Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Eulinka

Witamina D3

Polecane posty

Gość szerka222
Zerknij sobie na stronę: http://www.sloncewpigulce.pl/ Znajdziesz na niej kilka artykułów dotyczących suplementacji witaminą D3. Ponad 90% Polaków cierpi na niedobór i jest to norma w naszej szerokości geograficznej dlatego też suplementacja jest bardzo ważna. W jednym z działów znajdziesz dokładne dawki dziennej witaminy D3. Pamiętaj,że tego równiez nie można przekroczyć bo nadmiar tak samo może być szkodliwy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sanwoletka
Ja nawet nie wiedziałam, że witamina d3 jest tak potrzebna. Trochę poczytałam tutaj http://adamed.expert/ i już wyjaśniałyby się niektóre objawy jej niedoboru, które miałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszamy do udziału w Konferencji Naukowej "Witamina D - eliksir zdrowia", która odbędzie się 10 lipca 2015 r., w Centrum Konferencyjnym Hotelu Lord, przy Alei Krakowskiej 218 w Warszawie. Więcej info:http://witamina-d.eu/2015/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszamy do udziału w Konferencji Naukowej "Witamina D - eliksir zdrowia", która odbędzie się 10 lipca 2015 r., w Centrum Konferencyjnym Hotelu Lord, przy Alei Krakowskiej 218 w Warszawie. Więcej info:http://witamina-d.eu/2015/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w usa jesli wynik masz ponizej 20 to bierzesz D3 w dawce 10.000 IU dziennie i nic ci nie jest. Mozna nawet przez 2 tygodnie brac dawki uderzeniowe 30.000IU, nastepnie badanie 25oh i w zaleznosci od wyniku albo zmniejszyc, albo dalej lykac jw. Sluzba zdrowia w USA i badania naukowe sa na wyzszym poziomie niz w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
olecam witaminę D3 w ampułkach. D3-VICOTRAT 100.000 I.E. 2×5 amp (10 amp.) 1 zastrzyk na tydzień. Po 10 tygodniach z 12,5ng/ml skoczyło na 80,0ng/ml . Samopoczucie przy moim SM zmieniło się bardzo. Znikły dolegliwości szczególnie zmęczenie. Warto zainwestować w tą kurację chociaż raz do roku, bo choć kosztuje 160 zł, to efekty widoczne od pierwszego zastrzyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakana0
Witamina d3 ważna rzecz , ja miałam jej niedobór ale dopiero po badaniach u lekarza się to uaktywniło. Na http://adamed.expert/ przeczytałam co mam robić by nie było skutków braku witamin . Pomogło a lekarza odstawiłam , czuję się jak ryba w wodzie na słońcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gusza22
ktos tu pisze ze mozna przedawkowac wit D - przedawkowac mozesz nawet jablka z drzewa i skonczysz na kibelku :) wszystko jemy i pijemy z glowa , nie ma sie czego obawiac. Mi wit D taka jak podaje w linku d-witamina uratowala ze zwyrodniania stawow. to byl dramat , mesaze ratowaly ale jedynie na pare dni, teraz zycje i mam sie dobrze :) nabralam checi i enegrii na zycie to tez wazne. tak dziala ! nie - nie mozna przedawkowac ja biore wiecej niz zalecaja !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, witamina D zalecana jest szczególnie jesienią i zimą, ponieważ wtedy nasz organizm narażony jest na liczne obciążenia, takie jak chociażby przeziębienie. Całoroczne podawanie witaminy D jest zalecane przede wszystkim tym, którzy większość dnia spędzają w pomieszczeniach, osobom chroniącym skórę przed słońcem, osobom w starszym wieku oraz osobom z nadwagą. Ja także wprowadziłam do swojej diety witaminę D, przyjmuję ją w postaci suplementu Doppelherz aktiv Witamina D 800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serio w PL mamy słońce przez ha ha 10 miesięcy? Bo to raczej od pogody zależy. A to i tak nie ma nic wspólnego z witaminą D3 gdyż musi być odpowiednia ilość promieni słonecznych aby ciało ja złapało i przetworzyło. Ciężko też złapać jak się jest ubranym od stóp do głów. Prosta zasada. Jeśli stojąc w pełnym słońcu, Twój cień jest wyższy masz szansę złapać d3. W innym przypadku nawet się nie wysilaj. 90% polaków ma niedobory a to wynika raczej z braku słońca niż jego 10 miesięcznej obecności. Przedawkowanie owszem jest bardzo nieprzyjemne ale szanse na to w naszym klimacie, położeniu geograficznym, które nie wiąże sie, ze zwiększoną ilością spożywania ryb przy pomocy tych niewielkich aptecznych dawek są śmiesznie małe. No chyba, ze ktoś wpierdziela opakowanie na dzień, je dużo ryb i ma słońce 10 miesięcy na dobę o tem zbliżonej do 30 stopni C. Suplementując D3 w okresie jesienno zimowym dawkami aptecznymi jesteśmy bezpieczni od przedawkowania. Dodajmy, że witamina D3 bardzo szybko wyparowuje z organizmu. Jej zapasy są bardzo nietrwałe. W lato można sobie odpuścić suplementację, lub zmniejszyć dawkę chyba że siedzimy od rana do wieczora w murach. Raz można sobie zrobić badanie witaminy D3 po suplementacji przed latem. I na tej podstawie później przez lata modyfikować dawkę i suplementację. Brak witaminy D3 jest o wiele groźniejszy niż jej nadmiar i milion razy bardziej prawdopodobny. Naukowcy udowodnili że SM ma swoje podłoże właśnie w braku witaminy D której dostarczanie pomaga chorym ale choroby już nie cofnie. Pamiętajcie o RYBACH bo tam i witamina D3 i kw omega 3 Gdy bierzecie witaminę D3 w tabletkach róbcie to z posiłkiem. Do jej przyswojenia potrzeba środowiska tłustego. Kapsułki je mają. Dieta może zastąpić tabletki z K2 K1- wszystkie zielone warzywa K2 - twarogi, dojrzałe sery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żeby w lecie wytworzyła się odp. dawka wit. d3 podczas opalania to trzeba ponoć wystawić całą centralną część ciała na słońce, a wątpie że ludzie zaczną latać po mieście w samych stanikach czy z piwnymi brzuchami. sam odkryty dekolcik, rączki czy nóżki niewiele dadzą. są też ludzie, którzy maja problem z syntezą tej witaminy, więc muszą stale ją przyjmować - wątpie, że stać tu kogokolwiek na poszukiwania laborat., które za niebotyczną cenę sprawdzą czy nie jest się posiadaczem takiego wadliwego genu. wit. d3 jest kluczowa w przeciwdziałaniu powstawaniu chorób autoimmunologicznych, wpływa na wszystkie procesy w naszym organizmie i tak naprawdę nie jest ona zwykła witaminą, a hormonem - można znaleźć na ten temat stosowne info. zawsze przy jej zażywaniu oznaczamy również co jakiś czas poziomy wapnia, fosforanu, magnezu, parathormonu. suplementacje wit. d3 zawsze wspomagamy łykaniem wit. k2 (mk-7), magnezu, wapnia jesli jest taka potrzeba. najlepiej mieć ja na poziomie 60-80, a większość Polaków ma ją na poziomie niedostatecznym (20-30), więc żeby dojść do pożądanego stanu można przyjmować ją w dawce 5000 j.m przez dobre kilka miesięcy jak nie cały rok, potem zjazd na niższą dawkę podtrzymującą. niedobór magnezu i d3 jest w PL normą stad nie dziwcie się, że tak powszechne są depresje i inne zaburzenia psych. - już dawno udowodniono związek pomiędzy nimi. co więcej d3 jest bardzo istotna dla pracy trzustki pod względem produkcji insuliny, mało kto na to zwraca uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOLASIA 50
robiłam badanie poziomu wit.D3 w grudniu-miałam niedobór-25 (norma powyżej 30),przez styczeń i luty suplementowałam w kroplach po 10 000 jednostek na dobę, na początku marca zrobiłam badanie poziomu i mam teraz we krwi 70 ng/ml i czuję się normalnie , tak samo jak przy 25 ng/ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina_32
Ja ciąglę biorę witaminę D3 zwłaszcza teraz dopóki jeszcze nie świeci tak mocno słońce. Aktualnie biorę po 1000 j.m. wydaje mi się, że tyle wystarczy. Łykam D-Vitum forte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga768
Tutaj https://www.youtube.com/watch?v=jSg8ZfGnM0o są omówione źródła witaminy D oraz jest właściwości. W ciągu jednaj minuty można uzyskać praktyczną wiedzę, która nam się przyda. Warto pamiętać, że witamina D3, która odpowiada za stan naszych kości czy jakość mięśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co, tak naprawde niedobor tej witaminy ma podobno okolo 90% polakow wiec suplementacja jest i tak bardzo wazna. Jeszcze gorzej maja kobiety w ciazy, bo jezeli same maja niedobor to ich dziecko ma jeszcze wiekszy. Trzeba o to dbac, badac poziom witaminy d w organizmie i suplementowac. Teraz zreszta jest fajna akcja podczas ktorej mozna sobie zbadac poziom witaminy d bez jakicholwiek kosztow. Zobaczcie sobie czy obejmuje wasze miasto: http://www.edziecko.pl/edziecko/1,152561,20066990,jestes-w-ciazy-zrob-bezplatne-badania-poziomu-witaminy-d.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0ceania
No tak, w naszym kraju ciężko dostarczyć sobie tej witaminy inaczej niż przez suplementację, bo i słońca brakuje i świeżych ryb nie jada się tak często. Zresztą one tu chyba nie wystarczą żeby pokryć zalecaną dawkę. Ja staram się właśnie o pierwsze dziecko i według zalecenia lekarza biorę vitrum d3 forte. Przy większych niedobrach trzeba tą dawkę zwielokrotnic ale to już zależy od konkretnych wytycznych lekarza. Mi na razie wystarczy forte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mają Panie rację, witamina D3 jest rzeczywiście niezwykle ważna w okresie ciąży i karmienia piersią. Jej niedobór powoduje zaburzenia gospodarki wapniowo-fosforanowej. Źródłem wapnia dla płodu stają się wówczas kości przyszłej mamy, co w prosty sposób może prowadzić do rozwoju osteopenii czy osteoporozy ciężarnych. Przyjmując witaminę D3 w ciąży chronimy się również przed bakteryjnym zapaleniem pochwy, zwiększającym ryzyko poronienia czy porodu przedwczesnego z przyczyn infekcyjnych. Kobieta, która cierpi na niedobór witaminy D jest także bardziej narażona na wystąpienie cukrzycy ciążowej oraz nadciśnienia ciążowego. Pamiętajmy ponadto, że stężenie tej witaminy u płodu jest aż o 20% niższe niż u matki. Niemowlę z niedoborem witaminy D narażone jest na hipokalcemię (zbyt niskie stężenie wapnia we krwi) bezpośrednio po porodzie oraz krzywicę w kolejnych miesiącach rozwoju. Mam nadzieję, że moja wypowiedź była choć trochę pomocna. Pozdrawiam serdecznie, Justyna Maj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedobory witaminy D3 są szczególnie niebezpieczne dla niemowląt i wprost prowadzą do problemów z prawidłowym rozwojem układu kostnego. Jednak trzeba też pamiętać, że tę witaminę trzeba stosować ściśle według wskazówek i zaleceń lekarza, ponieważ jej przedawkowanie grozi nawet demineralizacją kośćca. Najlepsze jest dozowanie witaminy D3 w kapsułkach i wtedy nie ma zagrożenia podaniem niewłaściwej dawki. Taką formę ma np. http://www.langsteiner.eu/pl/produkty/vitamin-d3-witamina-d3-dla-niemowlat-40-kaps/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bezpieczna MAKSYMALNA dawka dla dzieci to 1000 jednostek wit. D3 i 2000 jednostek dla osób dorosłych sama przyjmuję tę witaminę już od ponad 3 lat w dawce 2000 jednostek (Vigantoletten) regularnie przez cały rok i ostatnio sprawdzałam poziom i jest 44 więc daleko aby ją przedawkować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Topka21
O wspaniałych właściwościach witaminy D już dowiedziałam się jakiś czas temu. Kiedyś żyłam w kompletniej nieświadomości że taka witamina wgl istnieje. Przyznam się ze wstydem że jeszcze parę lat temu kompletnie nie dbałam o swoje zdrowie. Było mi wszystko jedno co jem itp żyłam chwilom. Ale zmieniło się to po śmierci mojej mamy, postanowiłam coś ze sobą zrobić aby nie doprowadzić się do takiego stanu jak ona. Natrafiłam w sieci na stronę internetową http://www.vitrumd3.pl/ Poświęconą właśnie witaminie D. Można tam znaleźć bardzo wiele ciekawych informacji na temat cudownych właściwości jakie niesie się do dostarczaniu odpowiedniej dawki tejże witaminy. Między innymi zapobiega powstaniu i rozwoju nowotworów a także chorobom serca. Jest zalecana też dla kobie które spodziewają się dziecka. Ma bardzo dobry wpływ na rozwój malucha podczas całego okresu ciąży. A Wy co o tym sądzicie ? Jestem bardzo ciekawa waszego zdania i jakie jest wasze podejście do tej witaminy ? Jest najważniejsza czy inne może spełniają jeszcze to ważniejszą rolę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem przekonana do vitrum d3 bo zawiera w składzie dużo syntetycznych składników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani Adrianno, nie wiem gdzie Pani znalazła taką informację, ale Vitrum D3 nie ma w swoim składzie żadnych syntetycznych składników. Mogła go pani pomylić z innym popularnym suplementem. Zgodnie z ulotką leku, oprócz samej witaminy D znajduje się w nim olej z krokosza barwierskiego, będący jej naturalnym nośnikiem, żelatyna, gliceryna oraz woda. Pozdrawiam serdecznie, Justyna Maj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlena 43
Ja stosuje D3 ecovit i jestem zadowolona a do tego dobra cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jefaaa
Bardzo dobrze że tak wiele z Was zdaje sobie sprawę co niesie niedobór takiej witaminy. Wiele dobrego przeczytałam na jej temat na http://www.vigantoletten.pl/witamina-d.html Teraz nie wyobrażam sobie żeby miało jej w moim życiu zabraknąć. Dzięki temu czuję się bezpieczna i wiem że moje zdrowie jest w najlepszej kondycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×