Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaręccczona

ile kosztuje wesele woj, śląkie?

Polecane posty

Gość zaręccczona

Witajcie! W sierpniu biorę ślub. Mam mało czasu na zorganizowanie wszystkiego, więc pomocy! :) . Podstawowe pytanie to oczywiście koszt. Jaki budżet powinnam brać pod uwagę? Ksiądz zażyczył sobie 600 złoty, to dużo, czy tak sobie życzą? Wesele będzie na ok. 80 osób, chcemy wynająć salę, zespół, kamerzystę i fotografa. Co do sukni, planuję kupić taką do 1000 złoty. Garnitur gdzieś do 2000. Dodatki, wiadomo, welon, buty, kosmetyczka, makijaż - to pewnie drugi tysiąc. Czy coś jeszcze powinnam brać pod uwagę? Ile może kosztować wynajęcie sali, ile liczyć od osoby? Bardzo proszę o pomoc. :) . Dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież to zależy wszystko od miejsca itd. jak możesz pytać o takie rzeczy? Poza tym wczas się bierzesz za organizację na 80 osób. Sierpień to jeden z najbardziej obleganych miesięcy więc powodzenia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaręccczona
Jesteśmy zaręczeni od długiego czasu, ale na ślub zdecydowaliśmy się teraz. I chcemy, by odbył się jeszcze w tym roku. A pytam mniej więcej jak sobie lokale liczą za wesela. :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My na dwa dni płacimy 180zł plus swoja wódka, ciasto i napoje. To zróbcie sobie np wrzesień lub październik będziecie mieć więcej czasu. A księdzu bym nie dała 600zł.Niby za co..My zmieścimy się w 35tys na około 100os

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaręccczona
Wrzesień i październik to zimne miesiące, bardzo chcemy sierpień.. A jest szansa zmieścić się w 20 000?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz co będziesz miała ciężko przy tylu gościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w remizie czy w knajpie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaręccczona
Knajpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w remizie byś miała taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaręccczona
Wiem, ale jakoś nie jestem przekonana do remizy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie prawda. Ja mam w remizie i mam 180zł na dwa dni.. Teraz się to niczym nie różni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaręccczona
Czy ktoś odpowoe mi konkretnie na pytanie? Może ktoś ze śląska? Ktoś poleca jakiś lokal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My będziemy mieć wesele na podobną ilość osób. Też jesteśmy ze śląskiego. Liczymy,że wyniesie nas wszystko już z ubraniami 50 tys. Woj śląskie jest dość drogie i ceny od osoby wahają się od 180 zł od osoby do 400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja (czyli ta co piszę od początku) jestem ze śląskiego. I o remizie też pisałam ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ślub w sierpniu
Ja biorę ślub w sierpniu w województwie śląskim. Mamy salę, w której płacimy 160 zł za osobę, ale w tym mamy tort, ciasto, ciastka i napoje bezalkoholowe. Powiem szczerze, że naprawdę życzę powodzenia w załatwianiu wszystkiego teraz. Szukałabym raczej par, które z jakiegoś powodu rezygnują ze swojego wesela, bo na wolny termin nie ma co liczyć. To samo z kapelą, fotografem czy kamerzystą. Nie mówię, że się nie da, ale naprawdę życzę powodzenia. W każdym razie nasz budżet to ok. 30 tys. zł i też mamy wesele na ok. 80 osób. Powodzenia życzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę że autorka znajdzie wolny termin na sierpień ale musi szukać albo w drogich hotelach bo zazwyczaj tam są wolne miejsca albo musi liczyć na szczęście i utrafić w termin z którego ktoś zrezygnował ale z dobrym zespołem i fotografem będzie ciężko bo na okres wakacyjny ci najlepsi mają już dawno zarezerwowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zawsze możesz zrobić wesele w tygodniu, jest taniej i bedziesz miala wszystkie sale do wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również życzę powodzenia ze znalezieniem sali, orkiestry, fotografa i kamerzysty na sierpień... Jeśli chodzi o salę to ceny w woj. śląskim wahają się w granicach 140-200 zł/ os. Dobra orkiestra nie bierze mniej niż 4000 zł. Fotograf około 2000 zł, kamerzysta również tyle. Do tego trzeba doliczyć obrączki, strój+ bielizna+ biżuteria+ dodatki, zaproszenia, wszelkie opłaty związane z kościołem (msza, zapowiedzi, nauki), samochód do ślubu, oczywiście alkohol. Trzeba również pamiętać, że w wielu lokalach za orkiestrę, fotografów i kamerzystę płaci się jak za gości. No i to by było z grubsza tyle :) Jeśli mam być szczera ciężko Wam się będzie zmieścić w 20 000 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy świetną orkiestrę za 3400. Nawet ze nalezieniem sukni może mieć ciężko bo nie jest to wcale takie hop jakby się wydawało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zgodzę się z tymi cenami w woj śląskim między 140 a 200 zł. Raczej 180-400. Nie spotkałam się w moich okolicach z cenami niższymi niż 180 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam nie wiem bo nie szukałam po lokalach bo od razu wiedzieliśmy gdzie będziemy robić ale płacimy 180 na 2 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
180 zł za 2 dni ? Podejrzewam,że wszystko będzie średniej jakości bo za 80 zł od osoby to można zjeść z restauracji obiad z deserem i napić się lampkę wina a za 80 zł bo tyle w tym przypadku wychodzi na jeden dzień musi być obiad, deser, i pozostałe dania gorące :/ Nie chciałabym być twoim gościem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas za dwa dni 280 zł od osoby. Więc przy cenie 180 zł goście mogą wyjść głodni, bo to jest fizycznie niemożliwe żeby za taką kwotę przygotować tyle ciepłych posiłków i zimnych płyt... A cena 140 zł/osobę za jeden dzień dotyczy firm kateringowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, Hej :) Spróbujcie zdecydowanie poszukać tutaj http://www.gdziewesele.pl/Katowice/ ,wielu moich znajomych korzystało z tej strony podczas organizacji ślubu i wesela (chociaż nie tylko :)) i byli bardzo zadowoleni :) Jest tam dużo ładnych lokali i można trafić na naprawdę przystępne ceny, a przy okazji też wybrać fotografa i całą oprawę ślubną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba najważniejsze rzeczy wymieniłas :) No wesele niestety troche kosztuje, dlatego warto oszczedzać gdzie się da. Nam udało sie na fotografie, bo okazało sie,że kuzyn mojego męza jest z zawodu fotografem i zgodził sie za darmo robić nam zdjęcia. Kamerzyste wynajelismy w http://www.imperiafilm.com/ , co tez bylo opłacalne, ceny w porządku, a ekipa naprawde super. No ale i tak największa oszczednoscia byla sala, bo nie robiliśmy wesela na 200 os tylko na 60, wiec moglismy mniejszą wynająć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×