Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wiosna_wiosna

Czym czyścić dziecku ucho?

Polecane posty

Gość wiosna_wiosna

Dziewczyny, chciałam Was zapytać, co stosujecie do oczyszczania uszu dziecka? Nam lekarka kazała kupić jakiś środek i psikać, bo mały ma bardzo dużo wydzieliny… Wiecie, co jest dobre na taką przypadłość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno nie pałeczką. Wacikiem, gazikiem , czy jakąś miękką ściereczką .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli jest coś już na wierzchu to wybieram taką tą pałeczka dla dzieci z zabezpieczeniem, żeby nie weszła dalej do ucha, a tak to mam otomer baby. Używam dopiero od tyg, nigdy niczym nie oczyszczałam bo zawsze samo wyleciało i nie było problemów. Ale jak córka złapała zapalenie ucha to miała drugie bardzo zawalone, na kontroli lekarz właśnie kazał to kupić żeby jej się nie zapchało i znowu nic nie zrobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z zewnątrz czyszczę uszka podczas kąpieli, natomiast do środka psikam sprayem ceruclear, który ładnie oczyszcza małżowinę z wszelkich zanieczyszczeń. Jestem zadowolona z działania, maluch ma zdrowe i czyste uszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja czyszczę normalnie- zwykłym patyczkiem, tak jak sobie. Ostatnio postanowiłam sprawdzić te jakieś preparaty, co to niby w jakis sposób mają same ucho wyczyścić (moim zdaniem się nie da i jak ja rano czuję, ze muszę ucho przeczyścić od wydzieliny- nie wiem, czy ktoś zrozumie o czym ja piszę, ale czasem -tylko rano- mam takie wrażenie, ta woskowina mi "pływa" w uchu.. takie dziwne uczycie i jakoś nie wydaje mi się, żeby jakiś srodek szybko na to podziałał). Więc postanowiłam zobaczyć w sklepie co jest o czyszczenia ucha dla maluchów.. ale w rossmanie był jakiś srodek dla dzieci powyżej 3 roku życia, więc nie kupiłam. I nadal nie wiem co spróbować, jaki to przyniesie efekt, ile kosztuje i czy da się coś kupić poza apteką (sklep?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten preparat z rossmana - baby cap - jest powyżej 3go miesiąca a nie roku :) Ja nim czyszczę tylko nie uzywam tej nakładki na palec która była w zestawie bo jest jedna i musiałabym ja prac po każdym uchu zeby czasem nie przeniesc bakterii z jednego do drugiego. Jeśli o mnie chodzi to też nie odczuwam żeby jakis z tych preparatów czyścił ucho lepiej niz patyczek. Ale dziecku patyczkiem sie boję. Po psiknieciu preparatem czyszcze kawałkiem recznika papierowego zwiniętego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aaaa ;) no to dobra jestem... nie mialam czasu, zerknęłam 3+, szukałam szybko na opakowaniu, ale nie znalazłam info od jakiego wieku, więc jakoś założyłam, że powyżej 3 roku życia (pewnie przez to, że wikszosć zabawek jest tak oznaczona). Ja się nie boję dziecku czyścić ucha patyczkiem.. Od 11 roku zycia czyściłam uszy swoim psom czy kotom. Myślę, że to bardziej skomplikowane :) Mam wprawę i nie ma szans, bym zrobiła mu krzywdę. Ale z ciekawości chcę kupić ten preparat i zobaczyć, co i jak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja do usuwania woskowiny używam ceruclear, bardzo delikatnie psika, rozpyla się w postaci mgiełki, dzięki czemu jest bezpieczny dla uszu dziecka. Polecam bardzo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uszów sie nie czysci a myje,a piskanie jakimis wynalazkami to totalna głupota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mądre rady! Ja często spotykam mamy, które chcą czyścić uszy patyczkami, a przecież to niebezpieczne i niepotrzebne! Aby usunąć nadmiar woskowiny wystarczy psiknąć do uszka malucha sprayem (np. ceruclear), czy li spray który usuwa woskowinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cale zycie czyscialam dzieciom nawet malym uszy patyczkiem z wata I zyjai slusza . Do dnia dzisiejszego uzywam specjalnych patyczkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uszy same sie oczyszczaja. Jak woskowina wyplynie to wtedy zbieram ja patyczkiem. Niczym nie psikam,patyczkow gleboko tez nie wkladam. jesli juz to podczas kapieli wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi tez polozna powiedziala ze uszy czyszcza sie same i mam nic nie wkladac gleboko w uszko noworodka. po to uszy maja taki ksztalt zeby woskowina sama wyplynela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nam laryngolog mowil ze u dzieci ucha sie nie czysci, bo woskowina zabezpiecza ucho i u dziecka sama schodzi; jesli juz to malzowine czyscic wacikiem kosmetycznym; od czasu do czasu mozna psiknac jakims voxalem itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no.. mi też położna mówiła żeby nie czyścic w srodku wiec usuwałam tylko to, co widziałam. Ostatnio mała była zapaleniem ucha w szpitalu (tzn. w szpitalu nie była na ucho tylko przy okazji tego zapalenia) i lekarka jej tam zaglądała. Powiedziała że nie może ocenic stanu ucha bo jest za dużo woskowiny, wyczyściła zwinięta lignina... ale na mnie popatrzyła jakbym dziecka nie myła. Wstyd mi było okropnie i zaczęłam uzywac tego preparatu z rossmana. Nie wiem czy tam wewnątrz wszystko się oczyszcza ale mam czyste sumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mojemu bąbelkowi czyszczę wacikiem nasączonym voskolixem, w pełni bezinwazyjna forma i bezpieczna dla bobo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlinaRoss2009
Najpierw rozpuszczam tą wydzielinę sprayem z babycap, a jak juz jest coś już na wierzchu to wybieram patyczkiem dla dzieci z zabezpieczeniem, żeby nie weszła dalej do ucha lub myjką która jest w opakowaniu tego sprayu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masakra od noworodka walą na dzieciaka chemię,uszy się myje, a nie czyści woda z mydłem podczas kąpieli i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja czyszczę przy kąpieli tylko to, co wypłynie. Nie dłubię niczym w uchu ani nic nie psikam dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja akurat uważam, że warto od czasu do czasu zadbać o pielęgnację uszka wewnątrz. No umówmy się często jest tak że może nie być potrzeby ale też raz na jakiś czas zdarzy się, że ta wydzielina sama nie może się wydostać i wtedy sprayu używam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anabel22
A czym czyścić uszka małemu dziecku? Do roku? Bo oczywiście zakazane jest wkładanie patyczków. Więc jak dbać o higienę uszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
normalnie- zwykłym patyczkiem, tak jak sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uszy same sie oczyszczaja. To co jest na zewnatrz zbieraj patyczkiem lub wacikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalnie czyszcze zwyklym patyczkiem tyle ze nie pcham gleboko a delikatnie zagarniam. Jak wy wcale nie czyscicie uszu dzieciom to sie nie dziwie ze lekarka dziwnie patrzy sprobujcie zagarnac patyczkem po kilku tyg i zobaczycie ile miodu wyjmiecie fuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
denerwują mnie baby, które naczytają się poradników, książek, reklam, itp. a potem nie dość że wdrażają to w życie to jeszcze umoralniają i pouczają innych. Kiedyś nie było nawet zwyczajnych patyczków do uszu to kręciło się kawałek watki na zapałkę i każdy tak czyścił uszy dzieciom, sobie i całej rodzinie. Nikt nie ogłuchnął, wszyscy żyją. Dajecie się za każdym razem robić w balona. Producenci po to produkują swoje towary, żeby je sprzedawać. Ale, żeby je sprzedać to muszą najpierw temat nagłośnić. Dziwię się co wy nieraz kombinujecie. Matki mało zaradne zakładają temat, bo nie wiedzą jak czyścić dziecku uszy. Kupują masę środków, psikają do ucha, wycierają ściereczką, wacikiem, gazikiem, myjką, nakładką na palec ("zeby czasem nie przeniesc bakterii z jednego do drugiego"). Masakra. Wiadomo przecież, żeby tego patyka nie wkładać tak głęboko, ale zwyczajnie "kręcić" patyczkiem zbierając do zewnątrz tą woskowinę i w ten sposób normalnie czyścić uszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anabel22
Z tego co powiedział mi laryngolog to właśnie przez te wkładanie różnych rzeczy do uszu dzieci i dorośli niedosłyszą bo mają po przerywane błony. Po to są badania wykonywane by temu przeciwdziałać. Wkładanie patyczka podobno dopycha woskowinę głębiej i tak za każdym razem. Dlatego powinno się używać tych sprayów itp. Moje pytanie brzmi co polecacie, co jest skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn również ciągle brudne uszy ma. Są różne spraye do uszu, ale to trzeba trafić dobrze, nie pamiętam nazw, ale jeden co stosowałam zupełnie nie działał, inny za to był ok. Na szczęście posiadam w domu wannę, i przy kąpieli dziecko moczy sobie uszy, kilka minut leżenia i uszy czyściutkie i nie trzeba dodatkowych środków, wystarczy jedynie osuszyć ręcznikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anabel22
I nie powoduje to u niego zapalenia ucha? Bo podobno jak woda wleci do uszu i się jej nie usunie to pojawia się zapalenie i ból?! Gdzieś na jakimś forum mamy polecają Voskolix, podobno skuteczny. Ktoś go miał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym się bała w ogóle maluchowi "grzebać" w uszku. Czy spray nie będzie dzieci irytował? Ten preparat wymieniony wyżej, to też spray?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×