. Ostatnio coś mi tam pukało pod pępkiem ale chyba macica na tym etapie ciąży nie jest jeszcze tak wysoko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w pierwszej ciąży bardzo delikatne ruchu w 18tc a wyraźne w 21 tc, w drugiej ciąży pierwsze delikatne już w 13tc a wyraźne w 18tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na jakiej wysokości odczuwałyście te ruchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja czułam bardzo nisko teraz jestem w 30tc i dopiero ruchy koło pępka czuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No a ja zazwyczaj czuje takie lekkie puknięcie właśnie pod pępkiem ale to chyba nie to bo macica nawet nie dosięga jeszcze na taką wysokość w 17 tc :( Tak bardzo wyczekuje tych ruchów bo zamartwiam się czy wszystko jest ok czy serduszko dalej bije mojej kruszynce,to moja pierwsza ciąża dlatego tak panikuje. Dziś miałam mieć wizyte u gina ale go nie było,nawet nie miałam okazji posłuchać czy bije mu serduszko. Nie miejcie mnie za kompletną panikarę. Mi po prostu cały czas wydaje się że jest coś nie tak,to że nie mam brzuszka,że nie czuje jeszcze ruchów. Martwie się :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pierwsze ruchy poczułam koło 19 tyg, ale nie jestem przesadnie szczupła. jednak do ok 22 tyg nie zdawałam sobie sprawy z tego że to są ruchy dziecka, bo było ułożone pośladkowo i mi się ciągle wydawało że to jelita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie martw się pierworódki czują ruchy przeważnie ok 20tc masz jeszcze sporo czasu, a brzucha pewnie nie widać przez budowę bioder:) Ja mam niby wąskie, ale brzuszek w 30tc też mam mały. A kolega, który mnie długo nie widział myślał, że mam wzdęcie a nie że jestem w ciązy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za słowa otuchy. Chyba przestane się już tym zamartwiać na zapas. Zobaczyłam że zaczynam troszkę tyć,bo waga stała to dtej pory jak zaczarowana a tu nagle coś drgnęło więc na pewno wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 20tc waga nie ma znaczenia:) ja też słabo przybierałam jakieś 2kg.... moja koleżanka w 19tc była 3g na minusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja odczulam ruchy w 16 tyg, takie jaklby łaskotanie w środku, potem dwa dni przerwy i zaczęlo maleństwo codziennie już kopać mamę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy Wy też miałyście twardnienia brzucha np.jak leżałyście na plecach albo rano przed wstaniem z łóżka jak też leżałyście na plecach? mnie to strasznie męczy,miałam dziś o tym powiedzieć lekarzowi ale wizyty nie było..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, twardnienie to raczej normalna rzecz choć jeden z 3 lekarzy kazał brać mi duphaston, nospę i magnez:P wzięłam sam magnez i jest ok 2 innych mówiło, że to normalnie zjawisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez jestem szczupła i pierwsze ruchy poczułam w niedziele, jestem w koncowce 18 tyg, jutro zaczyna sie 19, brzucha prawie wcale nie ma no moze troszke, waga wraca dopiero do normy bo bardzo wymiotowalam na poczatku i schudłam. W 16 tyg jak przylozylam rękę tez niby cos czułam, myślałam ze to dziecko jednak teraz wiem ze to jelita, w niedziele poczułam ruch i od razu wiedziałam ze to to:) teraz czuje taki codziennie najcześciej jak sie położę :) nie martw sie napewno Ty tez niedługo poczujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha czyli nie mam się co martwić ale i tak zapytam przy następnej wizycie. A nie mówili Ci może czego takie twardnienie brzucha jest przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj czekam,czekam na te pierwsze ruchy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skurcze bragstona-higsa mi kazali odpoczywać dużo, ale jakoś nie miałam czasu, brałąm magnez i asparin. Ważna rzecz nic mnie nie bolało i nie miałam plamień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale byki ASPARGIN czyli magnez z potasem ja miałam sporadyczne stawianie się brzucha tak 2-3razy dziennie jak poszłam do szpitala na badania to miałam 4-5razy więc leżenie mi nie służy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W16 tc czułam głaskanie , łaskotanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w pierwszej ciazy tez bylam bardzo szczupla i poczulam ruchy w 18 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łaskotana

Mam lekką nadwagę i na dodatek łożysko na przedniej ścianie macicy, więc jakichkolwiek ruchów spodziewałam się po 20. tygodniu ciąży. W 17+4 wieczorem łaskotało mnie w podbrzuszu jak leżałam w łóżku, ale nie wiedziałam, że to to. Następnego dnia znowu tak samo i potem kolejnego w 17+6 mizianie pojawiło się rano, kilka razy w ciągu dnia, a wieczorem już kilkanaście. Sprawdziłam detektorem tętna i maluszek siedział właśnie w tym miejscu, więc to na pewno on! 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×