Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pożyczkowa ja

Jaki kredyt

Polecane posty

Gość Pożyczkowa ja

Czy orientujecie się w jakim banku najlepiej wziąć kredyt hipoteczny? Wiem, że są doradcy, ale tak do końca to im nie wierzę i wole spytać tu, bo może jest ktoś, kto w temacie si orientuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my zlozylismy wniosek do ING, czekamy na decyzje maja marze 1,5 wiec niezle jak na obecne warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pożyczkowa ja
O jaką kwotę walczycie? I jaką macie zdolność kredytową, jeśli mogę spytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pożyczkowa ja
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawdziwa Beata
Nie obraź się, ale twoje pytanie jest trochę za ogólne - to trochę tak jakby zapytać: w którym salonie motoryzacyjnym dostanę najlepszy samochód? Jak np. mogę chwalić Pekao SA bo tam ma swój kredyt - ale po pierwsze kredyt brałam 3 lata temu, wiec warunki obecnie najprawdopodobniej są inne a po drugie w tym banku od lat mam konto więc jak na talerzu widzieli jak gospodaruję się finansami i czy wystarczy mi na ratę kredytową. Decyzja kredytowa, pozytywna oczywiście, była szybko - w niecałe 2 tygodnie! Dodam, że ja lub mąż chodziliśmy na rozmowy jeszcze do 4 innych banków, ale ich nie wymienię bo obsługa i kompetencje doradców w bankach niejednokrotnie były żenujące. O jednym jednak powiem - Deutsche Bank - w tamtym czasie miał najlepszą ofertę. W jednym oddziale - tragedia - nieuprzejma i nieżyczliwa pani, której nie chciało się nawet znaleźć listy autoryzowanych przez bank rzeczoznawców do wyceny nieruchomości. A co dopiero wyliczyć orientacyjnie naszą zdolność kredytową! Ponieważ jednak oferta kredytowa w Deutsche Banku w tamtym czasie była świetna, nie dałam za wygraną i poszłam do innego oddziału - a tam zupełne przeciwieństwo - przemiły doradca, od razu wyliczył zdolność kredytową (na granicy...) i był cały czas w kontakcie mailowym i telefonicznym - odpowiadał na maile w ciągu max 2 godzin - i dzięki niemu udało się nam złożyć wniosek kredytowy do Deutsche Banku. Niestety nie byliśmy dla analityka w centrali perspektywiczni i decyzja była negatywna. Ale pomimo tego uważam ze obsługa doradcy była pierwsza klasa - nie wiem czy jeszcze tam jest ale był on w oddziale w Krakowie przy ul. Wrocławskiej. Reasumując o jakości banku stanowi nie tylko oferta ale także poziom obsługi - i tutaj jest loteria... Wracając do twojego pytania: trudno na nie odpowiedzieć. Np dla jednych najlepiej wziąć kredyt hipoteczny bez prowizji i spłacać wyższą ratę, drudzy wolą zapłacić kilka czy kilkanaście tysięcy prowizji, ale potem co miesiąc spłacać mniej. Przemyśl co Ci bardziej pasuje i na co bardziej Cie stać. Kolejna sprawa - oprócz sprawdzenia wysokośc**prowizji, marży i innych kosztów uzyskania kredytu, sprawdź jak łatwo można wcześniej spłacić taki kredyt - wiem, że niektóre banki słono sobie liczą za wcześniejszą spłatę. W naszym przypadku wynegocjowalismy z bankiem, że 25% kredytu w skali roku możemy nadpłacić bez płacenia prowizji. A jeśli spodziewasz się opóźnień w spłacie kredytu (czego nie radzę!) to sprawdź koszty monitów - listów telefonów itp - czasami jeden taki telefon może kosztować Cię kilkadziesiąt złotych Nam w poszukiwaniu kredytu bardzo pomógł serwis http://kred.pl - mają bardzo szczegółową porównywarkę kredytów, dzięki której wytypowaliśmy z mężem 4 najlepsze banki, poza Pekao, w którym mieliśmy konto. Ale po sam kredyt wolałam udać się bezpośrednio do każdego z banków, który wydawał się mieć dobrą ofertę. Tak sobie myślę, ze jeśli nic się nie orientujesz w kredytach to może naprawdę byłby sens udać się do jakiegoś doradcy kredytowego? Ja nigdy nie była, ale generalnie ludzie sobie chwalą? Mam nadzieję że pomogłam choć trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my zlozylismy wniosek do ING, czekamy na decyzje maja marze 1,5 wiec niezle jak na obecne warunki bierzemy na kwote 320 tys, mamy 260 tys wkladu wlasnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My orientowaliśmy się wczoraj w sprawie kredytu Mieszkanie dla młodych. Planujemy wziąć kredyt mieszkaniowy na 275 000 złotych na 20 lat. Oto czego się dowiedzieliśmy 1) PKO BP - marża w pierwszym roku 1,2%, w kolejnych latach 1,4%, prowizja 0% 2) PKO SA - marża przez cały okres 1,99%, prowizja 1,99% PKO BP byłoby super gdyby nie to że trzeba zapłacić ubezpieczenie w wysokości 3.25% kwoty kredytu. Na razie tylko te 2 banki udzielają kredytów MDM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj jest dedykowane forum poswiecone programowi Mieszkanie dla Młodych: -> www.forum-kredytowe.pl/f134/ po wypełnieniu formatki doradcy online obliczaja zdolność kredytowa i doradzaja najlepszy bank

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To w jakim banku jest najkorzystniej zmienia się czasem z tygodnia na tydzień. Są porównywarki ofert - wygoogluj sobie. Wszystko zależy - ile kredytu, jaki wkład własny, na ile lat itd. Biorąc kredyt bralam pod uwagę który bank mi ile da - bo mimo wstępnego badania zdolności kredytowej finalna decyzja w kilku z nich różniła się aż o 50 tysięcy. Najważniejsza sprawa to niska marża - to się nie zmienia przez cały okres kredytowania. Aha - warunki kredytu się negocjuje, a nie poprzestaje na ofercie. Kolejna ważna sprawa - produkty dodatkowe. Nie dajcie sobie wcisnąć żadnych ubezpieczeń, polis inwestycyjnych itd. Otwarcie konta + karta to standard, reszta - to zdzierstwo banków, wciskającym desperatom słabe produkty przy okazji kredytu. Czasem warto zapłacić nawet prowizję, bo to jednorazowy koszt, trzeba policzyć koszt ogólny, biorąc pod uwagę WSZYSTKIE warunki, również ubezpieczenia i inne. Przedstawiając ofertę trzeba domagać sie wyliczenia wszystkich kosztów - i dopiero wtedy jest co porównywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pożyczkowa ja
Dziękuję za rzetelne odpowiedzi. Rozumiem, że aby wziąć kredyt w jakimś banku trzeba mieć w nim konto, tak? Pytanie do osoby powyżej: Czy zatem można wziąć kredyt bez zakupu ubezpieczenia na niego? Czy zawsze trzeba mieć wkład własny? Jeżeli tak, to ile? I czy własna działka liczona jest jako ten wkład? Na co banki zwracają uwagę? I jak z umowami o pracę, itd? I czy program "Mieszkanie dla młodych" faktycznie się opłaca? Czy przy nim można skorzystać z innych promocji kredytu czy już nie? Piszcie proszę wszystkie swoje spostrzeżenia. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za rzetelne odpowiedzi. Rozumiem, że aby wziąć kredyt w jakimś banku trzeba mieć w nim konto, tak? NIE do końca - najczęściej banki oferują niższe oprocentowanie JEŚLI ma się u nich konto. Czyli - najpierw kredyt, konto potem. To zresztą wygodniejsze w rozliczeniach. Pytanie do osoby powyżej: Czy zatem można wziąć kredyt bez zakupu ubezpieczenia na niego? Chodzi mi o dodatkowe ubezpieczenia, które banki wciskają - od utraty pracy itd. Ubezpieczenie na życie i ubezpieczenie nieruchomości z cesją na rzecz banku to w miarę standard (choć lepiej negocjować odpuszczenie tych warunków, to dodatkowy koszt kilkuset zł rocznie) Czy zawsze trzeba mieć wkład własny? Jeżeli tak, to ile? I czy własna działka liczona jest jako ten wkład? Tak, teraz już tak. Własna działka może być uwzględniona jako wkład - ale tu banki mają własne regulacje. Na co banki zwracają uwagę? I jak z umowami o pracę, itd? O co pytasz? nie wiem na co zwracają, osoba przy okienku, której dostarczasz dokumentację NIE JEST tą, która podejmuje decyzję w sprawie przyznania kredytu - to są zupełnie inne działy, i nie dostaniesz informacji. I czy program "Mieszkanie dla młodych" faktycznie się opłaca? Czy przy nim można skorzystać z innych promocji kredytu czy już nie? Reguła jest taka - promocje się zazwyczaj nie łączą :) musisz porównać ofertę zwykłą i MDM - może się okazać, że zwykły kredyt jest korzystniejszy. Z tego co widziałam na stronie - marża kredytu MDM wynosi 1,45% albo 1,64% - TO STRASZNIE DUŻO - i trzeba dokładnie policzyć bo skórka może nie być warta wyprawki, i paradoksalnie bez dopłaty może być taniej (ja mam rynkowy kredyt z marżą 1,1%, koleżanka wynegocjowała marżę 1,05%) Do tego - kredyt MDM przysługuje na dom do 100 m2 - to strasznie mała powierzchnia jak na dom, i moim zdaniem bez sensu - jak się brać za budowę, to dom powinien mieć trochę przestrzeni, a nie ciasne klitki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
... ja mam rynkowy kredyt z marżą 1,1%, koleżanka wynegocjowała marżę 1,05% ... Ale jak dawno brałaś kredyt? Bo teraz takich marż już nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do doradców to nie skreślaj ich tak szybko. wiadomo ze niektórzy nie sa do końca obiektywni, dlatego lepszy z polecenia raczej ale od takiego kogoś dowiesz się naprawdę wiele istotnych informacji. tacy ludzi znają kilka sztuczek ktore zwiększają szanse na kredyt i jego wyssokość, serio wiem z autopsji :) niby nic takiego a jak sam chodzilem pytać to wyceniali znajomą o 50 tys mniej niż jak "zakombinowała" pani pośrednik hehe :) wszystko legalnie pięknie i kredyt przyznany a chodziło o niby drobnostkę na którą nigdy bym nie wpadł osobiście. no ale to kwestia Twojej sytuacji. radzę najpierw popytać, czyli skorzystać z darmowej wiedzy :) ale nie koniecznie na forum ogólnotematycznym a... u źródeł. ja składałem wnioski przez internet. konsultanci dzwonili i tłumaczyli cierpliwie :) oj dużo się nauczyłem. pomogło mi to wiele zrozumieć bo też zielony byłem. potem jak gadasz konkretnie to już wiesz w ogóle o co pytać i zwracać uwagę... a tak to Ci wcisną jakiś produkt finansowy który nie musisz brać bo sama znajdziesz taniej. często twierdzą w bankach że musisz a potem pośrednik wraca i mówi ok załatwione obezpieczenie znajdziemy sami tańsze ale weżmie pan coś tańszego (ja 200 miesięcznie na tej 1 rzeczy zaoszczedzilem co w okienku ni c***a musi pan brać i tyle...). znajdz dobrego posrednika to ujedziesz albo skorzystaj z na przykład z porównywarki kredytów portalu bankier , w narzędziach jest też jakiś ranking kredytów możesz spojrzeć. czy podobnych narzędzi. zawsze daje to obraz tego mniej więcej co jest teraz na rynku dostępnego z kredytów. decyzje podejmiesz i tak sama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również zastanawiam się nad zakupem nowego, deweloperskiego mieszkania w kredycie mieszkanie dla młodych. Rozważam tylko gdzie zgłosić się po kredyt. Pod tym linkiem www.ehipoteka.com.pl/kalkulatory-kredytowe/kredyt-hipoteczny-kalkulator-zdolnosci-kredytowej.html - znalazłam kalkulator kredytowy. Wynika z niego, że potencjalna rata, kosztowałaby mnie tyle ile obecnie płacę za wynajem. Jak myślicie - warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patinki2
Banków w programie coraz więcej, więc coraz więcej możliwosci kredytowych, a co do samego kredytu, to proponuję sprawdzenie jego warunków poprzez kalkulator MDM na stronie http://mieszkaniedlamlodych.com/mieszkanie-dla-mlodych-kalkulator/ Jest on bardzo dokładny, bo uwzględnia warunki rejonizacji obowiązujące przy programie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wydaje mi się, że dla różnych osób może wyjść gdzie indziej najlepsza oferta, mi udało się znaleźć najtańszy kredyt u http://bszory.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiele odpowiedzi na pytania zawarte w tym wątku znaleźć można na http://kredythipotecznyonline.net - to było miejsce, dzięki któremu przygotowaliśmy się do poszukiwania kredytu bezpośrednio w bankach. Udało mi się w Millennium (marża 11,8 ale dobre i to bo zdolność kredytową mieliśmy dosyć słabą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matera
Mam kredyt tu: http://www.ptdfinanse.pl/kredyty Dużo lepsze warunki niż w wielkich „kolochach” i zupelnie inne podejscie do klienta. Generalnie nie mogę pwoiedzieć złęgo słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luiza475
A może kredyt z dofinansowaniem? Czytaliście o zasadach programu Mieszkanie dla młodych? Jeżeli nie to rzuć okiem na www.mieszkanie-dla-mlodych.pl - jest tam wszystko fajnie wyjaśnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RobertoS67
teraz to co bank to inna oferta, I wydaje sie że sa atrakcyjne a mimo to nic z tego.Może jak interesowało by Cię coś konkretniejszego to popytaj na http://www.comperia.pl/forum bo widziałem ze tam bardzo często wypowiadają sie eksperci i podpowiadają gdzie obecnie jest najlepiej wziąć kredyt hipotecznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sprawdź przede wszystkim ofertę banku w którym masz konto i porównaj z kilkoma innymi, ja mam konto w http://bszory.pl/ i mnie właśnie tu wyszedł najtańszy kredyt hipoteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
decydując się na kredyt hipoteczny udałem się za radą znajomego z pracy do open finance, tam trafiłem do pana Łukasza Michalak (łódzki oddział) i musze przyznać, ze jego wiedza okazała się bezcenna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakiś zaufany doradca Open Finance w Wawie? Lepiej bliżej centrum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr Szymański
W każdym naszym oddziale pracują profesjonalni i doświadczeni doradcy finansowi. Zapraszam do skorzystania z naszej interaktywnej mapy oddziałów, dostępnej na stronie www.open.pl/mapa/index.php w celu wyszukania najbliższej placówki. W razie pytań jestem do dyspozycji. Pozdrawiam, Piotr Szymański Online Ekspert Open Finance

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilona1978
przed wybraniem kredytu warto sie skonsultowac ze specjalistą w tym temacie, nie chodzi mi tutaj o konkretny bank bo wiadomo, ze on będzie chwalil swoja oferte, a nie powie co jest u konkurencji, proponuje wybrac sie do doradcy albo posrednika, ktory wybierze ci najlepsza oferte z mozliwych. Ja osobiscie polecam Gemini Polska w Krakowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pożyczka bez bik? Jeśli szukcie takiej oferty to osobiście mogę polecić www.pozyczymy.net !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adzientos
Wniosek składasz przez Górnośląskie Towarzystwo Finansowe, tj. przez doradcę. W ten sposób po prostu sprawdzają c***ewną ilość ofert, robią porównanie, więc nie ładujesz się w coś najdroższego. A samodzielnie tak na prawdę nie jesteś w stanie tego zweryfikować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×