Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy zęby ósemki koniecznie trzeba usuwać

Polecane posty

Gość gość

nie byłem u dentysty już z 10 lat, a wyrosły mi już ósemki, które lekko wykrzywiły inne zęby, do dentysty sie raczej nie wybiore bo bardzo sie tego boje, ale czy te zęby koniecznie trzeba usuwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawet trza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tych zebow się po prostu nie leczy jak się zepsują.Usuwa się je. Jeżeli wykrzywily ci się od nich żeby,, to lepiej wyrwac.( nie boli!:-D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćśćść
a gdzie literka S ja się pytam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zęby- a nie żeby, oczywiście.....)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wlasnie jedna usunelam po tym jak zaczela mnie okropnie bolec. Zaczela sie psuc od korzenia i bol niestety nie do wytrzymania :( tabletki przeciwbolowe nie daja rady. Dostalam antybiotyk a po tygodniu wyrywanie. Juz mysle o wyrywaniu nastepnych zeby znow tak nie cierpiec :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to po kiego h**a mi leczyli wszystkie 4 osemki?powaznie pytam,po co?czemu mi leczyli skoro piszecie ze sie nie leczy,i to wszystkie 4?powznie nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A prywatnie leczyles te żeby? :-D to sobie odpowiedz ... no wiem, wiem...boli jak cholera, ale co miałam straszyć SSSSS ( pytajnik ok;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 prywatnie 2 na kase,no ale jakby mi rwali prywatnie tez by trzeba bylo placic przeciez,no zla jestem,ale nie wierze ze naprawde kazdemu usuwaja,w kazdym razie w 1 plomba mi sie wykruszyla i jest nadpsuty i jak cos to powiem moze jakby chciala leczyc ze chce wyrwac?ale znowoz piszecie ze to k***wsko boli:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez paniki...musiałam ostatnio usunąc 7-kę.. :-(....trafiłam na młodego dentyste, mysle sobie "zamorduje mnie" ;-)....znieczulenie- rwanie...zadnego krwawienia...nawet nie wzielam po wszystkim tabletki przeciwbólowej. Zalezy w takim razie to od ręki stomatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ile kosztuje usuniecie ósemki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wracając do tego czy się leczy ósemki...pewnie jak jest mala dziurka, leczenie ma sens, ale jak się psuje od korzenia, to chyba nie lecza kanalowo- to sa ostatnie zęby i chyba takie "niekonieczne"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość namu amida butsu
leczy się nawet kanalowo, tylko wyrywanie chirurgicznie lekarz stomatologe ich nie usunie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyna 333
Dentysta je usunie. Zasada jest taka, że jak się coś dzieje to należy je usunąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam leczone 8mki mój dentysta stwierdził że jestem bardzo szczupła na twarzy i jeśli wyrwiemy to moje poliki będą jeszcze bardziej zapadnięte płaciłam tylko za plombę bo sam nie wiedział na jak długo mi to wystarczy,chwała jemu bo dziurki okazały się tylko międzybruzdowe,płytkie,i już 5 lat plomby "działają"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no nie gadajcie ze bede musiala po chirurgach chodzic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niekoniecznie trzeba wyrywać. Ja jestem po leczeniu ortodontycznym i nawet to nie było wskazaniem do usunięcia. Orto powiedział, że "zawsze to swój ząb, może się kiedyś przydać" :p A że się mieszczą bez problemu w paszczy to i zostały. Ostatnio miałam w jednej małą dziurkę - pytam czy może lepiej wyrwać i po kłopocie. To sam dentysta mi powiedział, że za wyrwanie zapłacę więcej niż za wyleczenie tego małego ubytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie na razie nie bolą, a wykrzywione mam tylko lekko siódemki, a skoro śmiertelnie boję się zwykłego plombowania i przez sam zapach u dentysty i dźwięk wiertła robi mi się słabo to pomyślcie sobie co czuje gdy myśle o usuwaniu ósemek, nie mówiąc już o tym że to dużo kosztuje :( Co mi sie stanie jak ich nie usune?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ja c***owiem LEPIEJ idź do chirurga,kiedyś dentysta usuwał 8mkę mojemu tacie :wyglądało to jak próba duszenia z usiłowaniem urwania głowy tak się męczył z wyrwaniem a ojciec to chyba schudł 5kg na tym fotelu nawet sweter miał mokry od potu i naderwany kącik ust,lepiej do chirurga,znieczuli wytnie wyjmie zaszyje i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak to się nie leczy? Mam 27 lat i wszystkie 4 ósemki i jedna z ósemek to jedyny ząb jaki w życiu leczyłam i plomba już od 8 lat sie łąsdnie trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co takie idiotki się wypowiadają. Ty nawet nie wiesz kiedy 8 się wyrzynają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ósemki usuwa się gdy nie ma dla nich miejsca, tłoczą zęby lub sprawiają inne kłopoty. Skoro już wyszły i nie narobiły dużych szkód a to lekkie przekrzywienie siódemki Ci nie przeszkadza-nie ma potrzeby ich usuwania.Można o to zapytać stomatologa. A większej głupoty,jak ta, że ósemek się nie leczy-nie słyszałam...Mam 40 lat i 3 zaplombowane ósemki. Jedną musiałam usunąć chirurgicznie, bo była zatrzymana częściowo w kości i tworzył się stan zapalny a te 3 pozostałe służą mi dobrze już 20 lat...:) Dla jasności napiszę, że ósemki leczyłam państwowo, bo też słyszałam, że szkoda do nich dokładać, bo i tak pójdą szybko do wyrwania...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zanim wypowiesz się inteligentnie, ze ktoś pisze bzdury, przeczytaj co sama piszesz : "Dla jasności napiszę, że ósemki leczyłam państwowo, bo też słyszałam, że szkoda do nich dokładać, bo i tak pójdą szybko do wyrwania..." O tym wlasnie pisałam, ze często nie warto ich leczyc. Wszyst­ko za­le­ży od tego w jakim sta­nie ósem­ka wy­ro­sła. I czy spra­wia kło­po­ty - np. ka­le­czy we­wnętrz­ną stro­nę po­licz­ka, czy też po uciąż­li­wym wy­rzy­na­niu się zęba, prze­sta­li­śmy od­czu­wać dys­kom­fort. Można za­py­tać: skoro nie boli, to po co usu­wać? Tym bar­dziej, że eks­trak­cja zęba mą­dro­ści może być dość trud­na i krwa­wa, a cza­sem obar­czo­na spo­rym ry­zy­kiem. Naj­le­piej w tej spra­wie skon­sul­to­wać się ze sto­ma­to­lo­giem. Za­le­ca się jed­nak usu­nię­cia ósem­ki, gdy już w trak­cie wy­rzy­na­nia się zo­sta­ła znisz­czo­na przez próch­ni­cę. W takim przy­pad­ku grozi nam le­cze­nie ka­na­ło­we, co bar­dzo czę­sto jest wy­jąt­ko­wo trud­ne do prze­pro­wa­dze­nia. Ząb mą­dro­ści leży w miej­scu, do któ­re­go sto­ma­to­lo­go­wi bar­dzo trud­no się­gnąć. Wy­rwać ósem­kę po­win­no się rów­nież, gdy z jej po­wo­du inne zęby zo­sta­ją pod­da­ne sil­ne­mu na­ci­sko­wi. Z bie­giem czasu może to do­pro­wa­dzić do wady zgry­zu. Nie­któ­re ósem­ki rosną krzy­wo i za­cze­pia­ją o po­li­czek. W efek­cie uszka­dza­ją go od we­wnątrz. Nie­szczę­śnik, u któ­re­go coś ta­kie­go miało miej­sce czuje ból przy mó­wie­niu i je­dze­niu. Takie uszko­dze­nie po­licz­ka może stać się przy­czy­ną na­wra­ca­ją­cych za­pa­leń. Poza tym krzy­wo ro­sną­cy ząb mą­dro­ści może na­ci­skać ko­rzeń są­sia­du­ją­cej z nim sió­dem­ki. Cza­sem po­wo­du­je to sy­tu­ację, kiedy ko­niecz­na jest eks­trak­cja obu zębów. Jeśli de­cy­du­je­my się na usu­nię­cie ósem­ki, po­szu­kaj­my do­bre­go chi­rur­ga sto­ma­to­lo­gicz­ne­go. Bo czę­sto po za­bie­gu ko­niecz­ne jest szy­cie zę­bo­dolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 2 ósemki zaplombowane ( górne), wyrosły bez problemu, bez żadnego bólu są proste więc po co mam je usuwać? Natomiast dolne ósemki to był istny horror, samo wyżynanie koszmarny ból, okazało się że nie wyszły w całości, ze względu na brak miejsca. Ciągłe stany zapalne, antybiotyki, zęby z przodu ściśnięte. No i musiałam wyrwać. A właściwie jedną wyrwać a druga musiała być chirurgicznie wycinana. na NFZ nie płaciłam nic, bo prywatnie powiedzieli mi w jednym gabinecie że koszt to nawet 400 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Dla jasności napiszę, że ósemki leczyłam państwowo, bo też słyszałam, że szkoda do nich dokładać, bo i tak pójdą szybko do wyrwania..." Dodam, że słyszałam to od znajomych, którzy uznają się w wielu dziedzinach jako "fachowcy" :D choć nimi nie są...Coś jak niektórzy na kafe... Stomatolog zaś radził leczyć póki ubytki były małe. Nie warto ich leczyć kanałowo, bo fundusz tego nie refunduje ale dbać o nie i nie dopuszczać do wielkich dziur - warto...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można leczyć jeśli wyrosły prosto nie powodują stłoczeń zębów. Jednak najczęściej nie wyrastają w pełni rosną krzywo i powodują stłoczenie się zębów zwłaszcza dolnych.Usunąłem górne 8 bo rosły krzywo i kaleczyły mi policzek i rzeczywiście trudniej się je leczy i łątwiej łąpią próchnicę . Dolne też usunę bo stłaczają mi zęby. Usnięcie górnych to była bardzo słuszna decyzja czuję się dużo lepiej zabieg bardzo krótki ból mały. Już niemogę się doczekać by usunąć dolne 8 po usunięciu górnych ósemek poczułem od razu ulgę że nic nie kaleczy mi policzka nawet nie czuje że czegoś brakuje u góry bo i tak nie brały udziału w rozdrabnianiu jedzenia. Więc rzeczywiście lepiej profilkatycznie usunąć ósemki. Korzyści są minimalne a kłopoty dosyć uciążliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moją niestety trzeba było usunąć. Im bardziej rosła tym mój policzek bardziej puchnął. Jedyny plus był taki, że dostałam zwolnienie z pracy i trochę schudłam, bo piłam same jogurty i kleiki. Bólu wcale strasznego nie czułam, wyrywanie też gładko poszło, a byłam z klinice Froe w Szczecinie. Piszę, ponieważ wcześniej moi znajomi źle trafiali i cierpieli potem długi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wszystkie "ósemki" należy usuwać. Jeśli nie stwarzają żadnych problemów - nie ma konieczności usuwania zdrowych zębów. Często jednak dają one o sobie znać... Warto więc wiedzieć, w jakich przypadkach ich usunięcie jest konieczne: - kiedy „ząb mądrości” jest uwięziony w dziąśle, pojawia się obrzęk lub torbiele - gdy występuje zaawansowana próchnica ósemki, którą bardzo ciężko poddać leczeniu kanałowemu - kiedy przez obecność „zębów mądrości” trudno jest dopasować protezę lub aparat ortodontyczny - gdy wyrzynające się ósemki przesuwają pozostałe zęby w szczęce, co może doprowadzić do wady zgryzu - kiedy ósemka wrasta w policzek, powodując stan zapalny okolicznych tkanek miękkich W każdym przypadku to lekarz stomatolog stwierdza, m.in. na podstawie badania rtg, czy usunięcie zęba jest koniecznością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W grudniu tamtego roku miałam usuwają 8. Miałam 35 lat wyszła nie wyrżn/ięta do końca. Jak zaczęła się psuć to zaczęło boleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×