Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

w jakmi wieku Wasz edzieci zaczely wyraznie wymawiac R

Polecane posty

Gość gość

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma 4,5 roku i jeszcze nie wymawia R prawidłowo. Raczej to R jest takie głębokie jakby z gardła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja ma 5 i jeszcze nie wymawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niecale 4 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pierwsze dziecko miało rok ,drugie dwa i pól.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 latka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
okolo 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój syn jak miał prawie 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Synowie mieli ok 4 lat,córka ma 2,5 i jeszcze prawidłowo nie wymawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a dlaczego pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzy lata, tak książkowo. Żeby było śmieszniej, z dnia na dzień. Wstałam rano z myślą, że chyba czas na wizytę "rozpoznawczą" u logopedy i usłyszałam rrrrrrrr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kurde ja mam 30 pare i jeszcze nie wymawiam wyraźnie, nie ja jedna prawda panie płemierze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pytam, bo wszyscy sie dziwia, ze moj 4-latek umie mowic R, a ja myslalam, ze to normalne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o wlasnie corka wypowiedziala pieknie r. a do nie dawna bylo loerl, lyba. a za miesiac konczy 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3lata książkowo??? Hahahaha, POCZYTAJ MI TE KSIĄŻKI :o Córka 5 Syn 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cytat Głoska R jest jedną z najtrudniejszych w języku polskim, dlatego też często w rozwoju mowy pojawia się jako ostatnia. Większość dzieci zaczyna wymawiać R między 3 – 5 rokiem życia, natomiast źródła podają, iż powinno się ono wykształcić do 6, a nawet 7 roku życia. Dlatego jeśli maluch nie wymawia głoski R, nie ma powodu do zmartwień – nie starajmy się na siłę jej wywoływać. Problem powstaje, gdy dziecko po siódmym roku życia nieprawidłowo używa głoski R – oto porady co zrobić w takiej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem bardzo zdziwiona waszymi wypowiedziami, moja córka mówiła r nie mając 3lat, syn nie ma dwóch lat wymawia dźwięki furkoczące, więc myślę, że też nie będzie miał problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj od kiedy mowil to wymiawial R. za to syczacych juz nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martynna
Jestem logopedą z wykształcenia i.... zupełnie nie masz się czym martwić. Głoska "r" jak wiadomo jest jedną z najtrudniejszych w języku polskim i bardzo często zdarza się tak, że w rozwoju mowy Naszych dziec***ojawia się wymawiana poprawnie jako ostatnia. Większość dzieci zaczyna wymawiać ją między 3 a 5rokiem życia, ale z doświadczenia wiem, że bardzo często wykształca się ona dopiero przed ukończeniem 6tego, a nawet 7ego roku życia i nadal nie jest to wtedy powód do zmartwień. Jeśli jednak dziecko ukończy już 7lat, a nadal zastępuję głoskę "r" inną lub całkiem jej nie wymawia to pojawia się problem na inną już dyskusję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Logoopedaa
Ja również jestem logopedą (tytuł magistra- robie teraz dr) z wykształcenia i z zawodu. Niestety nie zgodzę się, jak 7 letnie dziecko nie mówi r- to już jest źle ! Czas dajemy max do 6 roku życia. 5 letnie dziecko zapisałabym i już do logopedy w celu "gimnastyki" narządów mowy. Odpowiednie ćwiczenia przyśpieszą pojawienie się głoski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żle nasz premier do dziś nie wymawia r, podobnie jak prezydent warszawy ojej naprawdę traagedia nic tylko się pochlastać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Logoopedaa
Drodzy Rodzice! Naprawdę nie bójcie się chodzić do logopedy w celu sprawdzenia prawidłowości rozwoju mowy. Taka wizyta nic nie zaszkodzi a może nawet pomóc! Jeśli ktoś nie ma pieniążków to zawsze logopeda w Przychodni przyjmie za darmo a także w przedszkolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taa ja na wizyte na NFZ czekałam 4miesiace poszłam prywatnie, i tak naprawdę żałowałam bo to było żałosne. Więcej dowiedziałam się z interentu niż od niego :O przeszłam z 3 logopedów i ani jeden nie był kompetentny. A rada typu " nich dziecko sobie przez słomke dmucha" prawie doprowadziła mnie do histerycznego śmiechu w gabinecie. Bo dmuchac przez słomke to sobie można ale nie 3 lata prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Corka miala 2.5r. Chodzi do logopedy ze wzgeldu na 's' i 'sz' :/ ma 6.5r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*wzgledu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka miala 3,5l, zaczela mowic bedac na wakacjach z babcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja najmłodsza ma bardzo niewyraźną wymowę po polsku z racji akcentu z drugiego języka. W przedszkolu nie lubi po pol mowić ,w domu tez nie, stąd jej wyrazistość wymowy jest kiepska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starsi chłopcy w wieku 3 lat, jakieś 2 tygodnie po pójściu do przedszkola. Córka miała 5 jak pani w przedszkolu zapowiedziała logopedę i wymieniła, które dziec**pójdą z nim do innej sali. Bardzo jej się to nie spodobało chyba bo tego samego popołudnia zaczęła tak po prostu mówić wyraźne r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madeleine76
Moj synek nie wymawial R i L w wieku 6 lat pgnalam do logopedy ( to nie wstyd drogie panie ) i nauczyl sie jak to sie mowi ' w tri miga'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×