Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czemu okres mi się spóźnia ?

Polecane posty

Gość gość

Ostatni raz współżyłam 5 i pół miesiąca temu. Teraz nagle okres mi sie spóźnia 3 dzień... Miałam wcześniej dużo stresu, a także dużo schudłamm. Mam wysyp krostek, brzuch mnie boli piersi jak przed okresem, a jego brak, strasznie się boje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witaj w gronie przyszłych mam
Poradnik dla przyszłych mam Kiedy zbliża się termin rozwiązania przyszła mama musi być przygotowana na szybkie wyjście z domu. Zatem warto spakować wcześniej torbę do szpitala z rzeczami dla maluszka jak i dla mamy. Ważne jest, aby zabrać wszystkie niezbędne dokumenty!!!, a więc: ◾dowód osobisty, ◾aktualna książeczka ubezpieczeniowa, ◾karta ciąży, oraz ostatnie wyniki: ◾badanie grupy krwi ◾analiza moczu ◾ morfologia ◾HBs, WR ◾USG NIEZBĘDNE RZECZY DLA MAMY Ubranie dla mamy: ◾Szlafrok ◾Kapcie ◾Klapki gumowe pod prysznic ◾Majtki jednorazowe (fizelinowe lub siatkowe) ◾Piżama (najlepiej rozpinana lub ze specjalnym rozcięciem do karmienia) ◾Biustonosz dla matek karmiących ◾Wkładki laktacyjne (kiedy zaczniemy karmić) Materiały opatrunkowe, np. podkłady higieniczne, podpaski Przybory toaletowe, np. szczoteczka i pasta do zębów, ręczniki Inne przydatne rzeczy jak np. telefon komórkowy, książka, gazety, woda mineralna niegazowana NIEZBĘDNE RZECZY DLA MALUSZKA ◾PIELUCHY TETROWE ◾PAMPERSY ◾CHUSTECZKI NAWILŻONE ◾SMOCZEK DLA NOWORODKA ◾KREM DO PIELĘGNACJI PUPCI MALUSZKA ◾OLIWKA ◾ŚPIOSZKI ◾KAFTANIKI ◾BODY (4 SZTUKI LUB WIĘCEJ) ◾SKARPETKI ◾RĘKAWICZKI ◾CZAPECZKĘ ◾KOCYK ◾ROŻEK (BECIK) DO ZAWINIĘCIA Dla przyszłych mam przygotowane zostały jednoosobowe sale, w których wraz z pacjentką będzie mógł przebywać całodobowo także ojciec dziecka lub osoba jej bliska. Pobyt osoby towarzyszącej jest odpłatny – 19 zł z wyżywieniem, 10 zł bez wyżywienia za dobę pobytu. W związku z licznymi zapytaniami informujemy, że przyjęcie następuje od razu na sale jednoosobową. W przypadku braku wolnych sal szpital będzie przyjmował na sale dwu- i trzy-osobowe i sukcesywnie przenosił na sale jednoosobowe. Aby zapewnić komfort pobytu oraz bezpieczeństwo dla nowonarodzonych dzieci, każda sala wyposażona została w stanowisko do pielęgnacji niemowląt wraz z promiennikiem ciepła. Serdecznie zapraszamy wszystkie przyszłe mamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Informacje o ciąży i porodzie Marzeniem i naturalnym powołaniem większości kobiet jest posiadanie dziecka. Kiedy na teście ciążowym kobieta widzi dwie kreseczki, świat nagle ulega całkowitemu przewartościowaniu. Nie wszystkie kobiety cieszy perspektywa posiadania dziecka, ale w przeważającej części przypadków tak właśnie jest. Kobiety oczywiście mogą odczuwać swoisty lęk przed czekającym je okresem ciąży i porodem, ale uzupełnienie ich wiedzy o kolejne informacje na temat dziewięciu miesięcy ciąży jest w stanie odpędzić ich strach, także w końcu mogą z radością i szczęściem oczekiwać przyjścia na świat ich maleństwa. Jak przebiega ciąża i jak wygląda poród? O tym szerzej w niniejszym artykule. Ciąża dzieli się na 3 trymestry, z których każdy obejmuje równe 3 miesiące. Łącznie składają się one na 9 miesięcy ciąży, czyli 40 tygodni. Oczywiście, każda ciąża jest inna. Jedna może trwać 32 tygodnie, inna 37, a jeszcze inna 42. Nie jest to nic niesamowitego, bowiem to dziecko decyduje o tym, kiedy przyjdzie na świat. Najlepiej jest, jeśli stanie się to po 38. tygodniu ciąży, a przed 42. tygodniem. Jest to czas na poród w trybie fizjologicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciążę rozpoznajemy na podstawie zespołu objawów subiektywnych odczuwanych przez kobietę i obiektywnych uzyskiwanych drogą badania ginekologicznego połączonego z badaniem ultrasonograficznym oraz badań laboratoryjnych. Z objawów subiektywnych to: nudności, wymioty, wstręt do pewnych pokarmów lub nadmierny apetyt, obrzmienie i bolesność sutków, powiększanie się brzucha, zmiany usposobienia(senność czasem apatia). Objawami, które dają większe prawdopodobieństwo występowania ciąży są: zatrzymanie się miesiączki, powiększenie i rozpulchnienie macicy. Czytaj całość Objawy ciąży Bardzo często kobieta szybko poznaje tzw. pierwsze objawy ciąży. Większość objawów ciąży można zaobserwować dopiero po kilku tygodniach. Symptomem, który najczęściej powoduje niepokój jest brak miesiączki lecz to nie zawsze towarzyszy ciąży. Niektóre kobiety miewają po zapłodnieniu trzy, nawet cztery krwawienia w terminach przypadających na okres menstruacji. Czytaj całość Testy ciążowe - rodzaje testów Testy dostępne na naszym rynku wykazują ciążę na podstawie obecności w moczu tzw. gonadotropiny kosmówkowej (HCG). Hormon ten produkowany jest od pierwszych dni po zapłodnieniu. Średnio po dwóch tygodniach trwania ciąży, jego stężenie w moczu jest wystarczające, by móc stwierdzić ciążę na podstawie testu. Czytaj całość Jak wykonać test ciążowy • Tester, który wykorzystuje się do tego badania, ma podłużny, niewielki kształt i jest jednorazowy. Składa się z końcówki absorbującej oraz nasadki, którą nakłada się na tę końcówkę. W plastikowej obudowie testera znajdują się dwa okienka: małe i duże, w których odczytuje się wyniki. • Aby wykonać badanie, końcówkę absorbującą testera przytrzymaj w strumieniu oddawanego moczu przez 5 sekund, kierując ją do dołu. Trzymając nadal końcówkę absorbującą testera skierowaną do dołu, usuń ją ze strumienia moczu. Teraz możesz już założyć nasadkę na tester. Czytaj całość Laboratoryjny test moczu Test ten podobnie jak domowy test ciążowy wykrywa hormon hCG w moczu z dokładnością bliską 100% już w okresie 7-10 dni po zapłodnieniu. W odróżnieniu od testu domowego wykonywany jest przez specjalistę. Test przeprowadzony w gabinecie lekarskim zazwyczaj wymaga stosowania pierwszego rannego moczu, a wynik uzyskuje się po kilku godzinach. Testy moczu są zwykle mniej kosztowne niż testy krwi, jednakże nie są one tak często stosowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Laboratoryjny test krwi Test ten wykrywający hormon hCG z surowicy krwi może wykryć ciążę właściwie ze 100% dokładnością już w tydzień po zapłodnieniu. Poprzez pomiar dokładnej zawartości hCG we krwi, która zmienia się wraz z rozwojem ciąży, test ten pomaga w ustaleniu wieku ciąży. Czasami lekarz może zalecić przeprowadzenie zarówno testu moczu, jak i krwi, by być podwójnie pewnym diagnozy. Czytaj całość Badanie USG Wykonywanie badania usg w pierwszych dwóch miesiącach ciąży wydaje się być kontrowersyjnie i nie jest zalecane rutynowo. Niesie ono jednak wiele cennych odpowiedzi na nastpujące pytania: Czytaj całość Objawami wskazującymi na istnienie ciąży są: Objawy domyślne poranne nudności i wymioty chwiejność emocjonalna zmiana łaknienia, zmiana tolerancji zapachu i smaku omdlenia i zawroty głowy częste oddawanie moczu (przekrwienie miednicy mniejszej, ucisk płodu na pęcherz) zaparcia (progesteron rozluźnia mięśnie gładkie-zwalnia perystaltykę jelit) zgaga (progesteron rozluźnia mięśnie gładkie przełyku) wzrost temperatury do 37°C za sprawą ciałka żółtego, które "działa" do około 12 tygodnia ciąży Czytaj całość Wczesne objawy ciąży Do zapłodnienia dochodzi w wyniku połączenia żywej komórki jajowej z żywym plemnikiem w jajowodzie, a nastpenie komórka jajowa przemierza drogę do macicy. Z reguły zarówno moment zapłodnienia, jak i pierwszy okres ciąży nie jest w żaden sposób odczuwalny dla kobiety, mimo, iż w wyniku oddziaływania hormonów, w jej organizmie od samego początku zachodzi wiele zmian, które mają na celu zapewnienie prawidłowych warunków dla rozwijającego się płodu. Czytaj całość Czy jestem w ciąży Jak poznać czy jestem w ciąży? Jakie są objawy ciąży? Jak je rozpoznać? To najczęstsze pytania kobiet starających się o dziecko lub podejrzewających zajście w ciążę. Niektóre kobiety czują to, zanim ciało zacznie wysyłać znaczące sygnały. To niesamowite, ale jakimś cudem wiedzą, że to już!. Niektóre przyszłe mamy są zupełnie zaskoczone, znajdują wytłumaczenia na sygnały dawane przez swoje ciało: może to niestrawność, może przesilenie wiosenne, a może tak dużo ostatnio pracowałam i jestem taka zmęczona… a to okazuje się, że to ciąża. Czytaj całość Wstecz Ciąża tydzień po tygodniu 1 tydzień ciąży 2 tydzień ciąży 3 tydzień ciąży 4 tydzień ciąży 5 tydzień ciąży 6 tydzień ciąży 7 tydzień ciąży 8 tydzień ciąży 9 tydzień ciąży 10 tydzień ciąży 11 tydzień ciąży 12 tydzień ciąży 13 tydzień ciąży 14 tydzień ciąży 15 tydzień ciąży 16 tydzień ciąży 17 tydzień ciąży 18 tydzień ciąży 19 tydzień ciąży 20 tydzień ciąży 21 tydzień ciąży 22 tydzień ciąży 23 tydzień ciąży 24 tydzień ciąży 25 tydzień ciąży 26 tydzień ciąży 27 tydzień ciąży 28 tydzień ciąży 29 tydzień ciąży 30 tydzień ciąży 31 tydzień ciąży 32 tydzień ciąży 33 tydzień ciąży 34 tydzień ciąży 35 tydzień ciąży 36 tydzień ciąży 37 tydzień ciąży 38 tydzień ciąży 39 tydzień ciąży 40 tydzień ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jezu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAWIERZ MI SIĘ
Jesteś moralnie zepsutą i upadłą kobietą. Szerzysz sodomię i zgorszenie, biorąc nadaremno imię Pana Boga Twego!!!! Nawróć się upadła niewiasto bo żyjesz w grzechu śmiertelnym!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×