Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mój mąż poddaje sie wazektomii

Polecane posty

Gość gość

jestesm przeszczesliwa ! nie wiem dlaczego ten sposob anty jest tak mało popularny ? mamy 2 dzieci na milion % nie chcemy wiecej. Nie bede brala hormonow, nie beda nas ograniczac prezerwatywy.Same plusy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile to kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to jest legalne????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj tez ma w planach ;-) Tylko sie nie wystraszcie koloru worka po zabiegu (sino-granatowy, prawie czarny, jak wynika z opisu kolegi, ktory jest juz po)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Polsce ten zabieg jest nielegalny, podobnie podwiazywanie jajowodow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jakbyś nagle straciła tych dwoje dzieci co masz, to nie żałowalabyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mieszkamy w Niemczech i zarowno wazektomia jak i sterylizacja (czy raczej podwiazanie jajowodow) sa legalne (zwykle zalecane osoba ktore juz maja dzieci). Przy tym facet nadal produkuje plemniki i na upartego mozna pobrac probke nasienia, albo uprzednio zamrozic w banku spermy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wazektomia w Polsce JEST LEGALNA nie wiem skąd takie bzdury bierzecie, ksiądz na mszy mówił czy jak ? Jestem po, w pełni polecam tym którzy nie planują/nie chcą mieć dzieci. Wazektomia jest odwracalna, lub można próbować in vitro lub przechować nasienie jak ktoś chce. Tylko to oczywiście są koszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wazektomia JEST NIELEGALNA. Art. 156 §1 k.k. stwierdza, że kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci pozbawienia zdolności płodzenia podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmm, ja tez czytałam, że wazektomia jest nielegalna, ale robią ją w legalnych klinikach i nikt się nie czepia. Myślę, że to śliska sprawa i żaden prokurator nie weźmie się za taka sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj maz juz dawno sie temu zabiegowi poddal,mamy 4 dzieci i wystarczy :) Mieszkamy w Anglii i tu nawet jajowody mozesz sobie podwiazac jesli tego chcesz.Polska to jednak dziwny kraj jak ktos moze decydowac o tak intymnych sprawach popieprzeni ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdeee
Mąż miał zabieg 1,5 roku temu. Jest super. Żadnych tabletek ani gumek. Koszt 2tys w Toruniu. Oficjalnie mają stronę w internecie więc chyba legalnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podam jeden minus,zeby nie bylo tak kolorowo.mieszkam w holandii/.wiekszosc znajomych mojego meza jest po wazektomii i niestety zdarzaja sie przypadki bolu jader. wiadomo,jest to moze 10% (nie znam statystyk),ale sa faceci,ktorzy maja naprawde z tym problem.to tez trzeba wziac pod uwage,no i oczywiscie skonsultowac z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luna0207
Jest legalna tylko trzeba spłenić odpowiednie warunki. MNIec powyżej 35 lat i miec przynajmniej jedno dziecko. Ja też bym mojego wysłała ale nie chce sie tknąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dr Nowak z Torunia też ma wymogi co do wieku i posiadania dzieci. Jest na kafeterii wątek "wazektomia" tam pisze chłopak tuz po 20tce któremu lekarz z Warszawy wykonał zabieg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wpiszcie sobie wazektomia w polsce i wyskoczy nawet strona, więc to musi być legalne. Myśle że to jest fajne, ale dla małżeństw które są już dobrze po 30 i wiedzą że więcej dzieci mieć nie chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego niby trzeba mieć już dziecko, żeby sobie zrobić wazektomię, ja pyerdole co debil to wymyślił ? :O To dorosły, trzydziestoletni facet, który wie, że nie chce mieć dzieci, traktowany jest jak niedorozwój i za niego się decyduje, że nie powiąże się mu nasieniowodów, bo nie ma dziecka i może mu się zachce mieć w przyszłości ???!! :O A może to taka kara, że nie ma dzieci ? :O A czemu nie stawia się takich warunków nie wiem...facetowi, który ma jedno dziecko ? A co jak zachce mu się drugiego ? Jest gwarancja, że nie ?! O k*****, co za poy****y kraj :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego podwiązanie jajowodów jest nielegalne, a nasieniowody można sobie legalnie podwiązać ? :O Co to k*****a ma być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo nasieniowody mozna potem jakoś rozwiązać, tzn potem może mężczyzna jeszcze mieć dzieci, chociaż jest to trudne, kosztowne ale szansa jest. A u kobiety to bardziej niebezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kolejny raz piszę JEST LEGALNA, to metoda antykoncepcji a antykoncepcja nie była zabroniona. W Anglii, czy Holandyy wazektomia to jak u nas pobranie krwi, wiekszośc moich znajomych Anglików jest po wazektomii, tam robią to na ubezpieczenie. Zabieg ja pobranie krwi,czy wyrwanie zęba. Nikt o nic nie pyta - nie ma przzeciwskazań med - proszę bardzo. Swojądrogą ciekawe, że by poddać się zabiegowi trzeba jakoś''umotywować'' czemu nie chcesz mieć dzieci. Gowniarz z gimnazjum może zmajstrować dzieciaka, a dorosły facet 30 letni musi się tłumaczyć - śmieszne. Chociaż jak ktoś ma 25 lat i chce poddać się wazektomii bo obecna dziewczyna nie chce mieć dzieci to tego nie rozumiem. Mam 40 lat, 2 dzieci i nie planuję więcej, żona też nie to po co i do czego mi płodność. Tylko mi przeszkadza w cieszeniu się sexem. Polecam wszystkim zdecydowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój mąż zdecyduje się na ten zabieg gdy doczekamy się drugiego potomka :) ludzie wazektomia jest legalna. Wystarczy zgoda pacjenta na zabieg i pełna świadomość konsekwencji. Odnośnie poruszonego art. 156 par.1 pkt. 1 kk to pamiętajmy, że ustawodawca powinien być racjonalny a co za tym idzie nie mieszać się ludziom w możliwość samostanowienia o sobie co dotyczy m. in. płodności. Z resztą za taką kntratypizacją tego zabiegu jako nie posiadającegi znamion czynu zabronionego jest większość doktryny prawa karnego. A przesądza o tym fakt, że zabieg ten nie musiał zejść do podziemia w przeciwnieństwie np. do aborcji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra, sprawdziłam temat i nie każda klinika wymaga skończenia 30 lat i posiadania dzieci. Zabieg o tyle fajny, ze nie jest tak inwazyjny jak podcięcie jajowodow. Poza tym w Polsce nikt legalnie nie podcina jajowodow a wazektomie robi coraz więcej klinik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie. U Siwika można zrobić bez wymogu 30 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×