Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość abeice

3 grupa cytologi podejrzenie hpv

Polecane posty

Gość abeice

czy ktoras z was miala moze pobieranie wycinkow z tarczy szyjki macicy? 3 grupe cytologi? jak wyleczyc hpv o ile okaze sie ze to mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abeice
co moga wykazac wyniki wycinkow ? umieram ze strachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abeice
????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam ASCUS (atypowe komórki niewiadomego pochodzenia) i wtedy ginekolog skierowal mnie na kolposkopie, pobrano jednoczesnie wycinek do hist-paru. Potwierdzil zakażenie wirusem hpv. Po pól roku cytologia sama wrocila do normy. Ale od tamtej pory jestem w grupie ryzyka i musze sie częściej badać, nawet jeśli wynik wciaz jest dobry. Gr.III to nieco gorsza sprawa, jeśli kolposkopia potwierdzi cin 2 lub 3. Ale nawet jeśli tak będzie to nadal stan PRZEDrakowy, nie rak. Byc moze skrócą Ci szyjkę macicy o zainfekowany obszar. Chciaz moze sie tez okazac, ze to wcale nie hpv jest powodem zlego wyniku cytologii, a jakiś "przechodzony" stan zapalny. Nie denerwuj sie na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mialo byc - wycinek do hist-patu (badanie histo-patologiczne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ja mam właśnie identyko wyniki. teraz dostałam dwie globulki i po tej "kuracji" idę na kontrolę, potem kolposkopię i zobaczymy co dalej... też się boję. trochę mnie to psychicznie potargało :( także rozumiem Cię i wspieram. polka.dots@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abeice
ja juz jestem po 2 paczkach gynalginu 4 cytologie i nadal 3 grupa byla juz kolposkopia i wycinki czekam na wyniki i umieram ze strachu nie mam jeszcze dzieci 21 lat i takie wyniki....nic nie rozumiem skad to sie moglo wziasc jeszcze ten hpv przy 2 partnerach...czytalam juz o skroceniu szyjki ale to juz naprawde ostatecznosc licze ze jest jeszcze jakas szansa ze moze jakies leki pomoga. w podejrzeniu dysplazja cin 1 / cin 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podziękuj któremuś z partnerów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciowa z hpv
To znow ja, ta od strony z wynikami :) dziewczyny, spokojnie. Cin 1 moze sie cofnąć nawet bez żadnych lekow, po prostu organizm pobudza sie do walki i hpv noze przejść w fazę uspiona. Sam wirus to za malo, by wyszedl z zakażenia rak, jeśli będziemy o siebie dbać i regularnie sie badać. Z resztą jeszcze nawet nie wiecie, czy powodem zmian w cytologii jest ten wlasnie wirus. zakazany sie droga seksualna, wystarczy jeden zarażony partner. To mit, ze chorują jedynie te, które mialy wielu partnerów. Ale z każdym kolejnym ryzyko wzrasta. Ot, prawa matematyki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abeice
jesli okaze sie ze to nie stan zapalny a hpv to wtedy moge zarazic partnera? jak z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciowa z hpv
Z szyjki juz wirus na partnera nie przeskoczy ;) to raczej w druga stronę musialo pójść... ale grup wirusa jest ok.40 (w sumie 100, ale my mówimy o tych genitalnych) i są wśród nich takie, które powodują brodawki płciowe (klykciny kończyste) a te juz są zaraźliwe. Bywa, ze ma sie parę "pakiecie", a klykciny moga wyskoczyć i pól roku od zakażenia wiec lepiej sie teraz obserwować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abeice
to teraz glupie troche pytanie, zastanawiam sie czy jesli to od partnera to od ktorego bo msc przed wizyta u gina i tymi wynikamo mialam swoj 1 raz z drugim chlopakiem ale niewiem czy hpv rozwinal by sie tak szybko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciowa z hpv
Cytat z powyższej strony Transmisja zakażenia HPV odbywa się głównie drogą płciową. Możliwe, choć bardzo rzadko spotykane jest zakażenie nabyte inną drogą niż kontakt płciowy. W ciągu swojego życia ponad 80% aktywnych seksualnie kobiet i mężczyzn było, jest lub będzie zakażonych HPV. Połowę osób zakażonych stanowią kobiety i mężczyźni w wieku 15-25 lat. Około 70% przypadków raka szyjki macicy jest związane z zakażeniem HPV – typy 16 i 18. Zmiany przedrakowe CIN 1 i CIN 3 są związane z zakażeniem HPV w około 50-60%. CIN 1 współistnieje z zakażeniem HPV 16 i 18 w 25%, z HPV 6 i 11 w 5% a w pozostałych przypadkach rozpoznajemy inne typy wirusa. Zakażenie HPV jest najczęściej przemijające, jednak zakażenie przetrwałe typem dużego ryzyka wiąże się ściśle z rozwojem zmian VIN i raka sromu, a także raka prącia i o***tu. Około 90% kłykcin narządów płciowych jest wywoływanych przez typ 6 lub 11 HPV; czasem w zmianach stwierdza się także zakażenie HPV 16 i 18.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciowa z hpv
Raczej bym poprzedniego partnera podejrzewala... ale nie jest powiedziane, ze obecny tez nie mial juz kontaktu z hpv, to teraz epidemia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem po III grupie cytologii i CIN 2. Tak jak ktoś pisał, to nie jest rak, a jedynie stadium przedrakowe w porę wykryte. W nabłonku zaczynają się zmiany, które skutecznie można powstrzymać. Ja miałam krioterapię. 30 minut na fotelu ginekologicznym, jeden dzień bólu podbrzusza i zmian nabłonkowych ani śladu. Jestem oczywiście w grupie ryzyka, jestem badana częściej niż inne kobiety, ale po tym wszystkim żyję i mam się bardzo dobrze, urodziłam dwójkę dzieci. Też wykryto to u mnie w wieku 21 lat. Miałam wtedy dwóch partnerów. Po jakimś czasie dowiedziałam się, że jeden lubił zażywać uciech z paniami lekkich obyczajów. Pewnie on mi to sprzedał. A taaaaak straaaaasznie kochał, oświadczał się i w ogóle, heh. Nigdy nikomu nie można ufać do końca. Jednak wracając do tematu to spokojnie i głowa do góry. To nic strasznego, ważne, że jesteś pod opieką lekarza, a on już będzie wiedział co robić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abeice
na czym polega ta krioterapia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja koleżanka miała skróconą szyjkę, nawet jej powtarzali bo nie wszystko wycięli. Potem urodziła 3 dzieci. Głowa do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ważny temat cytologia w ciąży jest obowiązkowa. Ja miałam stan zapalny i lekarz po nieprawidłowej cytologii zalecił mi Hexatiab. To są takie kapsułki dopochwowe, 10 dni terapii. Po kontroli cytologia wyszła prawidłowa .Także trzeba kontrolować cytologię.Na przewlekłe infekcje doustnie zalecił mi Lactinove feminę. Teraz przynajmniej wiem co stosować i się nie denerwuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja przyjaciółka miała zle wyniki, niewiem dokładnie te grupy i oznaczenia których używacie, ale podejrzewali stan przed rakowy i zakażenie hpv. Dostała globulki powtórzyła kolposkopie i wszystko było ok na nast badani, Od tego czasu raz na pół roku robi i nadal zawsze wszystko ok. Jakoś kilka razy już powtarzała od tego czasu. Lekarz nie wie co było przyczyną takiego wyniku obstawia infekcje (która wyleczyły globulki) lub pomyłkę w labolatorium. Skończ kuracje powtorz badanie i potem będziesz myśleć co dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×