Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kiedy rozszerzyć dietę maluszkowi

Polecane posty

Gość gość

karmię piersią, z moich ogólnych informacji wiem tyle, że jedni mówią, że w wieku 4 miesięcy inni w wieku 6 miesięcy i tu moje pytanie od czego to zależy i rzeczywiście kiedy ?? co dajecie waszym maluszkom ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli karmisz piersią, to jak skończy 6 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja to właśnie ja
przy karmieniu piersią po 6 miesiącu, przy mm po 4 miesiącu, moja córcia jest na mm i zaczęłam jej rozszerzac (bardziej na zasadzie próbowania nowych produktów) 2 tygodnie przed "terminem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a więc jeszcze chwilka:)bo synek ma 2 miesiące..a czemu jest taka rozbieżność ?/ktoś wie ? pytam z ciekawośc****odobno teraz mm jest jak mleko matki więc skąd taka różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem.. ale spróbuj dziecku zacząć wcześńiej rozszerzać dietę.. nie po 6, a po 5 miesiącu.. ja zauważyłam wśród znajomych, że jak dawały swoje mleko (niezalenie czy z butelki czy z piersi) a dietę rozszerzały późno i bardzo stopniowo, to występowały duże problemy z jedzeniem.. nowe smaki nie, plucie.. potem ok.. grudki nie..kawałki nie.. wszystko be.. znajoma ma prawie 11 miesięczną córkę i wielkie probloemy z karmieniem, bo grudkami się dławi.. _ ja karmiłam najpierw swoim mleiiem, potem mm. jak dziecko miało 3 miesiące skończone to dostawało co 2-3 dni trochę jabłuszka (z bobovity) na spróbowanie. a jak miało 3 miesiące i 3 tygodnie, to już codziennie pół słoiczka na obiad + mniejsza porcja mleka.. po kilku dniach cały słoiczek zamiast mleka. wprowadzałam dania jak leci.. nie pilnowałam by przez 3 dni jadło marchewkę, przetrwa, potem dynię itp. brałam z półki jak leciało. Dziecko ma 12 miesięcy.. zjada wszystko co dostanie.. może być papka, mogą być grudki, mogą być pulpety, ryż, mięso ugotowane w kawałki, kanapki, zupy normalne. Dziecku wszystko smakuje czy kwaśne czy słodkie..żuje i gryzie super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
im później wprowadza się nowe produkty do diety tym trudniej dziecku zaakceptować nowe smaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pierwszą córkę karmiłam mm i tu gdzie mieszkam to bez znaczenia więc lekarz polecił rozszerzać dietę już po skończonym 5 miesiącu gdyż do 6 miesiąca a nawet wcześniej kończą się zapasy żelaza u dziecka (zmagazynowane od matki) . Drugie dziecko karmiłam piersią i tak samo dietę zaczęłam rozszerzać po skończonym 5 miesiącu życia. Zaczynałam od kasz , kolejno warzywa i na końcu mięso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×