Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Robicie na święta coś wyjątkowego do jedzenia

Polecane posty

Gość gość

?? Kurczę, marzy mi się zrobić w tym roku do jedzenia coś wyjątkowego, ale świątecznego, coś nietradycyjnego, ale co pasowałoby na świątecznym stole. Mowa oczywiście o czymś do jedzenia :P Ktoś coś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robie schab pieczony w calosc***ewnie dla wiekszosci to nic wyjatkowego ale dla mnie tak bo pieke pierwszy raz w zyciu:-) A jakie salatki robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie standardowo: jarzynowa i śledziowa. Nie robię więcej, bo zawsze zostają i trzeba mrozić, wyrzucać albo rozdzielać po rodzinie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc 123
Ja zrobię kaczkę z pomarańcza , na 1 dzień a na 2 idziemy w gości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kiedys zrobilam rolade z indyka z sosem z zurawiny i zubrowki. I jakos odechcialo mi sie eksperymentow i co roku mamy te same menu,ale czekamy na nie caly rok,wiec sie nie nudzi,a szczegolnie pyszny karp w smietanie,jemy go tylko raz do roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co w Wigilę będziecie pić? Robicie jakieś specjalne napoje (poza kompotem z suszu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
daj przepis na karpia w śmietanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fajna mama a jak robisz ten schab? bo ja też planuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karpia kroisz w dzwonki,solisz,pieprzysz, obtaczasz w mace i smazysz. Potem dorzucasz listek laurowy i ziele angielskie i zalewasz smietanka 30%, doprawiasz do smaku(sol,pieprz) i jak juz sie poddusi z 10 min to wciskasz soku z cytryny. Smietana sie troche zetnie,zgestnieje. Jeszcze troche poddusic i gotowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brzmi pysznie ten karp, a cebuli nie dajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
koszyczki z ciasta francuskiego część ze szpinakiem część z kurczakiem i warzywami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez cebuli. Karp pyszny.maz jak raz sprobowal to zamawia jednego calego dla siebie :P a sprawdzilam, cytryne mozna dodac od razu a dusic tak na oko. Na wyczucie,az sie przegryzie smak,z kilka minut, mysle ze te 10 to max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może indyka? takiego pieczonego w całości. albo jakiś schab czy wołowinę ale przyrządzoną bardziej fantazyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja piekę karczek w kawałku, będzie podawany w plastrach na zimno z domowym sosem tatarskim mniam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość det
piers kurczaka z pesto i serem mozarella , u mnie bedzie na swiateczny obiad.Proste i samkuje wyśmienicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Jasia i Marysi
a jak ta piers?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja babcia robiła karpia faszerowanego po żydowsku , niestety przepis odszedł wraz z nią a pyszny był ... A Ona wspaniała , ciepła osoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fajny jest tatar z lososia, kroi sie lekko zamarznieta surowa rybe, sol, pieprze, sok z cytrunu, cebula i na mega zimno sie je. i salatka z krewetek z makaronem chinskim w tym roku na wigilie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex_debill_znowu_po
to ten sam tatar znam w wersji z oliwą - płaty łososia polewa się odrobiną oliwy z oliwek i przekłada cebulą, soli się pieprzy i odstawia na kilka godzin:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
krewetki z makaronem chinskim??No kuzwa,jak to mozna jesc??nie mozesz chociaz kupic makaronu ryzowego albo tego przezroczystego??ale z chinskim??nie ma jak to dziadoki dopadly sie do krewetek:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex_debill_znowu_po
ale chodza za mną pulpety rybne w zalewie octowej, ale to chyba na nowy rok dopiero:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest makaron ryzowy i makaron chinski z maki pszennej tez...podobny do tego w zupkach, ale troche grubszy, nie rozumiem skad oburzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
makaron ryzowy jest podobny do tego w zupkach?no laska co ty pleciesz:Dja nie wiem skad ty bierzesz te informacje.widzialas kiedys makaron ryzowy?on nie mazupelnie nic wspolnego z tym chinskim.przeciez ten chinski to najgorsze dno.poczytaj o nim.a stawiac go na stol wigilijny to kompletna pomylka. Robie zakupy w chinskim sklepie i te kity mozesz sobie wcisnac swoim kolezankom z podworka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juliij
przeciez jest taki normalny chinski jajeczny makaron do gotowania, poza ryzowym i tym z zupek do zalewania tylko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×