Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak sie czulyscie w pierwszych tyg ciazy?

Polecane posty

Gość gość

mam takie pytanie jak sie czylyscie w ciazy przewzie na poczatku z kad wiedizalyscie ze jestescie w ciazy?, kiedy sie dowiedzialyscie? , jakie objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja moglam spac na stojaco. Bylam wiecznie zmeczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dużo spałam :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opowiem wam moja historie.Mając 20 lat zaszłam w niespodziewaną ciąże.Moje pierwsze objawy to był ból piersi i bardzo mi urosły.I ogólne rozdraznienie.Potem wielka ochota na tuńczyka a nastepnego dnia nie mogłam patrzeć na tuńczyka.Ta ciąża niestety trwała krótko bo w 7 tyg.poroniłam.Potem przez 5 lat nie chciałam mieć dziecka.W końcu postanowiliśmy że to czas.Staraliśmy sie krótko bo w drugim miesiącu byłam już w ciązy.Pierwsze objawy to zawroty głowy,było mi wciąż słabo.Piersi nie bolały mnie przez cała ciąze.Fakt troche sie powiekszyły ale nie od razu.Potem brak miesiączki był głównym objawem ciąży.Potem miałam kłucia w jajniku,zmeczenie,senność typowe objawy ciązowe.Urodziłam córeczke która już ma 9 lat.Teraz od prawie 5 lat staramy sie o drugie dziecko ale nie moge zajść w ciąże.Miałam robione badania,mąż tez i niby wszystko dobrze.I co miesiąc wynajduje objawy ciążowe,wciąż myśle ze moze sie udało.A tu nic,niestety:)Takze wiem dziewczyny co to znaczy:( Najgorsze to nakrecenie,ale nie umiem o tym nie myśleć.Tym bardziej że mam już prawie 35 lat.Czas ucieka,lata lecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na poczatku ciągle spalam albo rzygałam . ...bleee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie ogromny bol piersi, w dzien spodziewanej miesiaczki zrobilam test i dwie kreski, od ok 6 tc doszly mdlosci i sa do teraz....eeech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie przed testem jedynie bardziej tkliwe piersi, ale przed okresem też takie miałam, i senność. A po teście dopiero mdłości. Też miałam wrażenie że na zmianę spałam i wymiotowałam, w domu spałam po 12 godz, jak miałam wolne to jeszcze drzemki w dzień, a poza tym wymioty regularne. blee...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monika czy długo staracie sie o tą drugą ciąze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika 35
Wiesz ciężko powiedzieć. Dokładnie rok temu intensywnie staralismy sie :) ale w miedzyczasie zmienilam prace i chwilowo odpuściliśmy starania, Teraz dopiero 1 miesiąc starań .Miesiączkę mam dostać 16 maja , wiec czekam. Ale nie sądzę żeby tak szybko się udało. Już mam plan od następnego cyklu mierzyć temperaturke . Tak naprawde od jakiś 5 lat nie zabezpieczamy się z mężem w czasie sexu, bo gdzieś tam po cichu zawsze liczyłam ze zajde w ciaze....hehehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika 35
Wiesz ciężko powiedzieć. Dokładnie rok temu intensywnie staralismy sie :) ale w miedzyczasie zmienilam prace i chwilowo odpuściliśmy starania, Teraz dopiero 1 miesiąc starań .Miesiączkę mam dostać 16 maja , wiec czekam. Ale nie sądzę żeby tak szybko się udało. Już mam plan od następnego cyklu mierzyć temperaturke . Tak naprawde od jakiś 5 lat nie zabezpieczamy się z mężem w czasie sexu, bo gdzieś tam po cichu zawsze liczyłam ze zajde w ciaze....hehehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wciąz ja tylko sie zalogowałam.Ja już Monika pomału trace nadzieje ze bede miała drugie dzieciątko.5 lat starań i nic.Denerwuje mnie czas.Już 35 lat.W ciagu 5 lat zmieniałam prace,byliśmy na wczasach.próbowałam sie wyluzować i nic.Gdybym wiedziała że tak będzie to po urodzrniu 9 lat temu córki,postarałabym sie o drugie.Ale zawsze jesteśmy mądrzy po czasie.Ja też mam dostać miesiączke 16 maja.To czekamy.życze powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czułam się jak przed miesiączką, tylko brzuch mnie nie bolał.. ale zatrzymała mi się woda w organizmie, miałam okresowe zachcianki w postaci czekolady i obolałe piersi... Test wykonałam na 3 dzień po terminie spodziewanej miesiączki i pokazał wynik pozytywny. Mialam też mdłości ale zesżły się z przeziębieniem więc ich nie brałam pod uwagę bo zwalałam winę na wydzielinę spływającą do gardła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika 35
Dotio. Ja tak miałam przy pierwszej ciąży i wiesz jak było. Nerwówka przez 2 lata, później odpuściłam i pogodziłam się z faktem , że nie jest mi dane mieć dziecko .Oczywiście wszusykie badania ja i mąż . Przyczyna ...brak......Aż tu nagle bach i jest...niespodziewana...wyczekana CIĄŻA!!!!. Tak że myślę , że naprawde nie można myśleć i nakręcać się bo to podobno blokuje płodność! Wiem że łatwo się mówi ale popatrz z innej strony..mamy już córki, a inne dziewczyny tak bardzo chcą mieć dziecko chociaż jedno:) Jesteśmy w identycznej sytuacji: 35 lat , mamy córki < tyle ,że moja ma 11 lat :)> chcemy, mieć drugie dziecko , kurcze nawet termin@mamy taki sam , więc koleżanko głowa do góry , uśmiech na twarzy i mocno trzymamy kciuki za siebie. Będe się odzywać do Ciebie . A tak jak pisałam zapraszam na forum Antykoncepcja/płodność /ginekolog .......... tytuł Starania o dziecko Wiosna 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, pomóżcie; w 8 dniu mojego cyklu kochałam się z moim narzeczonym. Tydzień później dostałam lekkich zawrotów głowy, które utrzymywały się przez jakieś trzy dni. Czułam się jakbym była pijana, chociaż jedynymi napojami, jakie piłam była woda, kawa, herbata. W dodatku, jestem strasznie przewrażliwiona na dym papierosowy. Kupiłam już test, ale boję się go zrobić, poza tym, chyba nadal jest za wcześnie. Nie wiem, może przesadzam, ale jest możliwe, że zaszłam w ciąże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rewelacyjnie,zero mdlosci,nie wymiotowalam ani razu,z 2 razy mnie moze bolala glowa,ciągle mialam ochote na sex,przytylam tylko w brzuchu i bez rozstępów, nie puchly mi nogi i w dodatku pracowalam fizycznie(ale nie dzwigalam nic ciezszego niż 2 kg) odeszlam dopiero miesiąc przed rozwiazaniem, nie mialam żadnych zachcianek.. Jakbym byla pewna ze kazda ciaze tak przejdę to moglabym byc częściej w ciąży. Za to po porodzie juz nie tak rewelacyjnie, wyszedl mi hemoroid,który zresztą pekl, czuje sie tez luzniejsza w środku,ale nie przy wejściu do pochwy a glebiej,czasem mam wrażenie ze obnizyla mi sie macica,mieszkam w uk i teraz jak będę w pl to wybiorę sie do ginekologa by ocenil..Wydaje mi sie tez ze trochę zbrzydlam na twarzy, ale chociaz synek jest sliczny.Takze są plusy i minusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie bolaly piersi tak kolo pach lekko ciagnely i jakos nic mi nie smakowalo kompletna dezorientacha co jesc.zrobilam se kanqpke a nir zjadlam tylko poszlam po lody... pozniej juz wszystko ble i ble malo co smakowalo odrzucalo od jedzenia...nie wymiotowalam ale czulam sie inaczej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się chciało wiecznie spać. I mimo, że byłam od lat zagorzałą wegetarianka, to jeszcze zanim dowiedziałam się, że jestem w ciąży, rzuciłam się na mięcho z trzęsącymi rękoma. Cały czas wchrzaniam mięso. Będzie chłopak, zabobon sie więc potwierdził ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w momencie wykonywania testu nie mialam zadnych objawow a i ni9e wiedzialam czy dostane okres za dzien za dwa czy za tydzien czy juz dawno powinnam go dostac bo bylm trzy miesiace po poronieniu wiec okres mi sie jeszcze nie unormowal. ale mialam przeczucie ze jestem w ciazy. bardzo chcialam w niej byc. test zrobilam po poludniu- wyszly dwie kreski. no i pare dni po tescie sie zaczely zawroty glowy, brak energii, sily. nie moglam nic jesc tylko rosol. kilka razy dziennie rosol i to gotowany tylko przeze mnie. to byl 6 tydzien. brak sily towarzyszyl mi do konca pierwszego trymestru. okropne bole glowy tez mialam. teraz jestem w 17 tygodniu i czuje sie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie czułam nic. Widziałam ze coś jest nie tak bo nie miałam okresu i piersi zaczęły mnie boleć po terminie miesiączki. Aktualnie w 6 tyg brak apetytu, ból głowy, zmęczenie i dosyć mocne skurcze brzucha w niektórych momentach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LadyHardcore
Ja na samym początku miałam identycznie jak przed miesiączką: ból piersi, rozdrażnienie, płaczliwość i chęć zjedzenia całej zawartości lodówki w ciągu pięciu minut. Tuż przed datą planowanej miesiączki nagle odrzuciło mnie od jedzenia. Nie mogłam nic jeść, absolutnie. Mdłości nawet na widok i zapach jedzenia. Nie mogłam nawet zjeść kawałka mojej ulubionej czekolady czy owocu. Stałam się też senna, ale to bardzo senna. Czułam jak siły mnie opuszczają. Pozostała tkliwość i bolesność piersi. Z nastrojem było zmiennie - raz płakałam, za chwilę się wściekałam (na byłego już) partnera, a za kolejne 15 minut było mi wszystko obojętne. Na szczęście ominęły mnie wymioty, ale za to miałam ogromne mdłości i ciągle miałam wrażenie, że jednak zwymiotuję. No i plus do tego brak miesiączki, tydzień po terminie, w którym miała się zjawić zrobiłam test ciążowy, na którym pojawiły się 2 kreski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LadyHardcore
I zapomniałam o jednym - uczucie zimna. Pomimo tego, że napaliłam w piecu tak, że reszta domowników mogłaby skórę ściągnąć ja leżałam naubierana jak głupia pod kołdrą i trzęsłam się z zimna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem w 5t6d ciazy i nie czuje nic oprócz tkliwych piersi i szybko padam spac. To tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ślinotok to chyba w pierwszym tygodniu już się zaczął, normalnie budziłam się, a poduszka mokra, cały policzek umazany śliną i włosy przyklejone, mnie to doprowadzało do szału, a mój mąż miał z tego niezły ubaw. Pierwszy miesiąc to rozrywała mnie energia, a później dopadło mnie takie zmęczenie, że zapadałam w śpiączkę na stojąco. Trwało to do 4 miesiąca. Mdliło mnie od wszystkiego, zwłaszcza mięsa i majonezu, na sam widok czasami wymiotowałam. Wymioty od 2 do 5 miesiąca. Odżywiałam się prawie samymi owocami, sałatkami, jajkami, orzechami, twarogiem. Piłam litrami mleko i kakao- cała ciąża. Mam 3 dzieci i zawsze objawy takie same, jedynie o różnym nasileniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie duża senność i zmęczenie, do tego mdłości, ogólnie do 14 tyg fatalnie. W trzecim trymetrze jest lepiej, niż w tym pierwszym, przynajmniej z mojego punktu widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć mam pytanie wiem ze moze nie na temat ale nie wiem gdzie sie poradzic w poniedziałek byłam u ginekologa na wizycie kontrolnej i mówił że jest ciałko żółte i ze czasem robi sie tak na początku ciąży ale na tym skończył wiecej o ciązy nie wspomniał, tyle tylko że powinnam 7 dostać okres a ja nadal go nie mam i żadnych objawów ani na ciąże ani na orkes ..., Moje pytanie to czy jest możliwe że jestem w ciąży bez żadnych objawów???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bylam ciagle senna i zmeczona, dostalam po siostrze supermami poduszke dla ciezarowek, lezalam i staralam sie jak najwiecej odpoczywac.. a Wy mialyscie jakies super wygodne poduszki ktore pozwalaly wam przybrac dogodna pozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam gdzies twoje poduszki za to regularnie masuje se psioche i jest bosko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość77
Ja pamiętam w nocy dostałam takich boli brzucha ze byłam pewna że lada chwila dostane okres , lecz tak się nie stało. Następnego dnia z ciekawości wykonałam test i ku mojemu zdziwieniu wyszedł pozytywny :) . Już wcześniej miałam chumorki, byłam rozdrazniona, miałam ochotę przez jakieś czas na kwaśne. Później było jeszcze mniej przyjemnie ...ciągle wymioty, jeżeli byłam w stanie coś zjeść to jadłam i w momencie spałam. Cały pierwszy trymestr nie funkcjonowam normalnie . Teraz jestem na początku 15 tygodnia, z ręką na sercu mogę przyznac ze wszystko wróciło do normy :) brzuszek robi się coraz większy, teraz mogę cieszyć się ciąża . Czekam z niecierpliwością na pierwsze ruchy :) pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rano ciągle mdłości i wymioty poza tym nic mi nie było dopiero od 4 miesiąca bole głowy i od 6 msc zgagi aż do końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
zgaga nie do zniesienia, senność, i ciągle mi nie dobrze i tak od poczatku az do teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×