Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pracujaca mama

L4 ciazowe a dodatkowa praca w domu

Polecane posty

Gość pracujaca mama

Witam, z powodu niewydolnosci szyjkowej przebywam na zwolnieniu praktycznie od poczatku ciazy. Czy bedac ba L4 moge podjac jakas prace w domu np. redagowanie, pisanie tekstow itp. Chodzi mi o to czy moge dodatkowo zostac zatrudniona bedac na L4 np na umowe o dzielo, prace czy zlecenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Był ostatnio wyrok SN właśnie w kontekście pracy w okresie zwolnienia. Bardzo niekorzystny dla przebywających na L4. Jeśli sprawa gdzieś by wypłynęła - zwracasz otrzymane kwoty zasiłku. A ZUS tylko na taka okazję czeka. Zalecałabym ostrożność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno nie możesz na umowę zlecenie bo zostaniesz zgłoszona do zusu. Na umowie o dzieło nie zgłasza się do zusu więc być może tak ale lepiej to dobrze sprawdzić. Poszukaj jakiegoś forum prawnego i tam zapytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej na czarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracujaca mama
Dzieki, ale to troche chore, przebywam na zwolnieniu i skoro nie moge nic robic tylko lezenie w lozku pozostaje pomyslalam ze fajnie by bylo jakos ten czas wykorzystac, ale w naszym kraju zawsze jest pod gorke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niby tak. Ale skoro jestes na L4 tzn że nie możesz pracować a skoro nie możesz pracować to pozostaje ci leżenie i kółko się zamyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracujaca mama
Nie moge pracowac, bo nie moge chodzic do pracy.. ale moglabym robic cos na kompie zdalnie lezac w lozku.. plackiem na plasko nie leze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakaś logika w tym sumie jest. Albo jesteś zdolna do pracy - albo nie. Stanu pośredniego nie przewiduje się....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie możesz, po to jest L4 czyli zwolnienie lekarskie z pracy! Jak Ty to sobie wyobrażasz? Gdyby to było możliwe, to wiesz jakby to wyglądało? ludzie by brali "dodatkową" pracę siedząc na zwykłym L4 po to aby wykiwać państwo. Skoro możesz coś robić, to dlaczego nie pracujesz "przez internet" z pracą, czy nie jesteś za biurkiem w pracy? skoro jesteś NIEZDOLNA do pracy to każdej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracujaca mama
Moja praca polega na bezposrednich kontaktach B2B i czestych wyjazdach dlatego nie moge pracowac ani zabrac pracy do lozka. Nudze sie po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z pracodawcą miało być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tak pracuje, nic mi nie zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo się nie dowiedzieli. Zresztą orzeczenie SN jest świeżutkie... Ja pracowałam nieraz zdalnie dla mojego pracodawcy w czasie zwolnienia. Teraz już tego nie zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracujaca mama
Nie zgadzam sie z Wami,jak ktos zlamie noge to tez ma L4 ale w domu przy kompie moze pracowac. Uwazam ze jesli dana czynnosc zarobkowa nie jest konkurencyjna dla pracodawcy i od dodatkowego zajecia odprowadzaloby sie uczciwie podatki to kazdy by na tym skorzystal. A co do kwesti L4 ze kazdt by je bral to sa organy ktore moga oceniac czy owe zwolnienie jest slusznie wystawione to raz a dwa niech panstwo wezmie sie za lekarzy ktorzy je na lewo wystawiaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tak już 5 mcy pracuje więc jakby mieli się dowiedzieć to by się dowiedzieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pracująca mama to w takim wypadku bierzesz bezpłatny urlop w tej pracy zamiast l4 i zajmujesz się czymś innym. Nie chce mi się z Tobą gadać na ten temat, bo głupiemu nie wytłumaczysz. Masz problem-zadzwoń do ZUSu i się dowiesz dlaczego tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z nami to nie masz się co zgadzać, bo to nie nasz pomysł. Przekonaj o tym ZUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracujaca mama
Nie kaze Ci ze soba gadac, uczestnictwo w dyskusji jest dobrowolne. Rozumiem tez co piszesz, aczkokwiek uwazam ze takie przepisy sa bez sensu. Duzo osob robi tak na czarno a panstwo traci wiec na tego typu zwolnieniach powinna byc taka mozliwosc pracy. Nie kazda kobieta marzy o tym by na zwolnieniu lezec****achniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorki, to nie był wyrok SN tylko TK: http://finanse.wp.pl/title,TK-utrata-chorobowego-w-przypadku-zarobkowania-konstytucyjna,wid,16434212,wiadomosc.html?ticaid=112a38&_ticrsn=3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za tępa dzida z autorki to po co piszlas na l4 skoro pracodawca mogl cię przeniesc na inne stanowisko?-ale wtedy to tylko jedna wyplata wiec kombinujesz jak by tu wydusić jeszcze troche grosza? Wlasnie przez takie pazerne idiotki każda kobieta na l4 postrzegana jest jako pazerny len

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do goscia powyzej
I tu cie zabolalo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdego by zabolalo ze przez takie kombinatorki pracodawcy patrza na l4 w ciąży jak na oszustwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do goscia powyzej
Kazdego kto sciemnia zwolnienia na pewno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justann
Na L4 nie można podejmować żadnej pracy, a przynajmniej legalnie. Możesz, co najwyżej, poszukać czegoś na czarno, albo spisać umowę na partnera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maryśka_bebiko_32
Kolokwialnie - srać na L4 i oszukańcze korporacje. Już kiedyś tu pisałam - żadne ankiety, mlm, klikanie w reklamy i inne śmieci. Na MLM dorobić się można tylko będąc na samej górze i kilka osób z średniego szczebla - piramida, proste. Ankiety i klikanie w reklamy ? Jak chcecie "zarobić" astronomiczne 5-10 dolarów miesięcznie siedząc 4 godziny dziennie przed ekranem - gratuluje straty czasu ! Ja kiedyś wpadłam tutaj : http://www.jakzarabiambezetatu.pl/ I cieszę się z tego strasznie. Po porodzie nie musiałam wrócić do pracy - bo "pracuje" w domu (około godzinki dziennie :P). Nie namawiam ! Tfu tfu tfu - ale być może komuś to pomoże tak jak mi. Wszystko poparte dowodami - kontakt z autorem, dla mnie rewelacja. Tyle co Autor nie zarabiam (było by super :P) ale starczy na życie + jakaś przyjemność, a to mi w zupełności wystarczy. Tym bardziej że mam wolne i nie muszę tyrać na etacie. Pozdrawiam świeże mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×