Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy podoba wam się język czeski

Polecane posty

Gość gość

? Czy warto się go uczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak , bardzo mi się podoba> Jest taki miękki a nie szorstki jak np. niemiecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie, że warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest bardzo trudny lecz do nauki.Nie jest za miekki.Ponieważ ma samogłoski bardzo krótkie do wymowy na przykład wrtaczka .Między w a r jest bardzo krótkie e,prawie nie dosłyszalne a trzeba je wymówić.Poza tym ma dwa I.Twarde i i miekkie y z kreska pionową nad y.Nie które samogłoski z kókiem nad a wymiawia sie jak aa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kązdy inny język poznany jest wartościa nie zmierzona,ponieważ nie wiadomo kiedy sie nim posłuzymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś w tym jezyku biegle mówiłem i pisałem.Nauczyłewm sie go w 3 miesiace przebywajac tam.dziennie po 2 godziny nauka.Chodziłem do kina gdzie były napisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Duchu, zazdroszczę. :) Uwielbiam ten kraj, tamtejszą kulturę i w przyszłości rozważam studia bohemistyczne (najlepiej w Pradze), ale nie wiem, czy znajdę po tym kierunku pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co ci szkodzi tam zamieszkać?Wiesz jakie młode małżeństwa mają prerogatywy na macierzyństwo?Tylko tam być.Radzę Ci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym nie musisz być zaobrączkowana i masz pomoc państwa niesłychaną.Nasi posłowie i rząd mógł wzorce brać.Nie ma złodziejstwa na taką skale jak u nas.Starszych bardzo szanują..;Popatrz tylko co tutaj na cafe sie dzieje.Masz czysty obraz naszych 'milusińskich"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozważam wyjazd, ale nie wiem, jak tam wygląda sytuacja z pracą. Napisz mi coś o życiu w Czechach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmam z lat siedemdziesiatych lecz jak bylem w ub r to tylko chwalić taką mają wszczepiona kulture osobista.Młodzi ludzie 10-18 lat kłaniali się gdy mnie spotykali a przeciez byłem dla nich obcym.Pokaż mi u nas czy cos takiego spotykasz na codzień?inna kultura tego kraju jest.Bydło tylko w kraju mamy i na cafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozwazam tez zamieszkać tam na stale jak sprzedam mieszkanie.Inne życie nie ma takiego rozpasania i chamstwa jak u nas jest.Mogę iść w nocy i nikt mnie nie napadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie też Czesi wydają się przemili i bardzo kulturalni na tle Polaków. Zresztą nie tylko oni, ale i Chorwaci, Słoweńcy...Zresztą Praga to cudowne miejsce i chciałabym tam pobyć na dłużej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
duchu kafe - dawno cie nie bylo :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×