Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

ile kosztuje budowa domu?

Polecane posty

Gość gość

witajcie, możecie mi napisać ile Was kosztowała budowa domu? chodzi mi o mały parterowy dom, sam koszt domu, bez działki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
100m2 kosztuje ok 350 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie da sie okreslic ceny. zalezy wszystko w jakim stanie chcesz miec ten dom, wielkosc, materialy itp. Stan surowy zamkniety to min 200 000 zł, wykonczenie pewnie ok 100 000 lekką ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zależy jaki metraż i jakie luksusy. 120m2 - ok 400 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem gdzie wy takie tanie domy stawiacie :o Ja działke kupiłam niedrogo. Nie mam marmurów, mam ładnie zrobione na zewnątrz, ale też nie luksusy i mi na dom 150m2 ze wszystkim (wykończenie, kostka na zewnątrz, taras) poszło 600tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to u nas taniej
Ale liczysz koszt całkowity - z urządzeniem terenu i zakupem działki. Ja jakbym to dodała, to wyjdzie dodatkowo 100 tysięcy działka, zagospodarowanie typu podjazdy krzewy itp to penie z 50 tysięcy kolejne, czyli daje razem 500 tysięcy. A domek mam malutki. Ale nie każdy od razu robi sobie kostkę i nasadzenia w ogródku. Autorka pyta o sam koszt budowy. To napisałam ok. 150 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak, tylko postawienie domu to jak widzisz pikuś biorac pod uwagę całą resztę... a autorka chyba nie mysli, że postawi dom i już. Jak robić to robic- jeśli chce tam w ogóle mieszkać... Ja bez kostki sobie nie wyobrażam- po 2 m-cach mieszkania bez byłam wykończona :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to u nas taniej
Ty sobie bez kostki nie wyobrażasz, a ktoś inny kupi kratownicę lub przez jakiś czas będzie jeździł po piachu lub wysypie kamykami scieżki. Nie od razu mozna mieć wszystko, a na początek można wyszykować 1 pokój, kuchnię i łazienkę i dalej potem powoli. My akurat mamy kasę aby od razu robić wykończeniówkę, a jak ktoś nie ma to robi powoli etapami. Wkleiłam Ci linka do naszego domku. Poprawka ma 100,2 mkw :) Tylko mamy projekt zmieniony o tyle, że jest podpiwniczenie pod połową domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to u nas taniej- fajny ten dom :) Własnie szukam jakiegoś fajnego projektu. jedyna rzecz jaka mi przeszkadza- kuchnia daleko od salonu- lubie fajne przejścia między kuchnia, jadalnią i salonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My za 120 tys mamy na razie stan surowy zamknięty. Dom o prostej bryle bez cudów żadnych :) Parter plus użytkowe poddasze. Z tym, ze bardzo dużo mąż robi sam na budowie z ojcem więc małe koszty robocizny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
80 tysięcy, stan surowy. ale mąż robi wszystko sam. na wykończenia obliczyłam około 100 tysięcy ale też bez robocizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie robocizna 38tyś, materiał ok 100tyśzł na oko 150tyś. stan surowy zamknięty a reszta to jeszcze niewiem bo jestem w trakcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrobienie Wszystkiego, dom 150m2, 500000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wykończenie jest droższe niż stan surowy zamknięty. Chyba, że kupujesz najtańsze badziewie, to może będzie równy koszt. Drogie jest kładzenie kafelek, gipsy itp. Hydraulika też zwala z nóg :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My dom 160 m około 7000 tys jeszcze meble zostało kupic działka była mija wiec nic nie kosztowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wydałem prawie 600 tysiecy już. I tak udało mi się zaoszczędzić, bo szukam dostawców i wykonawców, którzy mają mniejsze ceny. Możecie sobie też poszukać na http://www.producencibetonu.pl/ - warto podzwonić i popytać, bo na kilku rzeczach można oszczędzić kilka tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Systemem gospodarczy, 180 m2, ok. 500 tys. zł - kilka lat temu. Nie liczę kosztu działki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Systemem gospodarczym to zależy wszystko od tego jak i co, jakość, powierzchnia, robocizna... Na pewno dużo mniej niż wpuszczenie ekipy ze zleceniem. Jakiej wielkości masz dom? Jakiej klasy chcesz meble, parapety, podłogi, oświetlenie, sprzęty. Nie da rady określić nawet około bez tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzannaanna
600 tys? To bardzo dużo! Ja czytałam ostatnio na http://kb.pl/teksty/2015/01/05/Koszt_budowy_domu_2015_-_zobacz_ile_kosztuje_budowa_domu/ ile kosztuje budowa domu i chcę wziąć kredyt max 200 tysięcy. Mam trochę oszczędności które pójdą na wykończenie i powinny wystarczyć. Działkę kupiłam kilka lat temu za grosze i ją przekształciłam więc nie powiem za bardzo ile jest warta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Różnie, zależy od rozmiarów domu, wykorzystanych materiałów i robocizny. A jeśli chodzi o ekipy, to zawsze warto stawiać na dobrych fachowców. Jeśli chodzi o instalacje elektryczne i sanitarne, to mogę polecić http://prim-minskmaz.pl/ którzy u mnie wykonywali tego typu prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak wspomniano wcześniej - czynników jest wiele, jednak nigdy nie powinno się ciąć po kosztach jeśli chodzi o materiały budowlane i w tych sptrawach należy pamietać o wszystkim. Warto choćby zaopatrzyć się w profile balkonowe od http://obrobkiblacharskie.com/ w celu zabezpieczenia balkonu przed wilgocią, by potem nie trzeba było robić wszystkiego od nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo zależy od rozmiarów, ekipy i samych materiałów budowlanych. Jeśli chodzi o te ostatnie to mogę polecić zaopatrzenie się w firmie http://www.zajkowska.com.pl/ Mają duży wybór i atrakcyjne ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno w budowie jakiegokolwiek domu warto zadbać o jak najlepsze fundamenty. Na pewno warto wtedy zainwestować w wysokiej jakości mieszanki betonu od betoniarni typu http://www.bankorbet.pl/ by mieć pewność co do ich jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znaczenie ma też sam projekt domu. Gotowe wychodzą oczywiście taniej, ale moim zdaniem warto jest odezwać się do biura projektowego, ja skorzystałam z usług http://www.projekty-promiast.pl/ i budować jednak dom z uwzględnieniem wszystkich swoich potrzeb i oczekiwań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płot Bud
PŁOTBUD jest czołową firmą działającą w branży systemowych ogrodzeń posesyjnych i przemysłowych. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości surowców oraz stałej kontroli produkcji staramy się sprostać wymaganiom Klientów oraz gwarantujemy doskonałą jakość oraz wytrzymałość naszych produktów. Wszystkie nasze wyroby jesteśmy w stanie zamontować na terenie całego kraju, posiadamy wykwalifikowane ekipy montażowe, jakość świadczonych przez nas usług potwierdzona jest licznymi referencjami. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa zapytania ofertowe udzielając wszelkich możliwych wyjaśnień i sporządzając stosowną wycenę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakby ktoś poszukiwał wysokiej jakości okien i drzwi do swojego domu w atrakcyjnych cenach to warto przejrzeć ofertę firmy http://www.okna-dsystem.com.pl/. Miewają też bardzo atrakcyjne promocje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moi rodzice mają ok 180m2 i 800tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
raptem 180m2 i 800tys.?! marmur, złote klamki i posrebrzana dachówka? nie mam pytań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×