Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Które imię dla synka?

Polecane posty

Gość gość

Aleksander, Olaf czy Witek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zadne, wszystkie to jakas porażka. co kazde to gorsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witek! Naprawde rzadko spotykane imie, a poza tym moj maz takie nosi i jest super facetem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wlasnie bardzo ładne imiona, nie jakieś Alanki czy Oskarki. Podoba mi się Aleksander i Olaf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olaf :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aleksander

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mówię o Alankach czy Oskarkach bo to też syf. zbyt modne imona tego typu są zwyczajnie kiepskie ale te wymienione też do mnie nie przemawiają. na dziewczynkę jak się mówi Ola to jest ładnie ale jak na chłopca Olek to brzmi jakoś tak zniewieściale. sorry ale to okropne imiona. mam swoje zdanie i tego nie zmienię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego Aleksander brzmi ladnie ale Olek też mi sie nie podoba. Olaf już brzmi lepiej, nie trzeba zdrabniać, Witek kojarzy mi się z kolegą który jest bardzo falłszywy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na Aleksandra można mówić Alek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aleksander to nie tylko Olek, ale i Alek. Mój syn ma na imię Aleksander i wszyscy mówią do niego właśnie Alek - wystarczyło raz zwrócić każdemu uwagę jak powiedział Olek, że nasz maluch jest Alkiem i wystarczyło. A ile fajnych zdrobnień można zrobić - olaboga, nigdy bym nie pomyślała. Inwencja twórcza matki bywa nieskończona :) No i jest np.: Alek, Alutek, Aluś, Alosław, Alessandro, Alesiandro, Alunio, czasem Olo i pewnie jeszcze coś, ale nie pamiętam w tej chwili. I zaraz wyskoczą jakieś babulce i powiedzą, że krzywdzę dziecko takimi durnymi zdrobnieniami. A w nos się pocałujcie, może i są durne, ale NASZE! o! :) Także z tej całej trójki Aleksander najpiękniejsze, chociaż Witek też mi się bardzo podoba - był jednym z moich typów, ale mężowi nie przypadło do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oby nie Witek, to prawie jak Wacek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a Witek to Witold czy Wincenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witek ok ale Witold nie, nawet trudno to wymowic. Olaf malo popularne. Aleksander moze byc Alkiem ale nie wyobrazam sobie mowic wszystkim ze to Alek a nie Olek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak ktoś się pyta jak ma dziecko na imię to ciężko powiedzieć, że Alek? Ja tak właśnie mówię - Alek-Aleksander. Serio wystarczy powiedzieć raz. Po porodzie jak znajomym wysyłałam info, to było od razu napisane, że Alek i nie ma najmniejszego problemu. A jak czasem wypsnie się komuś "Olek" to też nie załamuję rąk i nie kajam "sprawcy". Nigdy w sumie nie wiadomo jak będzie za kilka lat - może syn sam zdecyduje, że woli być Olkiem. Póki co jest tak, jak woli mama i tata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie życie samo pokaże jak dzieciaki będą zwracać się do niego. Aleksander to bardzo piękne imię i tylko ten Olek mnie przeraża. Nie podoba mi się Olek, Oleczek. Chyba wolę już Olafa Olafka, Witold bardzo podoba się mojemu mężowi. Mamy jeszcze troszkę czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aleksander :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie też Olek przerażał, ale bez problemu się z tym pogodziłam, że czasem komuś się wymsknie :) Syn dla mnie był, jest i będzie Alkiem, a jeśli zechce to jakoś zmodyfikować to już jego sprawa :) Alek do ostatnich chwil miał być Michałem i byłam zła na męża, jak oznajmił mi na sali pooperacyjnej, że na rękach trzyma Aleksandra. Ale teraz jak patrzę na niego, to nie wyobrażam sobie innego imienia niż to, które posiada :) Jakie więc nie wybierzecie, to będzie najpiękniejsze i najodpowiedniejsze dla Waszego malca :) Niech się szczęśliwie rodzi i zdrowo chowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez lukru
Witek to też Wit, a nie tylko Witold. A Alek to Aleksy a nie Aleksander. Ale wydziwiacie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś spotkalam znajoma z synem 3-4latka i pytam go o imie a on mowi Jestem Wito:) ja takie oczy a znajoma mówi ze on jest Wito:)i bardzo mi die spodobało; )Witold tez ladnie i nie ochlapane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żadne z tych, ale jak mialabym wybierac z tych co wymienilas to Olek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tu tiki
Mój jest Aleksander ale nie mówimy do niego Olek bo niby skąd takie zdrobnienie..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witki Patyki Aleksander to na czesc Kwaśniewskiego ? Olaf jest ok Albo Dagmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Vincent ładne imię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tu tiki
Dumas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tu tiki
A może Ignacy? Ignaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witek ładnie...Wincenty też fajnie.Na wszystkich Aleksandrów jakich znam mówi się Olek niestety tak się przyjęło.Tak samo jak na każdą Aleksandrę- Olka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czemu jeśli autorka wymienia 3 imiona to wy dodajecie np. :"a może Ignas?" nosz kur/wa pyta które ma wybrać z tych wymienionych...ja postawiłabym na Aleksandra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×