Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ciąża i starsze dziecko

Polecane posty

Gość gość

jak powiedzieć 3 latkowi że będzie miało rodzeństwo. Zastanawiamy się na pomysłem żeby starszego wziąść z sobą na usg ale najpier chcemy mu powiedzieć po co tam idziemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3-latek z usg raczej nic nie zrozumie, wytłumaczcie mu, że w brzuc****est dziecko, które będzie jego bratem/siostrą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale wydaje mi sie że to takie będzie troche abstrakcyjne może jak zobaczy dzidzie ale bo usłyszy serduszku to maleństwo stanie się dla niego bardziej zrozumiałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afromental
My najpierw zapytalismy corke czy chce miec rodzenstwo.Powiedziala,ze nie,wiec za kilka dni zaczelismy jej opowiadac jak to fajnie jest miec rodzenstwo,potem jak juz bylam w czwartym miesiacu powiedzielismy jej,ze bedzie miala brata lub siostre,chciala brata. Na szczescie byl brat;),choc siostre tez by przezyla,dopiero potem zabralismy ja na usg,choc to tylko dlatego,ze jeszcze nie chodzila do przedszkola,a nie mamy tutaj nikogo,kto moglby z nia zostac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zrobisz jak uważasz, ale ja wątpię, że do dziecka w takim wieku przemówi obraz z usg, czy bicie serca, raczej powiększający się brzuch, kopniaki malucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afromental
Nie bedzie bardziej zrozumiale niz to jak jej powiesz,ze u ciebie w brzuchu mieszka dzidzius,ale taka wizyta na pewno nie zaszkodzi,jesli chce miec rodzenstwo.Pytalas czy chce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak chce bo widzi jak fajnie się jest bawić się w dwójke (kuzynka ma dwie córeczki). Wymysliliśmy to zabranie małej na usg żeby nie przestraszyła się żę z mama się coś dzieje złego bo jej brzuch rośnie po mnie już zaczyna byc powoli widać (przynajmniej tak mój B mówi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiedz jak brzuch ci sie zacznie powiekszac, przedtem to bedzie czysta abstrakcja a usg to wgl kiepski pomysl, predzej pomysli ze to cos w tv leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afromental
Nie,dziecko tak szybko nie zauwazy rosnacego brzucha ,a juz na pewno nie pomysli o chorobie,spokojnie :D najlepiej jak jej powiesz w domu,na spokojnie,bedzie mogla zapytac o co chce,a ty bedziesz miala czas jej odpowiedziec.Usg to kiepski pomysl na taka nowine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chcieliśmy to zrobic tak żeby przy pomocy fachowej literatury dziecięcej powiedzieć małej że bedzie miała rodzeństwo a potem dopiero ją wziąść na usg. Gdzieś kiedyś widziałam książeczką bajka o kreciku jak zostaje tatusiem pokazana jest też tam pani kreciokowa jak ma małego krecika w brzuchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afromental
Ale po co?To male dziecko,pytania przyjda,powiedzcie jej,ze bedzie miala rodzenstwo,a potem czekajcie na jej reakcje.Mam wrazenie,ze chcesz niepotrzebnie zrobic wielkie halo przy informowaniu jej o tym,ze jestes w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że udział w usg - po przygotowaniu - jest super. Nasza córka była z nami na wszystkich ważnych usg, a ze mną jeszcze dodatkowo w 40 tc. Oczywiście na usg dużo nie zobaczyła, ale słyszała co mówi lekarz, wiedziała że tego samego my się dowiadujemy i że jest to ważne. Czuła się uczestnikiem wydarzeń, a nie starszym dzieckiem odstawionym na boczny tor. Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie o to nam chodzi żeby od samego początku wiedziała że jest dla nas ważne i dlatego jest uczestniczką moje ciąży. Żeby przypadkiem sobie nie pomyslała że jej nie kochany że nam jej już nie potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My w domu również mamy 3 latka (właściwie 3,5latka) w domu, obecnie jestem w 22tc i prawie od początku mówiliśmy synowi o tym, że mama ma w brzuszku dzidziusia. Kupiliśmy mu książeczkę (którą swoją drogą uwielbia) "Zuzia i nowy dzidziuś" co dodatkowo naświetliło mu sytuację :) Teraz mały czeka z niecierpliwością na brata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to może faktycznie dobry pomysł to kupić małej tą książeczkę przy okazji czytania jej opowiedzieć że też będzie miała rodzeństwo a potem jak będę szła na usg wziąść ją z sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×