Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

nieprzegotowane mleko i woda dla malucha

Polecane posty

Gość gość

Powiedzcie mi proszę Mamy młode zwłaszcza, czy uważacie, że można dawać 1,5 rocznemu maluchowi herbatkę z wodą z kranu i kaszkę na mleku bez gotowania, prosto z kartonu? Czy teraz czasy się zmieniły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też tak uważam, ale zobaczyłam że moi tak dają wnuczce. Wkurzyłam się i powiedziałam żeby jej gotowali a usłyszałam w odpowiedzi, że przecież nic jej nie jest :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalezy jaką masz dostępną wodę, u nas w swietokrzyskim np. zachęcają w wiadomościach lokalnych do picia wody z kranu nieprzegotowanej, ponieważ jest czysta i zdrowa, ma właściwości mineralne.. Noworodkowi bym nie odwazyla się podac, aczkolwiek 1,5 rocznemu dziecku.. czemu nie? jeśli tylko woda nie jest wadliwa, a przebadana i dobra? Pamietaj, ze nie trzeba tez aby wszystko było sterylne i jałowe, bo wychowasz małego alergika, pozdrawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mleko tylko od krowy, z mlekomatu, podgrzane nie zagotowane, bo po zagotowaniu wapń sie nie przyswoi te z kartonu wcale nie dawaj, to syf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wodę gotuję, mleko tylko podgrzewam z kartonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mleko od krowy jak miałam sporadycznie- gotowałam, z kartonu uht- nie. Wodę rzadko dawałam nieprzegotowaną, ale zwykle z czajnika odlewam do dzbanka i taka przegotowana czeka. Z kranu niby można u nas pić, ale zdarzały się awarie wodociągów, zanieczyszczenia, a wiadomo że to po fakcie dopiero wychodzi, poza tym jest niesmaczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mleko z kartonu lub butelki tylko podgrzewam a od poczatku wody nie przegotowywalam tylko podgrzewalam butelkowa. Teraz uzywam filtra z dzbankiem i jak syn 22 miesiace chce pic to wlewam mu ta przefiltrowana bez gotowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dziecku od urodzenia robiłam mm na wodzie z kranu (przegotowanej) i nic się nie działo. Mleko z kartonu to syf i sama nie piję a tym bardziej dziecku bym nie dała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manul
mlek UHT nie trzeba gotować. Woda z kranu jest obecnie tak oczyszczona jak butelkowana, są nawet kampanie "Pij wodę z kranu", z resztą wiele wód butelkowych to woda z kranu :) ja piję, ale dziecku wolę przegotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manul
gościu mleko od krowy czy z mlekomatu TRZEBA zagotować, bo nie jest ono pasteryzowane i nie wolno co pić na surowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×