Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Przyjęcie do przedszkola warunki

Polecane posty

Gość gość

Dziewczyny proszę o radę odnośnie przyjęcia dzieci do państwowego przedszkola- jakie warunki trzeba spełnić? Dodam, że chodzi o bliźniaki, chcę je posłać do przedszkola od września 2015- oboje z mężem pracujemy. Rozumiem, że w państwowym przedszkolu nie obowiązuje kolejność zgłoszeń i że pierwszeństwo mają rodzice pracujący? Czy wysokość dochodów też ma znaczenie? Co jeszcze ewentualnie jest brane pod uwagę? Chciałabym, aby dzieci nauczyły się współpracy z innymi i ogólnie aby miały kontakt z innymi rówieśnikami, a prywatne przedszkole nie jest mi specjalnie na rękę (koszt ok. 400 zł x 2) Możecie mi napisać jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kolejnosc zgloszen tez ma znaczenie w przypadku kiedy jest sporo chetnych i nie wystarczy miejsc dla wszystkich spelniajacych warunki; punkty sa za bycie samotna matka, prace obojga rodzicow (jesli nie samotna matka), rodzenstwo uczeszczajace juz do tej placowki, miejsce zamieszkania, kazde miasto ma nieco inaczej - zadzwon i spytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie w mieście oboje rodzice musza pracować, dziecko musi byc zameldowane lub trzeba przedstawić potwierdzenie zamieszkania w tym mieście i trzeba się rozliczać w tutejszym urzędzie skarbowym. dodatkowe punkty byly za rodzenstwo w danym przedszkolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakooowianka
Moja córka dostała się od września 2014 więc jestem na bierząco - rekrutacja jest tylko przez jeden miesiąc marzec - składa się podania (my to zrobiliśmy internetem) do przedszkola zanosi się zaświadczenia z zakładów pracy. Liczy się sporo rzeczy :najwięcej punktów mają samotni rodzice, wielodzietne rodziny, rodziny w których są osoby upośledzone...itd. Liczy się też ale to małe punkty czy odprowadza się podatki w danym mieście, czy dziecko chodziło do żłobka, odległość od przedszkola. My przy dwójce pracujących rodziców dostaliśmy się fuksem - bo z tą samą ilością punktów 94 nie wszystkie dzieci się dostały. Wszytko co jeszcze jest punktowane masz np. na stronie " portal edukacyjny miasta Krakowa" nie da się wkleić linku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie co Wam powiem: chyba mamy małe szanse- sprawdziłam na str. internetowej przedszkola- nie jesteśmy rodziną wielodzietną, dzieci nie mają orzeczenia o niepełnosprawności, mieszkamy powyżej 1 km od przedszkola, nie mamy dziadków w pobliżu przedszkola, rodzeństwo nie uczęszcza do tej placówki, w dodatku nie mamy stałego zameldowania w mieście, w którym mieszkamy- coś czuję, że będzie jedna wielka dupa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakooowianka
To zależy jeszcze w jak dużym mieście mieszkacie - Kraków Warszawa Wrocław faktycznie masakra - ale moi przyjaciele wybudowali dom 30km od Krakowa w Gdowie z przyjęciem żadnego problemu tak samo koleżanka w Nowym Wiśniczu - mówiła że u nich rekrutacja to tylko formalność bo mają nie dużo chętnych dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hm... Ja też mieszkam 30 km od Krakowa (Niepołomice) i dziecko na liście rezerwowej, więc nie można generalizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieci znajomej - blizniaki dostały się do dwóch różnych przedszkoli w Krakowie- paranoja jedno od drugiego 20 min.jazdy więc teraz liczą że w rekrutacji dodatkowej da się do któregoś z przedszkoli posłac obu chłopaków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka dostała się od września 2014 więc jestem na bierząco x szkoda że z orografią nie jesteś na bieżąco ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakooowianka
Jestem dyslektykiem i zdarza mi się strzelić straszną gafę ortograficzną jak pisze szybko - jak czytam to ją widzę - ale nie przeszkadzało mi to w skończeniu weterynarii z wyróżnieniem - a Ty bywasz czasem miła czy taki juz masz charakter :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
krakoowianka, dzięki:) My również Małopolska- Nowy Targ- dwa państwowe przedszkola na krzyż- zobaczymy, ale jakoś mój entuzjazm osłabł... A o bliźniakach, które dostały się do dwóch różnych przedszkoli słyszałam. Właśnie w Krakowie (być może nawet tych samych:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakooowianka
To trzymam kciuki że się jednak uda - my tak szczerze to nie liczyliśmy że się dostanie - dzieci znajomych (które w poprzednich latach nie dostały się do państwowego przedszkola) chodzą do sióstr i są zadowoleni - jest trochę taniej niż prywatne i myśleliśmy że tam ją pewnie poślemy. Warto próbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rany to kiedy te zapisy, moje tez od 2015 chciałabym zapisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata

Ja bym nie wysłała dziecka do publicznego przedszkola. Sama zdecydowałam się na zapisanie córki do prywatnego przedszkola Eko-Park w Niepołomicach i uważam, że to najlepsza decyzja, jaką mogłam podjąć. Dziećmi opiekują się ludzie z wykształceniem oraz bardzo dobrym podejściem, rozwijają ich zainteresowania, a i plan nauczania jest na poziomie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka
Dnia 21.02.2019 o 10:24, Gość Renata napisał:

Ja bym nie wysłała dziecka do publicznego przedszkola. Sama zdecydowałam się na zapisanie córki do prywatnego przedszkola Eko-Park w Niepołomicach i uważam, że to najlepsza decyzja, jaką mogłam podjąć. Dziećmi opiekują się ludzie z wykształceniem oraz bardzo dobrym podejściem, rozwijają ich zainteresowania, a i plan nauczania jest na poziomie. 

Pomysł z Eko-Park w Niepołomicach wg mnie super. Moje dzieci tam chodzą i muszę potwierdzić to, co napisałaś. Podejście do dzieci i opieka na najwyższym poziomie. Ze swojej strony mogę polecić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka

Mam porównanie jeśli chodzi o przedszkole publiczne i niepubliczne. Różnica jest kolosalna, tzn. nie chcę generalizować ale jak czytam opinie to chyba to reguła. W naszym przypadku przepisałam dzieci do Fair Play w Krakowie i od wtedy dzieci są odmienione, szczególnie córka, która wszystkiego się bała jest bardziej śmiała i otwarta i widzę w tym udział przedszkola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 godzin temu, Gość Agnieszka napisał:

Mam porównanie jeśli chodzi o przedszkole publiczne i niepubliczne. Różnica jest kolosalna, tzn. nie chcę generalizować ale jak czytam opinie to chyba to reguła. W naszym przypadku przepisałam dzieci do Fair Play w Krakowie i od wtedy dzieci są odmienione, szczególnie córka, która wszystkiego się bała jest bardziej śmiała i otwarta i widzę w tym udział przedszkola

Kiepska reklama w starych tematach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My wybraliśmy prywatną placówkę i szczerze to nie mieliśmy żadnych problemów z dostaniem się do przedszkola. Za namową znajomych zapisaliśmy dziecko do Tequesty przedszkola dwujęzycznego i jak do tej pory cieszymy się, że podjęliśmy właśnie taką a nie inną decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×