Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość troolllll

ponad 2 letnie dziecko nie mówi POMOCY

Polecane posty

Gość troolllll

moja córeczka ma 2 latka i skończone 4 miesiące. Bardzo mało mówi, mówi tylko podstawowe wyrazy: mama tata baba pa ania niunio niunia nio nie a tu? mama/baba/tata a to ? sii - chce siku mama am to nie aci - ma na myśli że chce isć na dwór jajo jaja fu raz powiedziała mama kopa ! wykrzyczała to właściwe bo ja siedziałam tu na forum a córka robiła kupkę i sie zaczytałam.. córka mnie wołała a ja nic więc krzyknęłam mama kopa ale to tylko raz tak jamo było z "jajko" i chyba tyle :( kazdy mówi że ma jeszcze czas... mama mówi żebym się nie martwiła bo ja miałam 3 lata jak zaczęłam mówić tak samo było z podnoszeniem główki na brzuszku i siadaniem i chodzeniem ale nie wiem co o tym myśleć :( n abilańsie pani mówiła że ma czas córka zna dużo odgłosów zwierząt wie które to kółeczko kwadrat i trójkąt kolory zna tylko 3 zielony żołty i czerwony wie które to małe a które duże powinnam zasiegnąć pomocyu lekarza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troolllll
a i mówi jeszcze ata - imie pasa łata bu samochód lub jej zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko.zaczelo mowic majac 3 lata. Teraz ma 6, pisze, liczy do 100, czyta. Chyba nie ma reguly, kazdy ma swoj czas na wszystko. Nie panikuj. Kiedys pani kogopeda powiedziala mi, ze dopiero gdy dziecko ma 4 lata i mowi tak skromnie, nalezy sie zglosic do spcecjalisty. Poczekaj jeszcze troche, popracuj z dzieckiem na obrazkach np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A rozumie co się do niej mówi? Zdarza się, że dziec**później zaczynają mówić tj. odtwarzać mowę, ale nie są opóźnione umysłowo - bo rozumieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troolllll
tak córka wszystko rozumie co do niej się mówi. A jak mogę z nią pracować ? pomóżcie proszę moze jakieś specjalne książki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
musisz z nią dużo rozmawiać. Córka znajomej jest w tym samym wieku i wszystko już ładnie powie, ładnie składa zdania, da się ją dobrze zrozumieć. Myślę, że to dlatego, że znajoma, jej mąż, dziadkowie i inni dużo z nią rozmawiają, często ktoś ich odwiedza, zagaduje małą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troolllll
ja bardzo dużo z nią rozmawiam tak samo wczesniej duzo czytałam jej książek teraz to tylko max 15 min i wiecej nie chce ;/ czasami jest dzień że nie chce żeby wgl jej czytać tylko woli sama oglądać obrazki albo pytać co to a to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój synek też miał tyle lat co Twoja córka i nie mówił, i bardzo mnie to martwiło. to było tydzień temu, położyłam go spać i sama jeszcze siedziałam przy nim. I nagle słyszę że mówi po kolei różne wyrazy, to było niemożliwe a jednak. w sobotę od rana biegał i na prawie każdą rzecz coś mówił. To jest niewiarygodne, u nas ten przełom był jak cud. Dziś mija tydzień i gada jak najęty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troolllll
mój synek też miał tyle lat co Twoja córka i nie mówił, i bardzo mnie to martwiło. to było tydzień temu, położyłam go spać i sama jeszcze siedziałam przy nim. I nagle słyszę że mówi po kolei różne wyrazy, to było niemożliwe a jednak. w sobotę od rana biegał i na prawie każdą rzecz coś mówił. To jest niewiarygodne, u nas ten przełom był jak cud. Dziś mija tydzień i gada jak najęty. :) to super :) ciekawe kiedy u mojej córki nastapi taki przełom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam córke ktora też mało mówiła mając 2 lata i 5miesiecy dosłownie wstala i zaczeła mówic non stop, teraz ma 2i pół roku i buzia jej sie nadal nie zamyka, nadal mówi nie wyraznie ale co dzien coraz lepiej, rowniez jak skonczyla dwa lata martwilam sie ze nie mówi, widocznie kazde dziecko ma swoj czas,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×