Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

LUTÓWKI 2015

Polecane posty

Gość assus
Dziewczyny gdzie wy mieszkacie, ze takie upały??:) u mnie jest ciepło,ale prawie codziennie po południu albo przychodzą chmury albo deszcz. Upał to może tu był przez najwyżej trzy dni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maałaamii
anii84 no oczywiscie ze pytalam ale on twierdzi ze to od torbiela no i ze samo minie.. ehh nie wiem kiedy :/ w czwartek mam wizyte to zapytam ale i tak chyba zmienie lekarza, tzn.pojde na fundusz a nie prywatnie bo juz nie wyrabiam z pieniedzmi po stracie pracy. z moim znowu zatargi przez jego rodzine, kolegow i kolezanki.. ehhh :( :( assus ja w mazowieckim no i dzis znowu u mnie goraco :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie czy warto zabrać męża na Badania prenatalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maałaami to z dobrze że wybierasz sie do innego, będziesz mogła poznać jego opinię. Gościu ja swojego wzielam i wiem że było to dla niego przeżycie niesamowite, zdjęcia nie oddają obrazu tak jak na ekranie. Oczywiście mój mąż wiedział że jestem w ciąży ale jeśli to możliwe to po USG jakby 'bardziej' uwierzyl i bardzo bardzo sie cieszył, to co zobaczył przeżywał jeszcze przez kilka godzin później :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deszcz_jesienny
maałamii, jak lekarz wykrył mi torbiel na jajniku, pytał czy mam bóle po prawej stronie brzucha, podobnie lekarka w szpitalu i dziwiła się, że nie. Także wydaje się, że ból to typowy objaw torbieli, ale najlepiej zapytać lekarza lub lekarzy. Też mnie denerwuje mój gin. Mówi się że prywatnie to zawsze lepiej, no i ja wierząc w to chodzę prywatnie, ale wcale nie czuję się jakoś bardzo dobrze zaopiekowana. Poza tym wszystkie badania typu tsh, cukier itp. też trzeba pokrywać z własnej kieszeni. Ostatnio, mimo że zapłaciłam w punkcie pobrań ponad 100 zł, pielęgniarka nie raczyła nawet zmienić rękawiczek, w których pobierała krew od rana, oblecha:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczynki :* zaraz poczytam sobie co tu pisałyście, ale po prostu bez czytania reszty muszę zareagować na to co napisała deszcz_jesienny... Jeśli zorientowałabym się, że pielęgniarka pobierająca krew nie zmieniła rękawiczek po poprzednim pacjencie od razu bym jej zwróciła na to uwagę i na pewno nie pozwoliłabym sobie na pobranie krwi!! Minimalną ilością krwi można się zarazić wieloma różnymi rzeczami!!! Punktów pobrań jest do okoła mnóstwo i nie trzeba zamykać się na takie miejsca!! Od razu bym to zgłosiła gdzie trzeba. Jak idę na badania pielęgniarka przy mnie zmienia rękawiczki. To co opisałaś jest nie dopuszczalne i ja bym nie pozwoliła się kluć komuś takiemu i w takim miejscu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry !! :) assus ja mieszkam na mazurach :) Dzis tez upaly jak nie wiem ;/ rozpuszczam sie ;p wer26 ja tez nie rozumiem jak mozna dopuscic do takiego stanu rzeczy. deszcz_jesienny powinnas od razu zwrocic uwage tej "Pani" tak jak pisze we26. Nie dalabym sie kłuc takiej osobie z uwagi na te wszystkie ustronstwa,ktore przez ten czas mogly znalesc sie na tych rekawiczkach. I chyba gdyby nie daj Bog doszlo do takiego czegos z mojej strony to przebadalabym sie na wirusy przenoszone ta droga,a o awanturze z pielengniarka nawet nie wspominam ;) gosc uwazam,ze to zalezy od tego jak zareaguje Twoj maz :) Mojego zapytalam czy chcialby pojsc -chcial wiec go zabralam ze soba,radosc niesamowita :) ruchy dziecka,gin wytyczala czesci ciala wszystko bylo takie piekne. Nie moge doczekac sie nastepnej wizyty ;p Milego dnia :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enka7
Muszę się z Wami podzielić czymś pięknym! Od dwóch dni prawie w ogóle nie mam mdłości :D Są delikatne wieczorem, szczególnie podczas jazy samochodem ale to pikuś w porównaniu z tym co przechodziłam od 5/6 tygodnia. Mam nadzieję, że ten stan się utrzyma i nie wrócą nagle ze zdwojoną siłą :) Wczoraj zrezygnowaliśmy z mężem ze ścieżki wojennej, zdecydowaliśmy się nawet na "przytulanko" :D Wystraszyłam go bo nagle się rozpłakałam, rozżaliłam tragicznie. Zerwał się, pyta co się stało a ja "nie wiem" :D Wieczorem przytrafiło mi się to jeszcze dwa razy, najpierw kiedy jadąc samochodem zobaczyłam na poboczu wyrzuconego psiaka ( jakie on miał smutne oczy, myślałam, że pęknie mi serce) a później gdy analizowałam nasze "przytulanko". Rozżaliłam się bo zaczęłam się zastanawiać, że może za bardzo poszaleliśmy. Ogólnie kłucia, jakieś dolegliwości bólowe- wszystko trochę zelżało. Postaram się dostać do mojej ginekolog jeszcze w tym tygodniu żeby sprawdzić czy wszystko ok ( wiadomo mdłości męczą ale jak znikają pojawia się pytanie czy wszystko jest dobrze ). Miłego dnia i świetnego samopoczucia życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aganieszka81
a ja dzisiaj sie wybieram na USG genetyczne :) i licze ze poznam plec ;) gratuluje mijajacych mdlosci,mam nadzieje ze sie zaraze brakiem mdlosci i ten koszmar sie skonczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszka daj znac po usg co i jak :) poznac juz płec by było super, moj lekarz mowi dopiero kolo 20 tygodnia niestety. ale to juz w sumie niedługo bo zaraz zaczne 14tc :) u nas taki upał ze nic sie nie chce. jeszcze mam szesciolatka na wakacjach więc jest wesoło :) pozdrawiam was kochane, jak się wieczorem schłodzi to na pewno nadrobie zaległosci w czytaniu bo teraz mam w pokoju 29stopni i uwierzcie ze nic sie nie chce :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ninina u mnie tez goraco. 36 w cieniu ;/ Enka 7 to teraz jak ze samopoczuciem coraz lepiej to oby bylo juz wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aganieszka81
Hej Ninina :) Na plec faktycznie okazalo sie za wczesnie:) Za to wszystko inné super, serce 160,rozmiar plodu 62mm,ryzyko zespolu downa 1:488, jeszcze powinno sie obnizyc po pappie zdaniem lekarza:) Jutro testy z krwi a na razie maluch bardzo *****iwy:) I 12 zdjec:)) Ale ulga... Dopiero teraz czuje sie oficjalnie w ciazy i gotowa na ogloszenie swiatu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Luty 2015 sama jestem w 9 tygodniu ciąży i czuje sir fatalnie wymiotuje zgada nudności :( mam nadzieje ze to z czasem minie pozdrawiam przyszłe mamusie.. Razem zawsze raźniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysunia 999
Hej :) Witam po tygodniowej przerwie :) Wróciłam w nocy znad morza. W tym roku wyjątkowo mnie wakacje umęczyły - brak apetytu, senność, niestety wzdęcia i zaparcie :(, siedzenie pod parasolem w cieniu przez większość dnia.... Nie miałabym chęci zostać tam ani dnia dłużej.... W czwartek mam wizytę u lekarza - po ponad miesiącu - będzie to 12t3dz. idę na 17.20 i już się nie mogę doczekać!!!! Marta i małami - jesteśmy w tabeli na ten sam termin - mam nadzieję, że rozmiary maleństw będziemy miały podobne :). Dziś męczą mnie mdłości, których nie miałam od ok 3 tygodni. Ale spodziewam się, że to po kilkugodzinnej przejażdzce samochodem. I zdecydowałam, że wracam do pracy po 3 tygodniach L4. Udało mi się i zostałam przeniesiona do innego działu, gdzie jest spokojniejsza praca :). Stwierdzam, że lepiej funkcjonowałam, kiedy chodziłam do pracy, bo w domu się strasznie rozleniwiłam i rozczulałam się nad sobą. Więc muszę wziąć się w garść. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niektóre z Was piszą, że widać już brzuszki. Ja pomimo tego, że schudłam kilka kg to nie mogę chodzić już w spodniach sprzed ciąży - cisną mnie i nie ma szans na komfortowe siedzenie w nich. I o ile górna część brzucha mi zmalała, to pod pępkiem jest taki lekko szpiczasty :). I od kilku dni czuję chwilami lekkie kłucie, jakby mnie coś ciągnęło. Zwłaszcza jak wstaję gwałtowanie albo zmieniam pozycję. Kilka z Was też o tym pisało, więc może to normalne - zapytam w czw. lekarza. Za 3 tygodnie idziemy na wesele i muszę rozglądnąć się za jakąś sukienką, ciekawe co uda mi się kupić :), ja nie należę do najszczuplejszych i często miałam problem z dostaniem czegoś, w czym dobrze się czułam, teraz więc spodziewam się większych problemów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martolina
Sysunia, bylas na l4 nad morzem? Pytam bo ja tez jestem na L4 i chce jechac nad morzem, ale slyszalam,ze zdarzaja siekontrole z zusu. Ja nie mam l4 lezacego,. W piatek mam usg, moze poznam plec, oby wszystko bylo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysunia 999
Martolina - tak byłam. Też nie miałam, że mam leżeć. Mało tego - w trakcie wyjazdu Szefowa chciała ze mną porozmawiać nt. przeniesienia właśnie i musiałam powiedzieć, że jestem na wyjeździe i będę do dyspozycji w poniedziałek, więc na bank się domyśliła, że gdzieś wyjechaliśmy. Pracuję w budżetówce, mam już dobrych kilka lat nieprzerwanej pracy na umowę, więc byłam spokojna. Tym bardziej, że wcześniej miałam poronienie a praca w tych samych warunkach, więc jakby co to moim argumentem jest to, że przez kilka "najtrudniejszych" tygodni nie chciałam funkcjonować w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn miałam napisać, że domyśliła się, że wyjechaliśmy na wczasy a nie gdzieś bliżej do rodziny *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enka7
Mam do Was pytanie odnośnie przezierności karkowej... Czy to badanie jest przeprowadzane standardowo? Trochę poczytałam ale ludzie różnie piszą. Moja ginekolog jest na urlopie do 26 sierpnia! Wygląda na to, że kartę ciąży założy mi po swoim powrocie czyli będę już na przełomie 14/15 tygodnia. Ręce to mi do samego tyłka opadły jak się dowiedziałam o tym urlopie... W czwartek zaczynam 11 tydzień także dobrze by było przeprowadzić to badanie jeżeli jest taka potrzeba a nie wiem czy jest... taka zielona się czuje, jak zaczynam szukać informacji to tylko się denerwuje. Nie wiem czy zmienić lekarza, czy czekać, czy spróbować się dostać do kogoś innego. Pierwsza ciąża a tu po prostu ginekolog traktuje Cię jakby to była piąta i w dodatku niechciana... Z wynikami badań też nic nie wiadomo, panie w szpitalu które pobierały ode mnie krew udzieliły mi następującej informacji "wyniki pójdą do poradni przy szpitalu" na pytanie kiedy zapadła głucha cisza, chociaż je ponowiłam kilkakrotnie. Żałuję, że nie zrobiłam ich prywatnie w znanym mi laboratorium. Miałabym przynajmniej jasność co do tego kiedy je mogę odebrać. Rozbieram wszystko na czynniki ale nie potrafię inaczej, martwię się i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enka 7 z tego co wiem, to jest badanie standardowe i raczej nie ma szans, aby lekarz jego nie przeprowadzał. Nie wiem natomiast do kiedy ono musi zostać zrobione. Ten czas 11-12 tc. to najszybsze terminy, natomiast nie wiem jak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaWWW
Czesc dziewczyny! Enka - mnie tez mijaja mdlosci!!!! Ale czad, co? Az chce sie zyc, prawda? :) trzymalo mnie tez od 5/6 tygodnia i przeszlo dokladnie dzis - jutro zaczynam 13 tydzien :) Jesli chodzi o usg to koniecznie trzeba je zrobic przed 13tc i 6 dniem. Ja bede dokladnie w 13 tc i 4 d. Myslicie, ze jest szansa na plec? Ponoc tak, ale wtedy widac jak jest chlopak, bo widac jaderka na brzuszku. Czy ktoras z Was byla tak pozno na badaniach prenatalnych jak ja? A odnosnoe brzucha, to ja schudlam w sumie 7kg, ale brzuch mam konkret :) widac bardzo. W zadne spodnie sie nie mieszcze, wiec musialam kupic ciazowki w zeszlym tygodniu. Polecam :) wielka ulga!!!!!! Dziewczyny, czy zauwazylyscid, ze macie wielka ochote na przytulanko?? :D ja sie nie moge odkleic od mojego m. Jutro jedziemy na urlop :) spontan totalny. Ide sie pakowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enka - badanie nie jest standardowe. Jesli masz mniej niz 35lat i nie masz w bliskiej rodzinie chorob genetycznych lub serca to za wizyte trzeba zaplacic i umowic sie prywatnie. Nie kazdy lekarz to robi. Musi miec certyfikat. Badanie kosztuje od 200 zl czasem do 500zl (szok). To usg trwa okolo 20-25 minut. Warto zabrac partnera :) Badanie wykrywa liczne wady genetyczne w tym choroby serca. Warto sie na nie wybrac. Trzeba tylko pilnowac terminu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysunia 999
marta - przezierność karkowa powinna być zbadana u każdej cięzarnej. Natomiast dodatkowe badania genetyczne - te o których piszesz we wskazanej przez Ciebie grupie kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enka7
Dzięki dziewczyny :) Spróbuje jutro dodzwonić się do mojej ginekolog ( a z tym ciężko strasznie) jak się uda to fajnie, podpytam jak ona to widzi a jeśli nie to po prostu sama będę się próbowała umówić do jakiegoś innego. Tak właśnie myślałam, że akurat to jest badanie obowiązkowe. Anii84 dzięki za link :) MartaWWW to, że mdłości ustępują to akurat super, tylko czy na to nie za wcześnie? Niby każdy organizm jest inny, u Ciebie to już praktycznie 2 trymestr a u mnie mam jakieś wrażenie, że za szybko przeszło. Krzyże mi wysiadają, troszkę mnie to niepokoi. Muszę jeszcze raz podkreślić, że jestem zła na moją ginekolog, z drugiej strony rozumie, że chce sobie pojechać na urlop kobieta. Pójdę do innej i będzie się dziwić, że nie mam karty ciąży jeszcze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enka no to Twoje wieści są bardzo miłe dla oka, które je czyta ;) Wszystko widać potrzebuje czasu, niech idzie ku lepszemu :) Ja weekend spędziłam z moim M w górach, po czym znów musiał wrócić na podoficerkę :( No cóż, jakoś przy tych rozstaniach nie mogę się powstrzymać i wybucham płaczem. Chciałabym, żeby był już październik i żeby był już ze mną w domu. Mój mąż to mój najlepszy przyjaciel i tak mi źle bez niego :( To dziewczyny kiedy dokładnie macie to usg prenatalne??? Ja mam w czwartek i będę wtedy w 13 tygodniu i 1 dniu. Juz nie mogę się doczekać, choć im bliżej tym powiem wam, że ekscytacja zamienia się w strach czy wszystko dobrze. Tez tak macie? Powiedzcie mi, bo słyszałam, że w ciąży należy iść do dentysty i do internisty i maja coś tam odnotować w karcie ciąży? Byliście juz na którejś z tych wizyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mery84
Wer, do dentysty na peewno warto isc, bo jesli cos sie dzieje, to mozna leczyc w 1 i 2 trymestrze. pozniej niebardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wer, ja do dentysty się wybieram na "przegląd", chyba warto sprawdzić czy nic się nie dzieje. ja po poprzednim porodzie zamiast wracać do domu to jechałam do dentysty bo mi ósemka zaczęła wychodzić, a bolało jak diabli że ruszyć buzią nie szło, ale to nie było zależne od braku wizyt czy jakiegos zaniedbania po prostu to nie był dobry moment na wyżynanie się zębów :D ja też tak mam, że im bliżej wizyty tym większa niecierpliwość ale też obawy czy wszystko jest ok. ja mam kolejną wizytę za 2 tyg, ale coś czuję że będę musiała przełożyć bo nie będę miała z kim młodego zostawić a i mąż obiecał wyskoczyć nad morze i coś mówił o tym terminie... może się uda, żeby szedł ze mną na usg ;) jutro mam w koncu wizytę u endokrynologa, mam nadzieję że nic się nie pogorszyło. zmykam spać, bo dopiero skonczyłam kisić ogórki :/ rośnie to dziadostwo jak nie wiem co :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszamy do nas po fajne,tanie,angielskie używane ubranka w świetnym stanie i nowe też mamy :) http://e-rafix.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×