Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Koszt wesela w remizie a lokalu

Polecane posty

Gość gość

Witam. Mieszkam na sląsku. Miałam u siebie upatrzoną piękną sale, nowiutką, przetestowana z pysznym jedzeniem itd. Jednak w przeciągu ostatnich 4 lat Koszt najtańszego weselnego Menu wzrósł o 35 zł czyli menu dla 1 goscia zaczyna się od 185 zł, potem 200 i 220. Byłam pewna co do tego lokalu ale jak sie dowiedziałam o ceny to troche zwątpiłam. I zaczełam zastanawiać się nad weselem w remizie. Koszt remizy w moich okolicach to ok. 1000 zł + 600 opłat. I zastanawiam się czy by się nie opłaciło bardziej wynajecie remizy i cateringu. Remiza, moze nie jakas najpiekniejsza ale troche balonów, kwiatów i byłaby super. A nie mam pojęcia jakby wyglądał caterning własnie przyjezdny? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? jednak jak się jedzie do llolalu to człowiek się niczym nie przejmuje a remiza- wywali prąd albo cos, i bedzie problem. 2ga sprawa jest taka ze gdyby miała za 200 zł opłacic 1 gościa to wolałabym w tej cenie (za dopłatą) zrobić 2 dni. Czy ktoś wie cos na ten temat? Dodam ze wesele na 90, 100 gosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno więcej pracy jest jeśli chodzi o remizę.zakupy ,kucharki itp ale zabawa na pewno będzie lepsza w remizie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ceny od 185 zł wzwyż są ją normą i to nie jest wcale drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wg mnie to sporo jak na minimalne menu;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wiem, Koszt remizy w porownaniu z lokalem jest tanszy (przy 100 osobach) o jakies 3-4 tysiace. Wiec nie wiem czy sie oplaca. Ja robie w restauracji ktora jest czynna jedynie sezonowo wlasnie na wesela - koszt za osobe to 175 zl plus ciasta - wiec wyjedzie mnie plus minus 200zl od osoby, a poprawiny to gril na terenie restauracji - rowniez organizowany przez restauracje powinno wyjsc okolo 50 zl odo soby bo z dnia pierwszego bedzie zimna plyta. Czyli mnie od osoby w restauracji wychodzi 250 zl - zabieram reszte jedzenia co zostalo do domu - i nic mnie nie obchodiz lacznie z dekoracja czy zmywaniem. Katering za 2 dni chce okolo 200zl od osoby plus remiza - wiec koszt podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znajomi w zeszłym roku chajtali się i zalowali ze zrobili na jakies sali,ze wynajęli kucharki,ktore jak się okazało okradli ich z produktów,do tego kelnerki mega nie mile dla gości a po podliczeniu wszystkiego okazało się ze wlasnie na takiej sali ala remiza wyszlo znacznie więcej za osobe aniżeli w restauracji czy przeznaczonych sal do wesel. Teraz w większych miastach ceny zaczynające się od 185 sa już normą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie,że to zależy od tego na jakich ludzi trafisz,wesele brata organizowaliśmy też w remizie,i też nie było się do czego przyczepić 2 dziewczyny i 2 chłopaków kelnerowało,śmigali jak pszczoły,kucharka też nie złodziejka,z resztą po co miałaby sobie opinię psuć i możliwość zarabiania stracić,okradanie młodych jest wybrykiem jednorazowym w małych miejscowościach,gminach wiejskich, a u brata gotowała pani która gotuje na co dzień w szkole więc raczej by się nie odważyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wlasnie wlasnie jak się masprawdzonych kucharzy i kelnerwo to czemu nie,ale ja bym nie zdecydowala się na takich tylko ze słyszenia bo roznie bywa.My mielismy wesele w 2012 i robiliśmy na sali,gdzie babeczka kupe lat to prowadzi,ma sprawdzone kucharki i kelnerki,ktore sa stalym elementem u niej w pracy i za osobe bez poprawin placilismy 120zl a jedzenia i ciast było ogrom,ze jeszcze bardzo dużo do domu dostaliśmy:)wszystko zależy od miejscowości i regionu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlatego my nie braliśmy tego minimum za 185 tylko za 290 od osoby. Skoro zapraszaliśmy gości to nie nie chcieliśmy skąpić na nich bo to nieeleganckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmnana
na początku też miałam robić w remizie, ale po przeliczeniu kosztów wyszło na to samo. a tak to mam piękną sale, czego w remizie bym nigdy nie miała. a do tego nie muszę się przejmować kucharkami rosołami, sałatami, organizacją. przychodzę i wszystko mam gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W remizach wychodzi taniej tylko rolnikom jeśli zależy im żeby mieć mięso i inne produkty ze swojego gospodarstwa. W innym przypadku kiedy wszystko musisz kupić, wynająć kucharkę, obsługę, posprzątać i udekorować salę, posprzątać po imprezie itd. remiza się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my robimy wesele w remizie- ale tak planowaliśmy od zawsze :) jakie koszta? wynajęcie remizy - 0zł (mąż jest strażakiem) opłaty - ok. 300zł dekoracja sali - 1200zł + 500zł kwiaty + 600zł dekoracja światłem kucharka + pomoc kuchenna + 7 kelnerów - 13zł/ osobę (tak sobie liczą) jedzenie- koszt ok. 6tys zł za wszystko- dania ciepłe wędliny, sałatki ciasta - 1000zł + paczka dla gości dalej już chyba nie będę pisać bo reszta jest bez znaczenia czy w remizie czy w restauracji. My zapraszamy 160 osób, wesele na 2- dni. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 tys za jedzenia na 160 os.? moja koleżanka na 2 dni na 120 os zapłaciła ok 9 tys. w remizie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale nie trzeba od razu iść w kucharkę i kupowanie jedzenia samemu. My będziemy mieć catering z polecenia, przyjeżdżają dzień wcześniej z gotowymi ciastami, a na miejscu gotują wszystko (więc trzeba udostępnić im kuchnie). Podobno jedzenia mnóstwo, pyszne. Koszt: szacuję, że do 110 zł/ os z ciastami, tortem i stołem wiejskim, obsługą. Jeszcze nie wiem, jak będzie z zastawą i obrusami, jak sala nie będzie miała w wystarczającej ilości, to będziemy musieli pożyczyć. Dziewczyny, podpowiedzcie co zrobić z dekoracją. Znaczy gdzie szukać jakiejś firmy, która zrobi ładnie, skromnie (żadnych balonów i łososiowych płacht na suficie!) i nie weźmie mnóstwo kasy? To mnie najbardziej martwi w kwestii wynajmu sali (my będziemy mieć salę domu kultury a nie remizę, ładna, ale trzeba te beże czymś przełamać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My robimy w remizie, 2 dni, na ten rok odremontowana, z klimatyzacją :) Wszystko rozbijało się o to, że mamy sprawdzony catering i szukaliśmy samej sali do wynajęcia, nie chciano nam żadnej bez obsługi wynająć, więc została remiza. Z tego co liczyłam, wyjdzie nas taniej, my na 120 osób na 2 dni zapłacimy mniej, niż znajomy na 1 dzień w jakimś lokalu, który nawet klimy nie ma, a liczy 220 za dzień bez ciast i tortu oraz alkoholu. Jeśli chodzi o szukanie dekoratorów to proponuję popatrzeć na takie serwisy, jak gumtree czy olx :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny! Szukajcie tutaj http://www.gdziewesele.pl/Katowice/ , moja siostra znalazła tam bardzo ładną i niedrogą sale na wesle, a także fotografa i całą oprawę wesela i ślubu w dobrych cenach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka c
Remizy , a lepsze lokale , to zwyczajna przepasc. Remizy z reguly zaniedbane, bez klimatyzowanej sali, standard, bez parkingoe. Kuchnie przestarzale, czesto pordzewiale-tak jest w mojej okolicy. Co smieszne z zewnatrz tynk odpada, farba, rynny polamane. Nikt o to nie dba, bo chlopaczki nastawili sie na zbiorki i jak pijawki tylko sie zabawic, wyssali cala kase , a na remize nie ma. Takie realia sa w wielu polskich osp. Ceny wczesniej opisane nie sa wygorowane za lokal. Kwestia co oferuje lokal-jest ich tak duzo, ze musza podnosic "wygody", warunki polepszac, oferte zywieniowa itd . Rywalizacja i konkurencja oznacza lepiej dla nas. W lokalu przychodzisz na gotowe. A w remizie ok tygodnia latania, ustawiania, ciaglych nerwow i klotni. W dodatku cena ok 2-3,5tys, to zdzierstwo za takie ochydne remizy. W dodatku nie oferujace zbyt duzo, napewno sa i te porzadne ale jest ich znikoma ilosc. Szkoda nerwow na osp, na patrzylam sie jak u kolezanki sie frustrowali i denerwowali. Roznica w cenie , ostatecznie bedzie nie wielka, wiec tym bardziej sie nie oplaci osp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wbmoim miescie jest remiza do wynajecia ,jest sala w domu kultury,sa te restauracje i jeden dom przyjec.W wiekszosci wesele sa w domu przyjec,ale na bardzo duze wesela wynajmuje sie sale w domu kultury oraz w remizie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Remizy osp to dno. Chociazby dlatego , ze w wielu przypadkach kasa z wynajmu zostaje wydawana na alkohol. To juz jest argument przeciw. A w lokalu pracuja ludzie i ta kasa idzie na pensje , miejsca pracy i rozwoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma rewelacji. Nie wychodzi za specjalnie tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2015.09.24 a u ciebie jak widać nadal bez rozwoju umysłowego, raczej objawy debilizmu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właściciele sal jak widać pękają z braku klientów, super że takie remizy odbieraja wam klientów jak nie potraficie zadbać o nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia28m
W mojej okolicy jest tak duzo wszelkich lokali , ze ceny spadly w porownaniu do 5lat wstecz o nawet 20%. Co najlepsze , wiecej oferuja. Bo sie przescigaja, np iloscia dan. A ceny sa nizsze, niektorzy pisza o jakims kosmosie cenowym, u mnie jest taniej. A lokale nie byle jakie, tylko takie ladne. Pozdrawiam madzi@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na slasku duuuuuzy ruch jest i stad takie ceny. Ludzie lgna do lokali z wygody i lenistwa. Tak jak ja. Bo nie dala bym rady z kilkoma osobami latac po remizie przez kilka dni i przygotowywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość smutna
Jesli ktos zalicza wpadke , to nie ma wyboru i pozostaje remiza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W remizie bedzie moze i troche taniej. Ale nie wiele. Oczywiscie dolicz sobie czas pracy, przygotowan , kilka dni przed weselem, masz z glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam upatrzoną salkę za 150 zł od talerzyka, i po naszej stronie zostaje do kupienia jedynie alkohol i tort. reszta jest w cenie, czyli ciasta, napoje, owoce, wszystko wliczone. sala jest przepiękna więc za dużo na dekoracje nie wydam. Jedynie wstawię kwiaty do wazonów. Sala jest przecudna dlatego szkoda zasłaniać ją tiulami jak to ma zwyczaj w remizach. W remizie trzeba wynająć firmę (i to jest duży koszt) która upnie te wszystkie tiule bo samemu to nie radzę tego robić. Sale często tak jak i moja mają przepiękne ogrody, przy remizach tego nie ma. Do tego trzeba samemu duuużo załatwiać - kucharki, kupować produkty. O wszystko się martwić. A w restauracji płacisz i nic Cię nie obchodzi. Do tego pomyślcie też o zdjęciach i filmie. Remiza nie będzie wyglądać ładnie. My z narzeczonym nie mamy dużo pieniążków na nasz ślub ale zdecydowaliśmy się właśnie na sale weselną. Bo jak się policzy to wychodzi podobna cena. A nawet jeśli wyjdzie te 2-3 tysiące drożej to uważam że warto, choćby ze względu na to że taki dzień ma się raz w życiu. Po 20 latach jak spojrzysz na zdjęcia żebyś nie pomyślała że może jednak warto było dołożyć te 2-3 tysiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagmara1988 dagmara
U mnie porównanie było, bo brat wcześniej robił wesele w remizie, a ja 2 lata później w domu weselnym. Ilość osób podobna. Ogólnie jeśli już chodzi o ta kasę, to w remizie może taniej o te 4 tys . Tyko , ze nikt nie liczył pracy własnej i robocizny wszystkich osób, które pomagały w przygotowaniach. Gdyby i to policzyć, to pewnie by wyszło ok 2 tys różnicy. Więc szkoda nerwów i czasu. Bo nerwów w remizie nie za braknie. I to byl powód dlaczego ja nie chciałam w remizie osp. W domach weselnych i restauracjach idzie się na gotowe i spokój macie. A teraz jest w czym przebierać i z cen zeszli. Dla mnie remizy , to już przeżytek. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fakt faktem pracy w remizie jest dużo dużo więcej niż pójście na gotowe do restauracji ale co kto woli;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×