Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamarazy3

mamy 2 dzieci planujace 3

Polecane posty

Gość mamarazy3

Witam. Jestem mama 3 latniego chlopca i 8 miesiecznej dziewczynki. Zastanawiamy się z mężem nad 3 dzieckiem, ale mam duzo obaw. Przede wszystkim o to czy podołam. Ogolnie nie jestem jakas mega przemeczona i zarobiona, ogarniam towarzystwo:) ale wiadomo czasami sa gorsze dni.Gdybysmy sie zdecydowali miedzy corka, a nowym dzieciem byloby 1,5 rou roznicy. czy to nie za mało? Jak jest/bylo u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamarazy3
halo mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dwie corki 3,5 lat i 6mcy, chcialbym trzecie ale maz nie chce ze wzgledow finansowych ale moze uda mi sie go przekonać za jakieś 2lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak urodzila sie moja corka to nie chcialam miec wiecej dziec***** 4,5roku ''wpadlismy'' i urodzil sie synek, teraz corka ma 6lat syn ponad rok i widze jak wiele dla siebie znacza i ile oboje zyskuja dzieki rodzenstwu, wiec myslimy o 3, smiac mi sie z samej siebie chce, bo dlugo bylam zatwardziala mama jedynaczki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarneoczymam
Witam Jestem mamą dwóch chłopców starszy ma 2,5 roku a młodszy 1,5 roku. Obecnie jestem w 12 tc. Wszystkie ciąże planowane i bardzo chciane. Wiem, ze róznica wieku jest mala ale tak chciałam i daję radę;) próbowalismy zaplanować płeć ...marzę o córce, a czy sie udało to moze dowiem sie w sobotę na badaniach prenatalnych. Autorko nie zastanawiaj sie tylko działaj. Dodam , ze jestem po 2 cięciach cesarskich. Mam nadzieję, ze wszystko bedzie dobrze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja obecnie jestem w 32 tyg.ciąży. Mam corke 8 letnia i synka 3 letniego. Teraz bedzie synek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania mamammama
czarne oczy mam, a czemu robisz badania prenatlane, jestes juz w strarszym wieku I sa wskaznia? czy tak z ciekawosci zeby poznac plec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarneoczymam
Mam 29 lat, a badania zawsze robiłam w każdej ciąży. chcemy wiedzieć czy ciąża dobrze przebiega. No i oczywiście płeć tez chcemy poznać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przemikułka
Ale fajny temat :) Ja mam córcię która ma obecnie 10 miesięcy a ja jestem w 18 tc. Oczekujemy teraz synka. Między dziećmi będzie dokładnie rok i 3 mc różnicy. Trochę się obawiam, jak dam radę...ale chcieliśmy żeby była mała różnica wieku między dziećmi. Heh...kiedyś nawet nie myślałam o trójce...a teraz już powoli roi mi się w głowie..że baaardzo bym chciała trzecie. Mąż też bardzo chce..właściwie on mnie namówił na tak szybką druga ciążę:P Mamarazy3 a jak dawałaś radę po urodzeniu drugiego dziecka? było Ci bardzo ciężko przez ta małą różnicę wieku czy da radę to przejść? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przemikułka
Czarneoczymam wow, podziwiam! Wielki szacun. To ja się martwię jak poradzę sobie z dwójką maluchów a Ty będziesz miała trójkę :)))) A jak sobie radziłaś jak pojawiło się drugie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania mamammama
noo nie wątpie ;) mieć dwoch synków wiem jak bardzo pragniesz miec coreczkę, a wiem to stąd bo jak byłam w drugiej ciazy (pierwszybył synek) to STRASZNIE chcialam miec córke, nie potrafie nawet opisac tego pragnienia jak bardzo! to było moje jedyne marzenie na świecie, o nic wiecej juz nigdy nie bede błagac. I stało się udało sie, mam córeczkę. Ale zdaje sobie sprawe ze to byl przypadek, los, akurat ten plemnik w odpowiednim miejscu... nie planowalismy płci. O synka stralismy sie 7 cykli o córke 6 wiec na żywioł szliśmy. Jak ja Ci życze tej córeczki nawet nie masz pojecia. I nie chodzi tu o te rózowe sukieneczki I kucyczki ale o to ze synów wychowujesz dla synowej a córke dla siebie. to jest swieta prawda! Nie potrafie tego opisac ale jak sama praniesz córeczki to napewno wiesz o czym mowie :) Córeczka to wspaniala odmiana w domu.. lalki, mała ksiezniczka biegająca w koszulce nocnej, tata tracący dla niej głowe.. nie do opisania. A Ty jak to postrzegasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przemikułka
ania mamammama całkowicie się z Tobą zgadzam! :) Tylko np u mnie to pragnienie było odwrotne:) Mam już córeczkę..i jak się dowiedziałam, że jestem w drugiej ciąży to tak bardzo chciałam mieć syna...Jej...to było moje marzenie... Oczywiście najważniejsze jest żeby dziecko było zdrowe...ale ten synek tak bardzo chodził mi po głowie... Więc jak się u lekarza dowiedzieliśmy że to chłopak to prawie pękłam z radości hehehe ;) Teraz czekam grzecznie na poród...aż będę mogła zobaczyć mojego małego królewicza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania mamammama
przemikułka wiem, że mnie nie pytasz ale Ci odpowiem cos od siebie bo miedzy moimi dziecmi jest niecale 2 lata róznicy.. no i cóz.. na poczatku tak jak i w przypadku pierwszego dziecka ciezko ze spaniem, bo prez pierwsze 3 miesiace sie praktycznie nie spi, ale w imie takich maluszków mozna sie przemeczyc... pozatym uważac zeby wieksze dziecko nic nie zrobiło takiemu maluszkowi w bujaczkowi czy łóżeczku, bo casem wystraczy sekunda a strasze moze wrzucić np ciezki samochodzik czy lalke do łóżeczka na buzie malucha czy cos.. albo np przewróci sie na młodsze jak bedzie w bujaczku np ciezarem na jego brzuszek .. no nie wiem moze czarne scenariusze ale ja sttrasznie uważałam bo tak sie bałam o kruszynke zeby nic sie nie stało. Do tej pory niestety tak mam skacze nad dziecmi strasznie, to najpiekniejsza "rzecz" jaka mi sie przydarzyla w zyciu i sa dla mnie jawazniejsci, chociaz czasem jest ciezko, bo teraz juz sa wieksi wiadomo, denerwuja sie nawzajem synek lubi crke do szewskiej pasji doprowadzic a corka dłuzna nie pozostaje :) ale to minie, dzieci szybko rosna, nim sie obejrzymy bedziemy miesli mądre duze dzieciaczki w domu, do pogadania. tylko nalezy dbac o te relacje rodzinne, np straac sie duzo rozmaiwac przy stole podczas obadu, oo wspolne obiady lub chociazby kolacji to podsawa, do smiechów, rozmow.. mamusie to macierzysntwo cos mi z glowa zrobiło bo nawet jak to teraz pisze to łezka mi sie w oku kreci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przemikułka
ania mamammama Bardzo fajnie to wszystko opisałaś :) Z tym zrobieniem krzywdy młodszemu przez starsze już właśnie też myślałam dlatego uważać będzie trzeba bardzo ;) Ale szczerze mówiąc nie mogę się doczekać kiedy drugie będzie na świecie..a nieprzespane nocki mi nie straszne :P Da radę do przejść ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania mamammama
no pewnie, że da rade.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarneoczymam
przemikułka Uważam, ze pierwszy tydzień trzeba sie wprawic , a później juz z górki leci. Wiadomo, że bywaly cieżkie chwile, ale nie załuje decyzji, że tak szybko zaszłam w drugą i teraz trzecią ciążę. Mieszkamy z teściami ale wiadomo, że nie chciałam żeby mi we wszystkim pomagała. kiedyś powiedziała, ze ja taka "Zosia samosia". byłam po cesarkach i maluchy od razu dźwigałam, na szczęście nic sie nie stało. W drugiej ciaży synka nosiłam od samego początku do końca. Obecnie tez sie nie ograniczam w noszeniu najmłodszego, a ma juz prawie 11 kg, a starszy 14,5 kg., wieć jest co podnosić;) ania mamammama Wiesz nawet nie masz pojecia jak bardzo marzę o córeczce. Tak jak piszesz takiej małej ksieżniczki mi brakuje do szczęścia. chcę ją pielęgnować i dbac tak jak o synków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamarazy3
Będąc w 2 ciaży bardzo obawiałam sie tej małej róznicy wieku, poza tym moj synek od urodzenia był bardzo "problemowy'' tzn, kolki, skaza bialkowa, kiepsko spal itd, ale im starszy byl tym bylo lepiej. Natomiast z corka nie mialam zadnego problemu od poczatku. Zero kolek, alergii, nic. Do tej pory przesypia całe noce. Nie dała mi popalic dlatego mysle o trzecim dziecku, ale kurcze tez bardzo sie boje:/ Teraz juz raczkuje, wstaje przy wszystkim i wszedzie jej pełno, wiec trzeba pilnowac,a do tego jak zaczną sie ze starszym obscisiwac to trzeba pilnowac zeby sie nie podusili:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamarazy3
Jesli chodzi o płec to od kiedy pamietam zawsze chciałam miec "parkę" i się udało:) teraz chcialabym miec synka. Jedna malutka niunia mi wystarczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie planuje mam dwoje i dosyć dużym odstępem wiekowym ,było to zaplanowane celowo aby dziecko pierwsze miało mnie tylko dla siebie ,abym mogła wrócić do pracy w odpowiednim czasie i potem nie jęczeć jak niektóre mamy co znam ze dzieci rok po roku albo w małej różnicy wiekowej i potem jest cyrk bo starsze ale też małe płacze jak chce do mamy a mama nie może akurat bo karmi malucha ,bo mniejszemu więcej czasu potrzeba a że nie wyspana bo noworodek daje popalić a żwawy wyspany 2 latek chce się bawić ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarneoczymam
Kochane wczoraj miałam badanie 3d. Jak na razie wszystko przebiega Obrze. No i prawdopodobnie będę miała ta wymarzoną córeczkę! Gin. powiedziała,ze na 95% dziewczynka. Myślicie,ze mogła się pomylić? Dodam,ze robiłam 2 testy na płeć i też wyszło,ze dziewczynka. Oby wszystko było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yukki
Ehhh zazdroszczę :) Mam 3-latka, czasem myślę o drugim, ale ja już staaaaara jestem :P A o trzecim o nawet nigdy nie myślałam. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
.."syna wychowujesz dla synowej, a córkę dla siebie.." haha skad ta teoria?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
matko jakie wy macie domy??? ze was stac na 3 dziecko??prace ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gratuluje córeczki, skoro z takim duzym prawdopodobienstwem gin stwierdził to masz pewne, u mnie tez tak bylo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam czworke - 9. 6. 4 i niemowle. Samej jest ciezko ale jak tesciowie przyjada to jest wesolo. Dziwnie ludzie na nas patrza. Trzecie dziecko ok bo po 2 chlopcach dziewczynka, ale nie moga zrozumiec po co nam 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarneoczymam
Ludzie są różni, nie ma co ba nich zważać. Jaj miałabym patrzeć co inni mówią to nie mogłabym być w 3 ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czarneoczy mam--- czy masz poprzedni nicka jagoda?bo była tu dziewczyna co ma 2 synkow i chciala 3 ciaze i pare tematów z zapytaniem jak zaplanowac córke zalozyla.Jagoda to ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarneoczymam
Nie jestem Jagoda, ale imie tez na J. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×