Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zdrowe słodycze domowej roboty

Polecane posty

Gość gość

Jakie robicie smakołyki sobie i dzieciom? My nie jemy kupnych słodyczy, bo ja nie przepadam za takimi. Robię głównie ciasta i ciasteczka. Ale fajnie by było mieć kilka pomysłów na jakieś w miarę zdrowe przekąski, które można zabrać ze sobą. Obecnie planuję spróbować zrobić domowe sezamki. A wy co lubicie robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pralinki z daktyli. Moczę daktyle, pestki, orzechy i co mi tam przyjdzie do głowy. Odsączam wodę, blenduję, lepię kulki i obtaczam we wiórkach kokosowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciasteczka owsiane albo francuskie z jabłkiem. Czasami pakuję owsiankę/jaglankę ze śliwkami/figami/daktylami/konfiturą w pojemniczek do mrożenia mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sprbety lody z owoców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex_debill_konkubina
banany w ciescie, naleśniki z owocami i miodem, serniki na zimno z galaretką - cała masa tego jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja lubie mieszac kakao z mlekiem bez cukru naprawde pycha i dodaje troche miodu :) www.youtube.com/watch?v=G4uoOwny5Uo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale chodzi o coś, co można łatwo zabrać ze sobą i zjeść na zewnątrz. Banany w cieśnie, sernik, sorbet no ok, tylko to się ma nijak do mojego pytania :) Kulki z bakalii wypróbuję, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia Maras
Ja nie mam czas na robienie zdrowych słodyczy domowej roboty, ale za to kupuję Zdrowe lizaki Mniam Mniam. W skrócie: lizak bezglutenowy, 14 kalorii, niski indeks glikemiczny, bez cukrów, sztucznych barwników i konserwantów. Zawiera w składzie fiński ksyloloit, który ma działanie przeciwpróchniczne. Dziecko zadowolone, a ja spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nutella z daktyli. Płatki kukurydziane w czekoladzie Plus bakalie. Takie domowe Jeżyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie masz czasu, najprosciej brac ze soba orzechy i suszone owoce( np sliwki) tylko uwazaj pzry kupnie, lepiej w torebkach, bo tam pisza, czy jest dodany konserwant i cukier ( a czesto jest, wiec na wage to loteria). Mozna zrobic sezamki na miodzie, ciasteczka z platkow owsianych i bakalii, robilam kulki z prażonych platkow+ galaretka porzeczkowa, otaczane w kakao.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robię tak tradycyjnie, w formie deserów np. kisiel albo budyń domowy, naleśniki zwykłe lub czekoladowe (wtedy dodaję kakao do ciasta i opruszam każdy odrobnią gorzkiej czekolady plus marmolada pomarańczowa albo powidło śliwkowe jako nadzienie), mus czekoladowy, galaretki domowe z owocami i bitą śmietaną, racuchy z jabłkami itp. Piekę też ciasta (im prostsze tym lepsze) np. biszkopt z owocami i domową galaretką, tarty z owocami (latem), szarlotkę, jagodzianki, strucle serowe z rodzynkami, ciasto cytrynowe itp. Ciastek owsianych czy batonów nie lubię jeść ani piec (tylko pierniki na święta), choć są takie jedne ciastka, które skradły moje serce tzw. wyśmienitki - one raczej nie są zdrowe. Nie wiem w ogóle czy to co robię jest do końca zdrowe, ale lepsze to niż kupne. A, i zwykłą mąkę przy większości wypieków mieszam z mąką orkiszową w stosunku (najczęściej) 80:20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Domowe rafaello,domowe kruche rogaliki,kisle wlasnej roboty,nutella ze sliwek lub daktyli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze na weekend pieke domowe ciasto,albo dwa Do tego domowy kompot i pieczone paluchy z sezamem,makiem,solą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na zime tworzę musy wlasnej roboty,zajadamy sie nimi,lub dodajemy do czegos Uwielbiam tez wlasne lody z bakaliami.Lub sorbety,co kto lubi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciasteczka z amarantusa. Jedno białko z jajka ubić na pianę do tego szklanka amarantusa (takie kuleczki dmuchane jak styropian) i rodzynki, orzechy co kto lubi dorzucić. Na blachę kłaść kupki i piec w 170 st do zarumienienia ok 15min. Można ciasteczka zabrać że soba. Są zdrowe i nie mają dużo kalorii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rada, jeżeli dodajecie kakao to dodawajcie dobrej jakości jak chociażby DecoMorreno. Ja je dodaje nie tylko do ciasta, ale równiez też do mleka żeby zrobić sobie pyszne kakao 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

wyperiedalaj spamerska ściero!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×