Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Po co ludzie zdają maturę?

Polecane posty

Gość gość

Chodzi mi o licea i technika Po co ludzie zdają maturę??? Kto był taki mądry i wymyślił egzamin dojrzałości. Przecież można byłoby skończyć szkołę i po prostu potem iść na studia gdzie człowiek musiałby zdać egzaminy. Tak byłoby o wiele bardziej odpowiedzialnie. Druga sprawa po co na koniec technikum czy szkoły policealnej jest egzamin zawodowy. Przecież tytuł technika powinien być jednoznaczny z otrzymaniem ostatniego świadectwa szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież można byłoby skończyć szkołę i po prostu potem iść na studia gdzie człowiek musiałby zdać egzaminy x wiesz jakie problemy byłyby z robieniem egzaminów na studia? jedna osoba nie składa papierów do jednej uczelni, dojazd do uczelni, poza miasto w wiele miejsc itp przy tylu chętnych nabór trwałby dłużej i koszty większe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To najwyżej ci którzy by mieli możliwości dostaliby się na studia a ci którzy są ciut słabsi zostaliby przy szkole średniej. Oprócz tego uważam tak 1. Należy zlikwidować studia artystyczne i humanistyczne (w końcu wiele osób może wykonywać te zawody po ogólniaku) z humanistycznych zostawiłabym jedynie prawo i psychologie. 2.Jestem za usunięciem techników, szkół zawodowych oraz szkół policealnych. 3. Jestem za tym by edukacja trwała w szkole podstawowej 7 lat(bez gimnazjum) a później 3 lata w szkole średniej w ogólniaku o profilu ogólnym a później jak ktoś chce iść na studia to zdaje egzaminy lub idzie na kurs w celu zdobycia zawodu: fryzjer, kucharz, mechanik, murarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żebyś się pytał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziel i rzadz
w polsce czy na swiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja skończyłem ogólniaka wieczorowo i nie pisałem matury. Później zrobiłem studium policealne i otrzymałem zawód technik elektronik. Żadnych studiów i lata wyrzeczeń, 2 lata liceum 2 lata studium, pracę znalazłem miesiąc po otrzymaniu dyplomu technika bez żadnego doświadczenia 1900/rękę na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko/autorze Ja Cię popieram, podoba mi się system takiej edukacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×