Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

nie bawię się z dzieckiem

Polecane posty

Gość gość

Chyba nie powinnam tak, ale jakoś tak chcę, żeby sam się bawił albo włączam mu bajki. Ja w tym czasie coś robię, albo odpoczywam (jestem w ciąży). Czuję, że go trochę zaniedbuję z tego powodu, bo przecież skąd ma się sam nauczyć jak nazywa się zwierzątko czy co to jest.... Syn ma 2,5 roku. Polećcie jakieś fajne zabawy... Ile czasu Wy poświęcacie zabawom z dziećmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metody Cyryla
ja tak 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
możesz z nim wspólnie porysować, poczytać bajeczki, albo poukładać puzle, albo pobawić się klockami. to raczej męczące nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Użyj mózgu a jak nie msz, to internetu. Zrób literki, numery , w. Rożnych kolorach i ucz dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja spedzam z małą bardzo dużo czasu. Też ma 2,5 roku. Czasem są to zabawy typowo dziewczece typu urzadzanie przyjecia dla lalek, czasem stolikowe - puzzle, rysowanie, wydzieranki, plastelina, przesypywanie mąki, makaronu, ryżu czasem ruchowe - taki dzieciak juz sie fajnie pobawi w chowanego - bo na berka w ciazy to cie nie namawiam. Łapanie i rzucanie balonika albo takiego super cienkiego worka na smieci z Tesco - nadmuchanego oczywiscie - płike tez juz łapie, ale lepiej nam wychodzi rzucenie czyms lżejszym. Czasem robie np. tunel z krzeseł i koca albo most z poduszek i mała przechodzi. Lubi też ogladac obrazki na komputerze, np zwierzątka albo widoczki typu morze, plaża, rzeka itp. Ostatnio tez ogladamy historyjki obrazkowe - takie 3-4 elementowe - uczy sie sekwencji czasowych. Czytamy też sporo książeczek. Ja jej czytam tekst ale ona tez duzo mi opowiada o tym co na obrazku. Bajki tez oglada ale edukacyjne - na nick jr .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak chcesz ja mogę się pobawić z Twoim dzieckiem , bywałam opiekunką do dzieci .Mówią wszyscy że mam super kontakt z dziećmi, lubia mnie dzieci A zabawy zawsze wymyślałam w mig, spontanicznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój się masę czasu bawi sam- ale dlatego że potrafimy go do tego zachęcić. Na spacerze pokazałam mu raz jak dziewczynki grają w klasy, poskakaliśmy po wyrysowanych kółkach- oczywiście nie łapie zasad, tylko z kółka do kółka skacze, od tej pory robi to sam. Lubi pojazdy, więc puzzle ma też z pojazdami, podpowiadam mu fabułę do zabaw, interesuję się tym co robi, co mówi, odpowiadam, wykazuję jakieś emocje i tylko czasem biorę czynny udział. Zbuduję mu konstrukcję z puzzli piankowych czy domek do zabawy, ma zajęcie na dłuższy czas. Czytam mu dużo i chętnie książeczki, później sam sięga po ulubione i ogląda, krótkie podpisy zna na pamięć i sobie powtarza. Jak maluje czy rysuje to siedzę obok przy stoliku, na fotelu i czytam, przy ciastolinie pomagam jeszcze lepić. No i dbam żeby miał codzienną porcję spacerów, wygłupów, turlania, przewrotów i innych zabaw z nami, a od czasu do czasu fajniejsze wycieczki, on z kolei chętnie bierze udział w tym co ja robię w domu czy poza domem, nie ma problemu żeby w ramach spaceru odwiedzić sklep czy urząd. Jest fajny, bardzo *****iwy ale mądry i ma niesamowitą wyobraźnię, tylko rozwijam ją na wszelkie sposoby i większość dnia rozmawiamy z nim, do wszystkiego jakąś historyjkę można odpowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bawię się z córką ale niezbyt długo. Czas wolny w zdecydowanej większośc***oświęcam Ukochanemu i też włączamy wtedy małej bajki, a po drugie ona też się potrafi świetnie bawić sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×