Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jakie badania w ciazy mialyscie zalecone przez ginekologa

Polecane posty

Gość gość

Jakie badania i w ktorym to bylo roku? Bo ja jestem w kolejnej ciazy (poprzednie stracilam) i za kazdym razem od 2012 r mam skierowanie na hiv hcv hbs toxoplazmoze wr morfologie mocz glukoze na poczatku tez gupe krwi ale potem wyrobilam karte injuz grupy nie musze. A szwagierka sie spiera ze to fanaberie i ona zadnych takich badan nie musi w ciazy robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NEO_DYMKA
zadnych ciaza to nie choroba 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zależy od lekarza generalnie to co wymieniłaś, ale ja na twoim miejscy raczej zrobiłabym hormony płciowe plus tarczycy skoro już raz poroniłaś plus dokładne badania czystości pochwy, często kobiety tracą ciążę przez zakażenie mykoplazą a niektórzy ginekolodzy tego badania nie robią tylko szukają przyczyn gdzie indziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
morfologia i mocz co miesiąc co miesiąc też TSH i FT4 hiv, hbs, hcv - 1 raz toxplazmoza w 1 i 3 trymestrze test PAPPA USG w 11, 20, 33, 37 cukier 2 razy w tym raz mierzony też po 1 i 2 h do tego potas, wapń i poziom witamin 2-3 razy cytologia na początku ciąży grupy krwi nie robiłam bo mam krew kartę Urodziłam pół roku temu Badania to nie fanaberia, tylko dbanie o zdrowie maluszka i swoje. Często zależą od stanu Twojego zdrowia, wieku itp. Nie przejmuj się szwagierką, tylko dbaj o siebie i dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro nie potrzebne to czemu nfz zaleca takie badania w ciąży? http://www.ciazowy.pl/artykul,bezplatne-badania-dla-ciezarnych-co-gwarantuje-nfz,2689,1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko, co wymieniłaś. później co którąś wizytę tylko mocz i morfologie. choroba, nie choroba, ale stan odmienny. a jak mi wyjaśniła położna, sama niska hemoglobina to sygnał, że można poronić. pierwsze dziecko straciłam, więc z niczym już nie dyskutowałam. szwagierka niech się upiera przy swoim, nie musisz na siłę całego świata zbawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"zadnych ciaza to nie choroba" ciąża to nie choroba ale osoba chora ciąży nie utrzyma dlatego sprawdza się czy np. nie grozi cukrzyca, czy nie ma zaburzeń hormonalnych (często ciąża wywołuje niedomagania tarczycy a te skutkują poronieniem) o zasadności badań na choroby weneryczne chyba nie muszę pisać... nie ma jak to wypowiadać się w temacie a być całkowitym ignorantem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo kiedyś nie robili żadnych badań morfologia i mocz i tyle ale to już nie średniowiecze i teraz masz wypisane w karcie ciąży jakie badania się robi a to czy zrobisz to twoja sprawa ale chyba lepiej wcześniej wiedzieć np czy ma się paciorkowca hiv i inne tam bo wtedy podejmuje się leczenie nieraz już w trakcie ciąży i maleństwo ma już lepszy start! ja właśnie jestem w ciąży a raczej na finiszu robiłam sobie jeszcze prenatalne jeśli masz jakąś wade wzroku musisz iść na kontrole czy nie przeszkód do rodzenia sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dużo jakoś tego wyszło. Kilka razy krew i mocz. Grupa krwi i przeciwciała (te ostatnie x 2). HIV, VDRL, toksoplazmoza, cytomegalia, posiew na gronkowce, żółtaczka. Krzywa cukrzycowa. Usg 6, 12, 20, 32, 36 tc. Nie wiem czy to wszystko. Generalnie mam wieeelką teczkę z badaniami ;O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I trymestr: jednorazowo: hiv, toxo, cytomegalia, różyczka, WR, cytologia i posiew co wizytę: morfologia, mocz, cukier, pomiar ciśnienia, waga II trymestr: co wizytę jak w I trymestrze dodatkowo ok. 24 tyg. krzywa cukrowa III trymestr co wizyte jak w I i II trymestrze pod koniec ciąży powtórka hiv, toxo, cytomegalia, HBS, WR, posiew z pochwy i o***tu na bakterie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. W cyklu w ktorym zaszlam w ciaze robilam duzo badan. Mialam zrobione tsh, ft3, ft4, anty tpo, anty tg, prolaktyna plus obciazenie, progesteron na przyrost w 7 14 21 i 28 dc testosteron estradiol lh fsh mykoplazma ureoplazma chlamydia posiew z szyjki, przeciwciala antykardiolipinowe, metabolit wit d3 25oh, przeciwciala przeciwlozyskowe, cytomegalia itp to wyszedl mi niski progesteron i jestem suplementowana od samego poczatku duphastonem i luteina naraz. A tak wszystkie badania idealne nasienie maza tez ok bakterii brak. A co do tematu to wlasnie chodzilo mi o te poczatkowe badania co lekarz zaleca na pierwszej drugiej wizycie a szwagierka twierdzi ze to moja fanaberia i ona napewno by ich nie robila bo sa nie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klinika Promienista
Szanowni Państwo, by zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie swoje i swojego dziecka, kobiety ciężarne muszą pamiętać o kalendarzu badań prenatalnych. W prawidłowo przebiegającej ciąży zdrowie ciężarnej i jej dziecka powinno być kontrolowane przez położnika około 10-15 razy. Jednym z podstawowych nieinwazyjnych badań prenatalnych jest USG. Kobieta ciężarna powinna je wykonać co najmniej cztery razy. Najnowocześniejszy sprzęt umożliwia podczas USG uzyskanie obrazu trójwymiarowego 3D, a nawet 4D – trójwymiarowego w ruchu. Badanie 4D nie tylko pozwala przyszłej mamie dobrze obejrzeć swoje dziecko, ale przede wszystkim ułatwia potwierdzenie obecności wad wrodzonych i cech nieprawidłowych. Dla ciąży podwyższonego ryzyka stosuje się badanie dopplerowskie – bardzo czułą metodę oceny przepływów w naczyniach matki i dziecka. Istotnym badaniem podczas ciąży jest również kardiotokografia (KTG), dzięki której możliwe jest monitorowanie czynności serca nienarodzonego jeszcze dziecka z jednoczesnym zapisem czynności skurczowej macicy. Zespół poznańskiej Kliniki Promienistej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam piersze badania to: mocz, morfologia, hiv, zoltaczka, rozyczka, syfilizm, niestety nie mialam na toksoplazmoze( jestem w uk)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikam856
Ja miałam sporo tych badan podczas ciąży, no ale u mnie zawsze były jakieś anomalie hormonalne (+2 torbiele podczas ciąży), więc musiałam to często sprawdzać. W pewnym momencie już mnie zmęczyło chodzenie na badania do przychodni i zamawiałam sobie badania do domu. Wyniki przysyłali na maila. Ze swojej strony polecam Medtodoor, bo mają bardzo szeroką diagnostykę i są w stanie wykonać praktycznie każde badanie krwi czy moczu w warunkach domowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania878
Ja miałam jeszcze dodatkowo zalecone badania prenatalne ze względu na mój wiek - 36 lat - robiłam je u dr Rozmus Warcholińskiej Kobieta specjalizuje się tylko w takich badaniach i ma najnowocześniejszy sprzęt. Oczywiście to nie było na nfz - prywatnie koszt 250zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dagamara
Wiecie co, wszystko zależy od tego, na jakiego ginekologa się trafi. Ja miałam to szczęście, że w Łodzi trafiłam do Multiklinik https://multiclinic.pl świetni lekarze, rewelacyjnie wyposażone gabinety. Czułam, że jestem w najlepszych możliwych rękach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewkaszmidt
Ja robiłam podstawowe badania morfologii + hormony itp. Robiłam też prenatalne badania u pani doktor Rozmus-Warcholińskiej w Częstochowie. Może kojarzycie? Bardzo fajna kobieta, która naprawdę świetnie wszystko tłumaczy. Robiła mi USG, dostałam w wersji 3D i 4D, co bardzo dużo pokazywało na zdjęciu. Takie jedno badanie u niej to jakieś 240zł, a wspaniała jakość obrazu. Chodziłam do niej przez cały okres trwania mojej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest wiele badań, które zaleca ginekolog. Są też badania, na które sami możemy się zapisać. Ja chodziłam do ginekologa Antoniego Kubiaka z Konina. Pamiętam że badałam się pod względem wad rozwojowych płodu i wad genetycznych płodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirkaaa
Ja byłam i polecam badania prenatalne . Poza wadami genetycznymi (w 1 badaniu) wykrywają one nieprawidłowości w rozwoju dziecka (2 badanie). Moim zdaniem lepiej wiedzieć, gdyby coś było nie tak, bo można wcześniej zainterweniować. Poczytaj sobie w tym temacie tutaj http://badanieprenatalne.com/rozwoj-zarodka-plodu/pierwszy-tydzien-ciazy-jak-przygotowac-sie-ciazy/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×