Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BaByy

Badania prenatalne, robić czy nie ?

Polecane posty

Gość malinaaaa89
Ja osobiście robiłam i moim zdaniem to dobry wybór. Rozmawiałam z koleżankami które już urodziły i wszystkie były zdania że warto. Jeżeli chodzi o lekarza, to mogę polecić Ci dr. Kubiak Antoni. Super podejście do pacjenta, cierpliwość i profesjonalizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nawet jak się nie jest w grupie ryzyka to dobrze jest zrobić takie badanie. Moja koleżanka miała 22 lata jak zaszła w ciążę. Nie było powiedziane że dziecko może mieć jakieś wady dlatego takich badań nie robiła. Po porodzie okazało się ża dziecko miało wadę serca, co juz można było wykryć robiąc echo serca płodu.. Ja dlatego chodzę na takie badania do doktor Rozmus-Wacholińskiej w Częstochowie. Ciężko się do niej dostać, ale nie chcę innego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jeśli dopuszczasz do siebie myśl, że jesteś w stanie usunąć to jak najbardziej. Ja ponad wszystko nie chciałam chorego dziecka, musiałam wykluczyć zespoł downa bo spać bym w nocy nie mogła. W ciąży mogę być zawsze, nie ma się co przywiązywać a chore dziecko to tragedia na całe życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jazi

Ja miałam 2 usg prenatalne  jedno u lekarza prowadzącego i wszystko ok w 11 tygodniu a drugie prentalne na nfz w 13 tyg z racji wieku, a mam 35 lat -rowniez wyszlo ok. Dramat rozpoczal sie po badaniach z krwi  beta duzo ponad norme, a papa ponizej ryzyko zespolu Downa 1:7... teraz czekam na konsultacje w Warszawie i prawdopodobnie amniopunkcje... 

Mam dwoje zdrowych dzieci i w poprzednich ciążach bazowalam wylacznie na usg... wczoraj konsultowalismy to z jeszcze jednym lekarzem i na podstawie usg powiedział, ze to dziecko wyglada na zdrowe ... od 2 dni nie śpie i nie jem i czeka nas jeszcze 2-3 tyg życia w niepewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati

Wiele dobrego słyszałam o tej pani doktor Rozmus-Warcholińskiej. Właśnie jestem w 9 tygodniu ciąży i mam zamiar się do niej umówić, chociaż jak już raz dzwoniłam to zbywali mnie do innych lekarzy.. No ale ja się nie dam. 😉 Skoro jest taka świetna to pomęczę się troszkę i się do niej wreszcie umówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karlina

Badania należy robić, bez dwóch zdań. Ja robiłam i ciesze się,że się zdecydowałam, bo teraz mniej się stresuję, że z dzieciaczkiem będzie coś źle. Badania wykonywałam w dobrym centrum medycznym  Sodowski w Katowicach na Piotrowickiej. Co ważne badania są bezpłatne bo wykonywane w ramach regionalnego programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 godzin temu, Gość karlina napisał:

Badania należy robić, bez dwóch zdań. Ja robiłam i ciesze się,że się zdecydowałam, bo teraz mniej się stresuję, że z dzieciaczkiem będzie coś źle. Badania wykonywałam w dobrym centrum medycznym  Sodowski w Katowicach na Piotrowickiej. Co ważne badania są bezpłatne bo wykonywane w ramach regionalnego programu.

 Nie zawsze te badania sa bezpłatne. To tak nie działa. Trzeba mieć wskazania, czyli:

- mieć skończone 35 lat

- mieć za sobą 2 udokumentowane wczesne poronienia lub 1 poronienie późne

- urodzić (lub nie) dziecko z wada genetyczną

- mieć obciążenie kariotypu

- mieć przypadek urodzenia dziecka z wadami genetycznymi w rodzinie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Uważam, że lepiej zapłacić i mieć jakiś spokój. W moim przypadku spokoju nie ma, robilam wszystkie badania prywatnie a i tak są momenty, że się boje o dziecko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga

Oczywiście, że należy robić badania prenatalne bo dzięki nim można otrzymać wiele ważnych informacji. Ja na badania chodziłam do kliniki Galena w Bielsku Białej i byłam zadowolona z wizyt u dr Emilii Sitkiewicz. Klinika jest dobrze wyposażone w nowoczesne sprzęty a lekarz bardzo miły i wyrozumiały. Polecam przyszłym rodzicom się tam wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki
4 minuty temu, Gość Iga napisał:

Oczywiście, że należy robić badania prenatalne bo dzięki nim można otrzymać wiele ważnych informacji. Ja na badania chodziłam do kliniki Galena w Bielsku Białej i byłam zadowolona z wizyt u dr Emilii Sitkiewicz. Klinika jest dobrze wyposażone w nowoczesne sprzęty a lekarz bardzo miły i wyrozumiały. Polecam przyszłym rodzicom się tam wybrać.

Brakuje Ci pacjentów, że piszesz nawet w starych wątkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×