Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Czy zatrudnią w żłobku osobę po ukończeniu jedynie kursu na opiekunkę?

Polecane posty

Gość gość

Dostałam możliwość zrobienia sobie kursu na opiekunkę dzieci w żłobku, koszt dość wysoki, ale dla mnie, osoby, która ukończyła technikum hotelarskie i chcącej podjąć studia na kierunku turystyka to wydaje się dziwne, żeby później ktoś zatrudnił mnie w takiej formie po samym kursie. Owszem kocham dzieciaczki, opiekuje się synkiem koleżanki, który ma 5 miesięcy, ale chyba sama miłość i jedno dziecko nie wystarczy.. ;) Czy może się mylę i jest sens robienia tego kursu? Dziękuje Wam za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja siostra prowadzi przedszkole z oddziałem przedszkolnym i zatrudnia jedynie pedagogów, nie przyjmuje ludzi po kursach czy z doświadczeniem pod postacią własnych dzieci. Owszem jeśli ma do wyboru pedagoga, który ma dzieci i takiego który ich nie ma to wybierze tego z dziećmi, ale warunkiem determinującym są tutaj studia. Sądzę, że tym bardziej w państwowych placówkach będą wymagać studiów w tym kierunku. Nikt by nie chciał aby jego dzieckiem zajmował się byle kto z ulicy - bez obrazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z oddziałem żłobkowym miało być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się w żadnym wypadku nie obrażam :) Dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Nikt by nie chciał aby jego dzieckiem zajmował się byle kto z ulicy" Jestem po pedagogice opiekunczej. Wiekszosci osob z mojej grupy nie dalabym pod opieke psa. Nawet pluszowego. Taka prawda.. wiekszosc idzie na pedagogice bo nie dostali sie nigdzie indziej :( osoby po kursach czesto sa bardziej godne zaufania niz po pedagogice.. nie rozumiem toku myslenia Twojej znajomej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po samym kursie nie ma szans. Sama mam studia pedagogiczne - licencjat i wszędzie liczą się głównie znajomości, doświadczenie - udokumentowane oraz przede wszystkim papierek - wyższe wykształcenie. Moja koleżanka ma mgr z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, licencjat z przedszkolnej, kurs pierwszej pomocy, doświadczenie w pracy jako niania i szukala pracy w zawodzie przez pół roku - dostała się do pracy na świetlicy, ale dzięki znajomości;] Także po samym kursie raczej nie masz szans, bo nie po to robi się studia, żeby zatrudniali do pracy z dziećmi kogoś po płatnym kursie, który zalicza każdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa z 16:06 Ale Ty też jesteś w tej grupie co nawet pluszowym psem nie powinna się zajmować, bo nie dostałaś się nigdzie indziej i na dodatek nie umiesz czytać ze zrozumieniem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale za to juz lepiej patrzą na kogos kto ma studia i dodatkowo kurs zrobiony,niz same studia np. Tak bylo w przypadku mojej kumpeli, zrobila sobie kurs na opiekunke ( tutaj: http://www.zdz.lodz.pl/kursy/uslugowe) i jest tez po pedagogice i duzo szybciej znalazla prace niz po samych studiach. Ludzie patrzą na to czy ktos podwyzsza swoje kwalifikacje czy nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam w małym mieście, są u nas trzy żłobki i moja sąsiadka pracuje jako pomoc w żlobku po samym technikum bez żadnego kursu. Tak samo opiekuje sie w praktyce dziećmi jak opiekunki, tylko zarabia mniej, ale zatrudniona jest, więc można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tam gdzie ja pracowałam były 2 dziewczyny po studiach zupełnie innych kierunkach niż pedagogika i w trakcie robiły kurs . Więc to zależy od pracodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w mieście są dwa zlobki jakiejś tam fundacji i w jednym pracuje moja sąsiadka co nie ma żadnego wyksztalcenia, kursu ani doświadczenia. Nigdy nie pracowała z dziecmi a jest jedna z 3 opiekunek t także powodzenia Ps na swoją dwójkę drze sue że w całej klatce slychac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prowadzę żłobek. Wg ustawy opiekunem możesz zostać. Powiem Ci co ja bym zrobiła. Na pewno zaprosiłabym Cię na rozmowę, poprosiła o zaplanowanie zajęć z dziećmi, o godzinkę wśród maluchów. Jakiś czas temu szukałam opiekuna dziecięcego. Większość osób miała ukończone studia mgr z pedagogiki, zwykle żadnego doświadczenia. Połowie z tych osób musiałam podziękować np. w trakcie zabawy z dziećmi bo albo zabawy były nieadekwatne do wieku, albo wręcz niebezpieczne. Szczerze to byłam przerażona, że tacy ludzie chcą pracować. A na dyplomie niby 5 mają. Ostatecznie zatrudniłam dziewczynę, która na dyplomie miała 3+ (broniła się jak miała malutkie dziecko), z dziećmi świetnie daje sobie radę, widać, że bardzo lubi taką pracę. Idealnie nadaje się na to stanowisko. Na własnej skórze przekonałam się, że mgr pedagogiki to nie wszystko. Z doświadczenia wiem, że szansę bym Ci dała, ale to czy byś dostała pracę zależałoby tylko i wyłącznie od Ciebie i od tego jak byś pracowała z dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jeszcze ja - właścicielka żłobka. Do gościa wyżej - Osoba bez żadnego wykształcenia (czyt. chociażby kursu) NIE MOŻE pracować w żłobku na stanowisku opiekuna. Nawet wolontariusze muszą mieć ukończony co najmniej kurs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zostań specjalistą już w 1 rok ! Polecamy NOVA Policealna Szkoła Promocji Kadr!! TOP kierunki: grafik komputerowy, wizaż, kosmetyka, instruktor fitness, asystent nauczyciela przedszkola, specjalista d.s. dietetyki, psycholog organizacji, instruktor terapii uzależnień, filologia angielska i wiele innych! Rekrutacja trwa cały rok ! Przyjdź do naszego sekretariatu a dowiesz się więcej : NOVA Centrum Edukacyjne ul. Dworcowa 39/1, Zielona Góra, tel 883070678, 683070678 mail: zielonagora@nova.edu.pl lub zapisz się ON-LINE: www.nova.edu.pl Czekamy na Ciebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reloud
Myślę, że najlepiej będzie zapytać o to same żłobki i dowiedzieć się jakie maja wymagania na to stanowisko. Wstępne informacje możesz sprawdzić już tutaj http://mojelodzkie.pl/praca-miejskich-zlobkach-lodzi/ , a o szczegóły dopytać w odpowiednich placówkach. Powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fifkalala
Witam! chcę pracować w żłobku nie w przedszkolu ani w szkole .Robię obecnie mgr z pedag. wczesnoszkolnej z wych. przedszkolnym. Niby mogę pracować bez mgr ale kto wie jakie ustawy wejdą w życie w przyszłości bliższej lub dalszej. No i w mojej okolicy zdecydowana większość wychowawców w żłobkach jest po studiach a wiadomo...jeśli pracodawca ma wybór to przeważnie przyjmie nauczyciela niż osobę po kursie. Może się mylę ale chb lepiej się zabezpieczyć ;) Myślicie ,że w kwestii wymaganego wykształcenia do tej pracy może się coś zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mloda301
Czy po kursie 280godz są egzaminy praktyczny i teoretyczny mam możliwość przez urzad pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam studia wyższe techniczne, zrobiłam kurs i pracuje w żłobku. jest sporo ofert, żłobki teraz wyrastają jak grzyby po deszczu. pensja 2 tys na rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wlasnie sie zastanawiam czy pójsc na kurs. 1100 zl czytalam. Bo na studia to ok z tym, ze mam 31 lat boje sie ze jestem za stara... dajcie znac jak to z ta praca mnie jest obojetne zlobek, klub dziecięcy. Byle znaleźć pracę to ktora sie czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie robiłyście kurs na opiekuna w żłobku mi zaproponowano żeby zrobić online a trochę nie wiem jak to ogólnie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj nie ma pola do dyskusji czy warto czy nie warto... Wykładnia (rozporządzenie) mówi jasno... Masz ukończony kurs opiekuna/opiekunki w żłobku (nawet online) możesz pracować w żłobku i tyle. Nie potrzebujesz żadnych studiów czy to komuś sie podoba czy nie i czy "wyobraża sobie" pracę takiej osoby w żłobku czy nie wyobraża... Dla uspokojenia mogę dodać, że finalna decyzja zawsze należy do Dyrekcji czy osoba po kursie jest godna zaufania i czy chcą podjąć z nią współpracę (mimo, że pod kątem prawnym może być opiekunem w żłobku). W moim odczuciu osoby które mają predyspozycje do pracy z dziećmi powinny zrobić tylko kurs online i pracować i robić to co sprawia im przyjemność. A jeśli chodzi o kurs online to warto sprawdzać czy są ze zgodą Ministerstwa, bo w przeciwnym razie są o kant.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMartyna
A gdzie robiliście kurs na opiekunkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćula
Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic możesz zapytać o pracę w żłobku w alefrajda.edu.pl, chętnie porozmawiam z osobami, dla których praca z dziećmi to radość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena 1
Witam czy posiada ktoś opracowane zadania z kursu na opiekuna z Krajowego Instytutu Medycznego. Jeżeli ma i chce się podzielić to bardzo proszę o kontakt. Z góry dziękuję ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaa

Jak pracujesz z małymi dziećmi to ten program szkoleniowy facebook.com/KrainaMuzyki/ jest świetny. Opiera się, krótko mówiąc na wspólnym muzykowaniu i nie bazuje absolutnie na rywalizacji, tylko na pobudzaniu pasji. Dużo zabaw słowno-muzycznych się nauczyłem i kombinuję z własnymi powolutku. Jak liczysz na rozwój kwalifikacji, bo uważasz, że studia do końca nie dały, czego potrzebujesz to warto.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga
Dnia 30.03.2014 o 17:37, Gość gość napisał:

Dostałam możliwość zrobienia sobie kursu na opiekunkę dzieci w żłobku, koszt dość wysoki, ale dla mnie, osoby, która ukończyła technikum hotelarskie i chcącej podjąć studia na kierunku turystyka to wydaje się dziwne, żeby później ktoś zatrudnił mnie w takiej formie po samym kursie. Owszem kocham dzieciaczki, opiekuje się synkiem koleżanki, który ma 5 miesięcy, ale chyba sama miłość i jedno dziecko nie wystarczy.. 😉 Czy może się mylę i jest sens robienia tego kursu? Dziękuje Wam za odpowiedzi.

A na matkę są jakieś kursy??? Jest się z dzieckiem 24 na dobę a żaden papierek nie wymagany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się, ale trzeba zrobić naprawdę dobry kurs! Ja ze swojej strony mogę polecić szybkikurs.pl, gdzie bez problemu zapoznasz się ze wszystkim co niezbędne w tej pracy w zakresie zarówno teoretycznym jak i praktycznym. Ja skorzystałem z kursu uzupełniającego i naprawdę jestem zadowolony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja znajoma po średniej bez matury pracuje w prywatnym przedszkolu jako pomoc. Niby jest odpowiedzialna za posiłkow, a tak naprawde robi wszystko. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyznaję zasadę, że z dziećmi powinny pracować osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje. I jestem pewna, że każda z nas, by tego sobie życzyła. Zawsze chciałam pracować w żłobku i nie wyobrażam sobie robić tego bez ukończenia dobrego kursu. Żeby zdobyć kwalifikacje zrobiłam kurs na opiekuna w żłobku i w klubie dziecięcym na stronie opiekun.net. Kurs miał bardzo dobre opienie i dziewczyna, którą znałam też go robiła. Dzięki temu udało mi się znaleźć pracę i dostać już na start wyższe wynagrodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×