Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Po co ludzie zdają maturę?

Polecane posty

Gość gość

Chodzi mi o licea i technika Po co ludzie zdają maturę??? Kto był taki mądry i wymyślił egzamin dojrzałości. Przecież można byłoby skończyć szkołę i po prostu potem iść na studia gdzie człowiek musiałby zdać egzaminy. Tak byłoby o wiele bardziej odpowiedzialnie. Druga sprawa po co na koniec technikum czy szkoły policealnej jest egzamin zawodowy. Przecież tytuł technika powinien być jednoznaczny z otrzymaniem ostatniego świadectwa szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zeby nauczyciele mieli prace i cos do roboty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No chyba tylko po to są te wszystkie egzaminy, by nauczyciele nie musieli się opieprzać. Oprócz tego uważam tak 1. Należy zlikwidować studia artystyczne i humanistyczne (w końcu wiele osób może wykonywać te zawody po ogólniaku) z humanistycznych zostawiłabym jedynie prawo i psychologie. 2.Jestem za usunięciem techników, szkół zawodowych oraz szkół policealnych. 3. Jestem za tym by edukacja trwała w szkole podstawowej 7 lat(bez gimnazjum) a później 3 lata w szkole średniej w ogólniaku o profilu ogólnym a później jak ktoś chce iść na studia to zdaje egzaminy lub idzie na kurs w celu zdobycia zawodu: fryzjer, kucharz, mechanik, murarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fll
Popieram :) dosłownie jakbym czytał w swoich myślach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czandra21
Ja zdaję maturę bo taki jest wymóg. Niektórzy w moim wieku są już na finiszu studiów a ja jeszcze matury nie zdałem. Ponoć ma to być moja przepustka do lepszego życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po maturze jeśli nie pójdziesz na studia to i tak jesteś nikim więc uważam że matura jest zbędna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś, żeby iść na studia, trzeba było najpierw zdać maturę, a później zdać egzaminy wstępne organizowane przez uczelnię. Jeśli na jakiś kierunek było dużo chętnych, przyjmowani byli ci, którzy zdali egzaminy z najlepszymi wynikami. Warto dodac, że na maturze pisemnej z języka polskiego za każdy błąd ortograficzny obniżano ocenę o jeden stopień. Sądząc po tym z jakimi błędami piszą forumowicze, co najmniej 90% z nich starej matury z języka polskiego nie zdałoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i o tym mówię. Każdy kończyłby ogólniak (bez matury) i musiałby się starać albo oto by zdobyć zawód do pracy fizycznej, artystycznej lub humanistycznej albo iść na studia z typu psychologia, prawo, ekonomia, medycyna czy jakiś kierunek inżynierski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:02 ty raczej tez nie zdales

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I założę się że wtedy ponad 80% młodzieży zostałoby po szkole średniej.... ewentualnie mogliby zrobić kurs na pracownika fizycznego, artystycznego, humanistycznego czy pracownika biurowego niższego szczebla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nouvelle95
ekonomia to kierunek zbyt ogólny, lepsze finanse i rachunkowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko co wtedy stałoby się z polskim przemysłem wykształceniowym, setkami wyższych szkół tego i owego, i ich licznymi doktorami i profesorami, którzy żyją ze sprzedawania studentom ułudy lepszego życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co by się stało: G***O :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko/autorze Ja Cię popieram, podoba mi się system takiej edukacji. To byłoby lepsza niż matura zdana na 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co to oczywiste. Właściwe pytanie to: dlaczego ludzie zdają maturę? Ano dlatego zdają, że jest za łatwa, przez co dla każdego dostępna, co czyni ją bezwartościowym świstkiem. A wystarczyłoby podnieść próg zdawalności do 60%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszek pomaranczowy
Matura to jest taki egzamin życiowy który świadczy o dojrzałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie!!! Żadnego podniesionego progu o 60% to byłaby głupota. Tak samo jak technikum jest głupotą. Uważam po prostu że o wiele bardziej jest likwidacja całkowitej matury i zdawać egzaminy na studia: I nie powinno być szkół policealnych ale kursy po liceum (na różnego typu pracowników fizycznych, pracownika biurowego niższego szczebla, artystów i humanistów). Studia artystyczne i humanistyczne do likwidacji a zostawić jedynie kierunki: inżynierskie, med

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sama nie wiem po co zdalam na spoko :) www.youtube.com/watch?v=glVAzwRFphs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janoosh panasevitz
Myślisz może że więcej coś znaczysz Bo masz rozum dwie ręce i chęć Twoje miejsce na ziemi tłumaczy Zaliczona matura na 5 Są tacy, to nie żart Dla których jesteś wart MNIEJ NIŻ ZERO o, o, o, o :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×