Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

dziecko nie obraca się z plecków brzuszek i odwrotnie

Polecane posty

Gość gość

Witam moja Lilijka urodziła się w 34 tyg ciąży. Otrzymała 9/10 pktów w skali abgar (osłabione napięcie mięśniowe). Martwi mnie to,że mój bratanek ( jest między nimi 4 dni różnicy) już się obraca,podobnie jak synek koleżanki,młodszy od mojej córeczki o 5 dni,a moja malutka nie Za 2 dni skończy 5 miesięcy,a jedyny wysiłek na jaki się zdobywa,to unoszenie pupci i plecków do góry... Nie ogląda też z zainteresowaniem zabawek,mało kiedy łapie je sama,jednak jesli włożę jej grzechotkę do rączki,ta natychmiast wędruje do buzi. Jest wesołym brzdącem,ma mnóstwo do powiedzenia,ale leń z niej straszny... Wszyscy,włącznie z lekarzem,mówią,że mam się nie martwić,że jeszcze ma czas itd.. Szwagierka poradziła mi,żebym masowała małą metodą Vojty,pokazała mi te ćwiczenia,jednak boję się robić cokolwiek sama. Jak to jest z maluchami urodzonymi przedwcześnie? Lekarz powiedział mi,że mała nie jest zapóźniona w rozwoju,ale jak patrzę na te maluchy w jej wieku,jak się bawią i turlają z boczku na bok,ba,nawet już siedzą(!), to nie mogę się zastanawiać,czy coś jest nie tak.... I jeszcze jedno pytanko: czy moja mała,jeśli już sztywno trzyma główkę i siedzi sama,z podparciem,może już jeździć w spacerówce ( oczywiście nie całkiem "na siedząco" ? Doradźcie mi proszę,bo serio się martwię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale ma 5 miesiecy urodzeniowy czy wieku korygowanego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama mamama aa
kochana, każde dziecko jest inne, a różnice w rozwoju do roku czasu są najbardziej widoczne, dlatego tym się nie powinnaś sugerować. W wieku 5 miesięcy moja córka co prawda przerzucała się z plecków na brzuszek i odwrotnie, ale były to sporadyczne sytuacje, kiedy jej się podobało tak zrobiła, a kiedy nie miała ochoty to nic i nikt jej do tego nie zmusiło :) w wieku 6 miesięcy turlikała się już cała po łóżku i ciężko ją było zatrzymać :) Dzisiaj ma 8 miesięcy i przerzucaniem, czołganiem, siadaniem nie ma żadnego problemu :) ale np. nie chce jej się raczkować, mimo tego że pozycji do raczkowania już dawno się nauczyła :) także widzisz, różnie bywa :) prędzej chce stanąć z leżenia na nogi niż raczkować. Uważam, że absolutnie nie masz się czym przejmować na tym etapie. A jeżeli Cię to jednak martwi i chciałabyś jej pomóc, to ćwicz z nią różne takie pozycje, kładź ją na brzuszek, ustaw jej rączkę pod brzuszek i pokazuj jej sama jak najłatwiej się obrócić :) Kilka takich ćwiczeń, parę razy dziennie zdziała cuda i nawet nie zauważysz kiedy robi tak sama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie marwt sie na zapas, moj syn jak miela 5 miesiecy tez si enie obracal, a anwet do tej pory nei obraca sie z brzucha na plecy a ma juz 8 miesiecy, natomiast z plecow na brzuch obrocil sie swiadomie jak mial niecale pol roku i jak mu to raz wyszlo tak robil to przez caly dzien w kolko a ja musilam go odkrecac :) tez sie martwilam a to ze sie nie dziwga , a to ze to ze tamto, a teraz ma 8 miesiecy i sie obraca i pelza do tylu i siedzie ale z oparciem, podnosi pupe do raczkowania moze to duzo a moze malo, kazde dziecko ma swoje tempo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jej wiek urodzeniowy to 5 miesięcy :) A jak to jest z tą spacerówką? Mnie dodatkowo dobiła szwagierka,jej synek miał wzmożone napięcie mięśniowe,a są w tym samym wieku,i ona go rehabilituje metodą Vojty. Mi też tak radziłą,ale ja wolę nie ryzykować,że zrobi.ę małej krzywdę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic nie rob, nei ma takiej potrzeby a co do spacerowki to tak na polezaca mysle ze mozesz sobei pozwolic , ja swojego syna co prawda wozilam ponad pol roku w gleobokim ale to tez dlatego ze byla zima i tam mu napewno cieplej bylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma 5,5 miesiąca i tez jest z 34 tygodnia. I nie przekreca się na brzuch. Z brzucha na plecy raz kiedyś się przekręci ale jak dla mnie przypadkiem. Każde dziecko rozwija się inaczej. Zwłaszcza wcześniaki. Niektóre rzeczy uczy się wg wieku korygowanego a niektóre wg urodzeniowego. Nigdy nic nie wiadomo. I powinnaś patrzeć tylko na umiejętności wg wieku korygowanego, a to co uda się dla późniejszego wieku traktować jako super sprawę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ona właściwie robi wszystko to,co powinna w tym wieku,z wyjątkiem obracania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To tym bardziej nie powinnaś się martwić. Ona jest wcześniakiem i nic tego nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja ma 8 i jest takim leniem ze nie chce sie przewracac, nie lubi poprostu bo wszystkoo inne robi. Z napieciem, miesniami itd wszystko ok, jakby były watpliwosci. Niektóre dzieci poprostu omijaja to lub rzadko robia tak jak z raczkowaniem - niektóre odrazu zaczynaja chodzic, bez etapu raczkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj synek jest urodzony w 39 tc a zaczal sie przewracac w wieku 5,5 miesiaca. W ciagu jednego dnia w obie strony. Teraz ma 7,5 miesiaca i trula sie, obraca dookola, pelza i probuje raczkowac. Wszystko w swoim czasie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj urodzony w 40 tc zaczal przewracac sie jak skonczyl 6 miesiecy. I to sporadycznie.prawie nigdytego nie robil,bo mu sie nie chcialo. W koncu dzwignal dupcie i zaczal raczkowac jak mial skonczone 8,wtedy tez usiadl i wstal. A jak skonczyl rok to zaczal chodzic. Wszystko z nim ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×