Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

rezygnuję z trzeciego dziecka

Polecane posty

Gość gość

razem z mężem od zawsze planowaliśmy mieć trójkę dzieci, mamy już 2 synków ale chciałam mieć chociaż jedną córeczkę i teraz nie chcę już zachodzić w trzecią ciążę bo po prostu nie chcę mieć trzech synów. Ja sama wychowywałam się zawsze z samymi facetami, moja mama zmarła dawno temu, nie miałam siostry tylko ojca i braci. Dlatego tak marzyłam o córce. Wiem, że jest 50 % szans danej płci dziecka, ale skoro mamy już dwóch synów, myślę że prawdopodobieństwo, że trzeci będzie syn jest znacznie większe niż 50 % dlatego rezygnuję i muszę to jakoś oznajmić mężowi. Wiem, że zaraz mnie tu okrzykniecie durną, głupią itd babą, bo zawsze tak piszecie o kobietach, które chcą mieć córkę, ale tak to tylko napisałam bo po prostu nie mam się nawet komu wygadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja Cie rozumiem mimo że ja 2 córki i jeden syn...do tego sama miałam brata więc równowaga jakaś tam jest. Ale mam koleżankę która 5 razy próbowała i niestety pieciu chłopaków:)Do tego mój kuzyn ma też sześciu synów....a on lekarz, ona położna:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam dwóch synów,gdybym mogła chciałabym mieć jeszcze jednego synka.I choć trudno w to uwierzyć,nigdy nie chciałam mieć córki.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jaka jest roznica wieku miedzy twoimi synkami? ja slyszalam ze po dluzszej przerwie jest wieksza szansa na plec przeciwna. nie wiem ile w tym prawdy ale u nas akurat sie potwierdzilo. moj synek ma 4.5 roku a corka matydzien :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie 8 lat różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana, moja ciocia urodziła najpierw dwóch chłopców a trzecia była właśnie dziewczynka:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wg mnie to loteria... Sasiadka zaszla w ciaze po 8latach od urodzenia drugiego syna, teraz ma trzech :) moi rodzice zaliczyli wpadke 10lat po 3corce i 'udalo sie'- mamy brata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja znam małżeństwo, które tak próbowało 5 razy - 5 córek. Facet chciał syna... Jest bardzo zawiedziony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko ale są metody, które zwiększają szansę na daną płeć, nie slyszałaś o tym ? Jeśli chcesz córkę to seks, ee nie seks tylko starania czyli bez zabezpieczenia tak do ok 12 dnia cyklu ( zależy jak długie masz cykle ), poza tym odpowiednia dieta, nie wiem chyba sporo nabiału musisz jeść żeby była córka, seks w odpowiednich pozycjach i Ty niestety musisz unikać orgazmu ( ale możesz sobie to odbić w drugiej połowie cyklu gdy będziecie sięzabezpieczać ;) ), nie pamiętam dokładnie, poczytaj o tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety nie ma na to recepty. Znajoma mojej siostry ma trzech synów (jej akurat była obojętna płeć). Pierwszy urodził się synek (miała wtedy 25 lat) potem za 20 miesięcy urodził się drugi syn a na końcu kiedy stuknęła jej 40 tka urodziła trzeciego syna (wpadka). Podejrzewam że gdyby miała czwarte to też byłby syn. Dziewczynkę najlepiej mieć pierwszą bo prawdopodobieństwo że drugie lub trzecie będzie chłopcem to aż 90 %. Moja siostra ma dwóch chłopców, marzyła by to drugie było córką ale trzeciego już nie ryzykowała bo wiedziała że też może być syn i choć nie płakała by z tego powodu to jednak na trzecie pokusiłaby się tylko gdyby wiedziała że będzie córka. Ja mam córkę i teraz z lekkim oddechem moge się dowiedzieć co noszę pod sercem bo jest mi to już obojętne :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem autorko, to zabawa na chybił trafił, jest sporo par które mają dwóch synów i trzecia zdarza im się córka ale jest też sporo par, które po dwóch synach mają znów trzeciego syna. Szanse są chyba pół na pół niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znam rodzinę, która ma siedmioro dzieci, co prawda nie planowali aż tak dużo, no ale facet uparł się, że chce mieć syna. No i mają 6 córek i najmłodszego synka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
metody planowania płci myślę, że zwiększają szansę poczęcia danego dziecka do około aż 70-80 %, ja chciałam mieć 2 córki i udało się dzięki świadomemu ich planowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz rację, że rezygnujesz. Lepiej, żeby dzieci rodziły się kochane i oczekiwane, niż będące przedmiotem niezadowolenia i frustracji ze względu na płeć :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfffffffff
A ile masz lat autorko???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja autorka - nie wiem, czy jest sens wypróbowywać te metody planowania płci bo nie wiem jaka jest ich skuteczność, mam 33 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiadomo że większość kobiet chce mieć córkę, kobietkę i siostrzaną duszę. Synowie synami ale to jednak mężczyźni, są z marsa jak to się mówi żartobliwie ale i coś w tym jest. Czasem jest tak że matka z synem rozumie się rewelacyjnie ale też często wręcz przeciwnie, w miarę jak syn dorasta to gdzieś ta Mama zamienia się nagle (zwłaszcza w towarzystwie) w "Matkę", "Starą" i też słodki chłopiec ( o ile takim był) staje się mężczyzną i to bezpowrotnie . Udowodnione jest że matki synów są bardziej zatroskane i zagubione bo ich odejściu i też częściej nie potrafią się odnaleźć po wyfrunięciu syna z gniazda. Mieć córkę to coś zupełnie innego to jak powalczyć ze samą sobą bo często córka jest podobna do matki :D ale te relacje są unikatowe bo mamy do czynienia ze swoim "światem" swoją płcią . Dzieci trzeba kochać, u synówi i córki ale serca się nie oszuka i ono samo podpowiada co jest nam bliższe. Mnie bliższa jest moja córka i nikt o tym nie wie tylko ja bo dzieci o takich rzeczach (zwłaszcza syn) wiedzieć nie powinien. Mojej siostrze bliscy są chłopacy (ma dwóch synów) i od zawsze marzyła o synach. Nie ma na to rady. Autorko , ja bym zaryzykowała :). Jak będzie trzeci syn to będzie trzeci syn, dziecko, człowiek, unikatowy , twój a jak będzie córka to spełni się twoje marzenie i będziesz szczęśliwa :). Oczywiście opieraj się na swoich wyborach nie na naszych radach tak do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja tesciowa urodziła trójkę dzieci - dwóch synów i trzecia córeczka - wszyscy rok po roku. moim zdaniem nie ma reguły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam 2 synow 10 lat przerwy i teraz 2 miesięczna córeczkę. Wystarczy poczytać w necie jak zaplanować plec kupić test y owulacyjne i do dzieła. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam jedna corke i nie wyobrazam sobie miec drugie dziecko. Nawet gdyby to byla druga corka. Od poczatku iazy wiedzialam, czulam, ze bedzie dziewczynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuję Dziewczyny za odpowiedzi, poczytam o tych metodach planowania płci i zobaczę czy zmienię zdanie, pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mogę Ci polecić książkę pana Wójcika " Chłopiec czy dziewczynka", mi pomogła więc i Tobie polecam i życzę powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość numer jeden
My nie planowaliśmy płci dziecka, ale miałam problem z owulacją i cykl był monitorowany. Współżyliśmy PO owulacji, tj po peknięciu pęcherzyka. Pojawiła się wcześniej niż myśleliśmy i jakby nie było ją przegapiliśmy. Myślałam, że już w ogóle się nie uda, tym bardziej, że wcześniej współżyliśmy tydzień wcześniej. Jak się dowiedziałam o ciąży byłam pewna, że będzie chłopak, bo to przecież PO owulacji... Okazało się, że będzie córcia :) Tak więc... nie wierzę w planowanie płci, przynajmniej wiem, że nie zawsze się sprawdza. Ci co są nastawieni na dana płeć później są tylko rozczarowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zawsze możesz się wyskrobać jak w Indiach, jesli płeć CI nie odpowiada...choć zgadzam się z kims wyżej, że lepiej żeby tacy ludzie jak Ty jednak się nie rozmnażali.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko nie rezygnuj tylko kochajcie się z mężem bez zabezpieczenia do 9-10 dnia Twojego cyklu i masz wtedy około 90 % szans, że będzie córeczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko jakbym czytała o sobie :D miałam 2 chłopców i marzyłam o dziewczynce. Przewertowałam całą literaturę jak "zrobić" dziewczynkę i się udało. Młodszy syn miał 7 lat jak urodziłam upragnioną córeczkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Heh, a ja znam rodzinę z 4 chłopaków i też mąż się uparł, że tylko jeszcze jedno, bo chciał córeczkę. Efekt? Trojaczki:) Ale fakt, wśród tej trójki dziewczynka była:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz się spodziewam kolejnego synka 😀 Ciesze się, ale jak mały będzie miał z 2 czy 3 latka to wtedy zastanowie się o trzecie dziecko, najlepiej jak by była dziewczynka 🙂 Ale jak synek tez ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mojego męża kuzynka miała dwóch chłopców i koniecznie chciała mieć jeszcze dziewczynkę i udało sie😯 urodziła dziewczynkę 😊 byłam u niej w odwietkach to się przerazilam. Dzieci rok po roku. Syf kiła i mogiła jak to mówią,ale wzięłam mopa i posprzatalam dziewczynie choć protestowała,ale zawsze to psychicznie lepiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja teraz się spodziewam kolejnego synka 😀 Ciesze się, ale jak mały będzie miał z 2 czy 3 latka to wtedy zastanowie się o trzecie dziecko, najlepiej jak by była dziewczynka 🙂 Ale jak synek tez ok

Gratulacje 😉 to cudowne uczucie kiedy dowiaduje się że jest się w ciąży. Ja już byłam 3 razy to wystarczy mi. Trójka dzieci to wyzwanie, uwierzcie mi. Córka ma rok i jak na razie tylko zrzedzi i zrzedzi, ale wiem, że będzie cudownie.. Bardzo oboje chcieliśmy mieć córkę, mamy syna 12 i córkę 6l. Jestem zadowolona... Ja nie mam matki, tzn mam ale jest egoistka, jak przyjedzie do mnie to uwielbiam z nią rozmawiać do nocy.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×