Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Fałszywie DODATNI test ciążowy?

Polecane posty

Gość gość

Witam. Czy możliwe jest, aby wynik testu ciążowego był fałszywie dodatni? np przez zaburzenia hormonalne? Od kilku dni bardzo bolały mnie wieczorami piersi, pare razy brzuch tak jak na okres... Do tego mam bulgotanie takie jakby.Zrobiłam trzy testy dziś wieczorem, wyszły pozytywne. Zastanawia mnie,czy to już jest kwestia tylko potwierdzenia, czy testy mogą być fałszywie dodatnie przy zaburzeniach hormonalnych? Dodam,że w zeszłym miesiącu myślałam,że jestem w ciąży, zrobiłam mnóstwo testów i były negatywne (miałam 2,5 miesiąca opóźnioną miesiączkę) ,lekarz(nie chodze do niego normalnie) wykluczyl ciaze i dal cos na wywolanie... Prosze o porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bulgotanie ? ludzie padłam.... jak masz problemy hormonalne to testy mogą być zaburzone, choć myślę że jesteś w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zaburzenia hormonalne nie daja pozytywnych testów ciążowych, taki efekt może byc przy lekach z hcg lub przy niektórych nowotworach, więc to raczej ciąża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bulgotanie na litość boską nie jest objawem ciąży... hehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odnośnie bulgotania to tego się naczytałam tu na kafe,że niektóre tak mają,ale bardziej chodzi o trzy testy. Dzięki za odpowiedzi, w poniedziałek pędzę do gina i mam nadzieję,że z bobaskiem wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie masz co lecieć do lekarza, zrób w poniedziałek betę, powtórz w środę, a do lekarza dopiero około6-7 tyg. idź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja akurat bulgotanie miałam. Wyjść może dodatki jak brałaś jakieś leki z beta hcg, np. pregnyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodatni wynik testu ciążowego może być także wywołany stanami, które zwiększają ilość hormonu hCG w ciele kobiety. Takie działanie mają torbiele na jajnikach – torbiele mogą mieć charakter łagodny lub złośliwy, więc nie należy lekceważyć ich podejrzenia. Torbielom zwykle towarzyszą także inne objawy, takie jak zaburzenia cyklu menstruacyjnego, krwawienia z dróg rodnych, częste bóle w podbrzuszu, bóle głowy i omdlenia. Stuprocentową pewność co do obecności lub braku torbieli jajnika da dopiero badanie ginekologiczne i USG dopochwowe. Innym stanem zwiększającym obecność hormonu hCG w moczu jest ciąża ektopowa, czyli pozamaciczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i po co ja stresujecie ciążami pozamacicznymi itp? a torbiele miewam bardzo często (w ubiegłym roku 5 razy) i ani razu test nie wyszedł mi pozytywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo akurat robiłaś testy ciązowe już w to wierze a tu mi czołg jedzie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, robiłam, ponieważ leczę się na niepłodność, mam niski poziom progesteronu i za każdym razem kiedy kończę duphaston, muszę robić test- nie wiem co w tym dziwnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to zobaczymy, pewnie usg rozwiąże sprawę. Dziś robiłam kolejny test, rano , wyszła druga kreska ale prawie niewidoczna,mniej niż wczoraj wieczorem,co nieco mnie zdziwiło. Ale tak czy siak 4 testy z pozytywnym wynikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam 9 sierpnia miałam stosunek 13sierpnia i 12 września miałam @ , ale 12 pażdziernika już nie dostałam @ robiłam dziś test wyszedł negatywny , czy mogę być w ciąży ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18:28 - ty na serio się pytasz? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×