Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Piotrfeniefuioweffwejuwefjuwfe

Czytanie Pisma Świętego

Polecane posty

Gość gość
opisz to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna 33
Każda osoba wierząca będzie przez szatana atakowana,bo on chce zwieść jak najwięcej osób.A co myślicie na temat kolędy? Należy przyjąć księdza jak ze wszystkim się nie zgadzam,czego oni nauczają? Bo odkąd zaczęłam czytać Pismo Święte wiele rzeczy zrozumiałam.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lepsze jest Piśmo nieświęte , Savanach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiądz jest w twoim domu gościem jak każdy inny człowiek :) nie musisz sie z nim zgadzać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrttd
Czytanie Pisma Świętego mnie uspokaja, czasem daje odpowiedź na wiele pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna  33
rrttd zgadzam sie z Toba.Mnie tez bardzo uspokaja,wycisza czytanie Pisma Swietego.Jest to Slowo Boze dzieki ktoremu zobaczylam zaklamanie w kosciele katolickim.Oczywiscie w niektorych kwestiach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
martyna 33 kk głosi pełnię prawdy a ty po prostu i wiele innych sekt błądzicie a przed czytaniem pisma sw trzeba prosic ducha sw by dał swiatło do zrozumienia co sie czyta Swiadkowie Jehowy metodologiahttp://www.youtube.com/watch?v=3K807vv28_4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tematu spowiedzi i innych (niektórych) KK, jak i inne wyznania dosyć swobodnie interpretują wiarę. Każdy ma prawo wyznawać Boga po swojemu, o ile zachowuje się tak, jak on od nas żąda. Chociaż gdybyśmy mieli się trzymać Pisma Świętego słowo w słowo to musielibyśmy się chyba obrzezać. ;) Przepraszam, że rzadko tu zaglądam, ale niestety czasu nie ma, dużo pracy. Przykre jest, że temat wiary wywołuje w ludziach niektórych agresję. Co do kuszenia szatana, kolega, który zmienił tryb życia, zszedł ze złej grogi, mówił, że śnił mu się diabeł pod postacią kota z czerwonymi oczami, który mu powiedział "myślisz, że uciekniesz" czy coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna 33
Do autor Jesli chodzi o obrzezanie to dotyczylo to tylko zydow.Czytasz Biblie,wiec wiesz,ze Izrael to narod wybrany przez Boga.A Pan Jezus kiedy przyszedl na ziemie przyniosl Nowe Przymierze " Odpowiedzial mu Jezus: Ja jestem droga i prawda i zywot wieczny.Nikt nie przychodzi do Ojca,jak tylko przeze mnie"( jan.14.6)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żydzi wydajac jezus przeklęli siebie KREW JEGO NA NAS I NA DZIECI NASZE - (Mat.27:25) Oto słowa które wypowiedziała pewna grupa Żydów biorących czynny udział w skazaniu na śmierć Jezusa Chrystusa. Choć dziś już mało kto z nowonarodzonych chrześcijan rozumie ten werset jako sprowadzenie na siebie tragicznego przekleństwa ciągnącego się przez wieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz , po przyjściu na świat Jezusa , po Jego śmierci i zmartwychwstaniu każdy może zostać narodem wybranym , królewskim kapłaństwem , duchowym żydem .Wystarczy ,ze uwierzy w Jezusa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
allium pomyliłaś się bo ten wers jest o czym innym a nie o spowiedzi List Jakuba 5,14-15 Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone.Zgodnie z nauczaniem Kościoła zawartym w Katechizmie Kościoła Katolickiego (szczególnie punkt 1532) Sakrament Namaszczenia Chorych odpuszcza grzechy choremu, który nie może skorzystać z Sakramentu Pokuty z powodu swojej choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pomyliłam się , to ty przeczytałaś tylko mój pierwszy post zawierający wersety a będący odpowiedzią na post innego gościa . Nie zadałaś sobie trudu ,żeby przeczytać post następny,który jest kontynuacją pierwszego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic nie jest sprzeczne u Boga duch św naucza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jest bo modle sie do ducha sw o dary jego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga 333
Jestem protestantka.I zgadzam sie z martyna 33.Chociaz ona prawie nie pisze o Duchu Sw.A jest to wazne,bo On jest teraz na ziemi zamiast Pana Jezusa.Nalezy prosic Go o dary i kierownictwo nad naszym zyciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaeerggfu
to nalezy sie modlic do Ducha sw. czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna  33
Ja rowniez tak uwazam jak allium i ona sie nie pomylila.A na temat modlitwy.Modlitwa ma moc.Kiedy ciebie zycie tak rzuci na kolana,to jest to najlepsza pozycja zeby wolac do Pana.A Bog w Swojej lasce jest milosierny. Jesli zas chodzi o Ducha Sw.to my powinnismy dac sie Jemu prowadzic,bo my sami z siebie nic uczynic nie mozemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klareska
a po co sie modlić do...?? moze pomódl się o... lub podziekuj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"w języku greckim wyrażenie „duch święty” bardzo często występuje bez rodzajnika, z czego wynika, że nie odnosi się ono do osoby" ponadto wzmianki o napełnieniu, udzieleniu, zstąpieniu na kogoś ducha św zaprzeczają by była to osoba, można być "napełnionym Rafałem"? (Dzieje 19:2,6; 6:3,5; 7:55 1 Koryntian 12:3 Rzymian 15:16 2 Piotra 1:21 Judy 20 itd. ) Należy prosić Boga "o ducha św" Łukasza 11:13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klareska
Wiekszośc Polaków to Katolicy...zapytam wiec skoro została tu poruszona kwestia spowiedzi....czyli wyznania grzechów szeptem ksiedzu na ucho. Ilu Katolików po spowiedzi lub przed...udaje sie do swojego sąsiada, wspołpracownika, kolegi, brata czy rodzica by poprosić o wybaczenie? Ja wam odpowiem...nikt. A chrystus mówiac o wybaczaniu grzechów własnie taka pokute i spowiedz miał na mysli. Idzie i wybaczajcie tak jak wam wybaczano...proscie o wybaczenie i wybaczajcie sobie nawzajem. 100% katolików wyszepta grzechy na ucho zapominajac poprosić tych których skrzywdzili o wybaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna  33
Zgadzam sie z klareska.Bardzo wazne jest wybaczanie sobie.W modlitwie "Ojcze nasz" mowimy ". ..I przebacz nam nasze winy,jak i my odpuszczamy naszym winowajcom"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edfgf
klareska bardzo ciekawa uwaga , ta o spowiedzi. nawet nie przyszlo mi to na mysl :O wyspowiadaja sie ale co z tymi ktorych skrzywdzili....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co tutaj taka cisza? Nie macie więcej pytań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Modlę się do Pana, by uzdrowił mnie z lęku i niepewności siebie, od dawna się o to modlę, a nic się nie zmienia, dlaczego ?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna 33
Ja uważam,że w takich sytuacjach należy zwrócić się do Jezusa.Ale ma to być twoja rozmowa z Panem w modlitwie.Powiedz Mu o wszystkim i z ufnością wierz,że to otrzymasz.Bo w którymś momencie Pan powiedział "wierzcie,a otrzymacie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vince Carter
Szukając odpowiedzi na wiele pytań znalazłem ten temat i jakoże zbliżają się Święta, odświeżam temat. Dziękuję zarazem za bardzo ciekawe wpisy, które być może pomagają odnaleźć siebie, odnaleźć wiare (sens, cel?). Im więcej czytam tym paradoksalnie mniej wiem. Tyle tych religii, z samego chrześcijaństwa ile przecież odłamów się porobiło i każdy kierunek ma swoje różnice. Wygląda jednak na to, że jedyną prawdą jest Biblia, a więc ewangelizm/protestanizm byłby najbardziej rzetelny. Swoją drogą już się pogubiłem w tym odłamach...wiem że nic nie wiem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×