Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anotak

AGD do nowej kuchni

Polecane posty

Gość anotak

Witam :) A no tak ;) będzie nowa kuchnia i nowe AGD. Tylko, że mam wiele dylematów związanych z wyborem, mimo wertowania różnych forów i wątków. Proszę o pomoc osoby, które mają już nowe kuchnie i z głowy zakupy związane z ich wyposażeniem. Może przy okazji komuś jeszcze pomożecie. Potrzebuję: 1. Okapu -wyciąg kominowy. 2. Płyty indukcyjnej. 3. Zmywarki. 4. Piekarnika. 5. Lodówki. 6. Zlewozmywaka/ ale to chyba nieco inny sprzęt niż AGD/. 7. Mikrofalówki - potrzebuję czy nie potrzebuję? Dla ułatwienia ;) powiem, że nie urządzam wypasionej kuchni i sprzęty chcę ze średniej półki=jak mogę to chcę zaoszczędzić, a jak warto w coś zainwestować to dołożę. Pomożecie? Proszę. Żeby nie było problemu to proszę na początek o pomoc z wyborem okapu. A teraz wyjdzie, jak zielona jestem w temacie. 1.OKAP Teraz mam pochłaniacz, ale po nowemu będzie wyciąg kominowy. Czy tuba czy taki kwadrat pochylony nad kuchnią? Nie wiem czy te okapy działają tylko jak są włączone, czy bez włączania też ciągną zapachy i parę? Czy sprawdzą się w kuchni bardzo otwartej na salon ;) Dół cały otwarty łącznie z klatką schodową - schody na poddasze. Czy któraś z marek ma łatwy w czyszczeniu okap ze stali nierdzewnej lub onyx? Czytam, że często taki sprzęt ma smugi trudne do usunięcia czy też ślady palców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okapy, o które pytasz są dość popularne, więc może odezwie się ktoś kto je już użytkuje. Najlepsze informacje z pierwszej ręki. Sama jestem ciekawa, czy wyciągi trzeba załączać, żeby ciągnęły opary do komina? Ja w bloku mam tylko pochłaniacz i żeby lepiej filtrował to w czasie gotowania go włączam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam kuchnię i AGD z IKEA czyli whirlpool, jestem mega zadowolono bo AGD sygnowane IKEA ma 5 lat gwarancji, a nie 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W kwestii agd, ja jestem zwolenniczką Amici. To jest dobra firma i w razie co, bo wiadomo, wszystko sie psuje, można znaleźć serwisy i hurtownie częsci takiej jak te np. http://www.popularna.pl/strony/strona-glowna. Coś już wybrałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anotak
Witam :) Dziękuję za wypowiedzi i Wasze opinie. Póki co jeszcze nie dokonałam żadnych wyborów ani zakupów tym bardziej. Powyższy temat nadal aktualny. Zauważyłam, ze to dość trudny temat jeśli chodzi o wybór, bo z opinii osób już użytkujący sprzęty widzę, że jedna marka ma dobre piekarniki, ale słabsze zmywarki, inna ma super lodówki i coś tam a nie zbyt dobre okapy. Czy to naprawdę musi być taka loteria, czyli trzeba kupić i wytestować? Albo jakimś cudem wstrzelić się z marką i danym sprzętem? Myślę, że amica ma sporo zwolenników. Tak samo Samsung. Zaczęłam tutaj pytać o okap, a może powinnam zapytać inaczej, tzn. : jaki sprzęt w Waszej kuchni jest naj i godny polecenia? Bo każdy pewnie ma sprzęt lub dwa, który spisuje się faktycznie bez zarzutu. I ma go już rok i więcej. Przy otwartej kuchni pewnie sprzęty powinny być między innymi ciche. Czy powinnam zabudować z tego względu zmywarkę czy lodówkę? Czy te dźwięki są bardzo uciążliwe np. podczas oglądania tv? Będę wdzięczna za Wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lodówki do zabudowy są głośniejsze. Zmywarka zależy na ile osób. U nas rodzina 2+3 i 40cm się nie sprawdza, jest za mała, przy włączaniu prawie codziennie jest stówka więcej za prąd a jakbym chciała wszystko zmywać to musiałabym dwa razy dziennie włączać. Nie mieszczą się garnki, miski, salaterki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja będę miała tylko Boscha w nowej kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My chcieliśmy wszystko jednej firmy. Niestety nie każdy producent oferuje to co nam się wymyśliło. Przeczesałem cały internet i z żoną decydowaliśmy. Okap. Chcieliśmy coś dyskretnego, więc dla nas idealnym wyborem był Faber Victory X77. Lodówka. Z uwagi na budowę i walory estetyczne wybór padł na Sharp SJ FS810VBK. Nie było alternatywy niestety. Beko ma takiego inoxa. Ale czarna szyba tylko od Sharpa. Zmywarka. Jeden z modeli Siemensa. Nawet nie pamiętam modelu. Ale po przeczytaniu internetu padło na jakiś wyższy model niemeickiej produkcji z wnętrzem wykonanym ze stali nierdzewnej. Później zobaczyłem, że ciut wyższe modele miały oświetlenie wnętrza i wyświetlany czas na podłodze. Nasz tylko świeci na podłogę podczas pracy. Płyta nam się podoba od AEG HK784400FB. Taka dyskretna czarna szyba. Poza znaczkiem i włącznikiem zero grafiki. Piekarnik kompaktowy siemensa od razu z mikrofalówką. HB86P575. Zlewozmywak Schock Domus D150 w kolorze Nero oraz bateria Teka IC 915 w kolorze czarnym. Do tego czarny blat i meble w kolorze jakimś jasnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaperka
Płyta EHH 3634 F9K. Jedyna chyba na rynku z flexi power, czyli pełną kontrolą wykorzystywanej mocy - sprawdzi się przy słabych instalacjach elektrycznych i przy kontroli wydatków na rachunki. Piekarnik EOA 45551OX. Dobra jakość w przyzwoitej cenie. Dobra klasa energetyczna, spora pojemność, dodatkowo termosonda i sporo trybów. Zmywarka ESL 8510 RO. Powiększona pojemność, dość energooszczędna i sporo trybów - w tym czaso- i wodo-oszczędne właśnie. Jak dobrze poszukasz to może któryś sklep sprzedaje nawet coś takiego w komplecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anotak
Witam Bardzo dziękuję za namiary i to tak szczegółowe na agd. Wkrótce ruszam na łowy, zakupowe rzecz jasna i Wasze informacje wezmę pod uwagę. Zastanawiam się czy piekarnik z mikrofalą wystarczy, czy może mikrofala jako dodatkowe źródło podgrzewania sprawdza się np. na imprezkach przy większej ilości dań? Czy ktoś jeszcze poleci mi sprawdzone w swojej kuchni agd? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anotak
Witam :) Na łowach jeszcze nie byłam. Wciąż temat wyboru otwarty. Bardzo dziękuję za Wasze opinie! :) Po głowie chodzą mi takie myśli. Lodówki no Frost podobno są głośne. Tylko nie wiem czy chodzi o hałas większy niż w tradycyjnych lodówkach? U mnie ma być lodówka we wnęce-szafce, ale nie zabudowana od przodu, tuż przy jadalni i przy salonie? Boję się o te hałasy. Po za tym mam dylemat przy płycie. Czy kupić kuchenkę z płytą, czy jednak osobno? słyszałam, że często piekarnik nagrzewa płytę i ta źle działa. ciekawe jak jest w takim zestawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anotak
Hej Wszystkim Pomocnym Duszyczkom :) Wertuję sprzęty, póki co w necie. Obejrzałam Wasze propozycje. Jednak u mnie raczej do małej kuchni sprzęty będą małe. Piekarnik 50-60 i do niego płyta. Lodówka 60. Zmywarka - nie wiem!!! Poczytałam z godzinę lub więcej o tym co brać pod uwagę i mam tak zlasowaną głowę, że zaraz idę sprzątać mieszkanie, żeby odpocząć... Zmywarka dla 2 osób i na sporadyczne ??? /po wprowadzeniu może się ta opcja zmienić/ gościny: -do zabudowy, - CICHA /poniże 48dB/ -45 lub 60cm /jeszcze się waham/ , - pół-wsadu /wiele osób rzadko korzysta, bo naczyń zwykle się dozbiera więcej, bo woda i prąd podobny???/, - zwykłe funkcje /wstępne, szybkie/ - wyłączanie się wody. Czy opcja 3w1 zmusza mnie do gotowych zestawów środków do mycia? Czy wziąć zmywarkę z wyświetlaczem w środku czy widocznym po zamknięciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anotak
Witam Praca nad wyszukiwaniem agd wre! I niestety teraz już zaczynam bać się otwartej kuchni! Wszystkie sprzęty powinny być ciche a to utrudnia szukanie. Zwłaszcza, że mam nadwrażliwość na hałas. :( Ale trudno, muszę się z tym zmierzyć. Dla ,,relaksu" czyt. żeby nie zwariować, skaczę ze sprzętu na sprzęt. ;) Wertuję zmywarkę, potem lodów i w przerwach okapy. Lodówka. Chciałabym cichą lodówkę. Może być Samsung - bez non Frost. Może mieć więcej niż 3 szuflady w zamrażalniku. Bez klamek tylko ukryte uchwyty. Czy ktoś może mi taka polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem jak to jest, człowiekowi w głowie się może zakrecić od ilości tego sprzętu. Ja też długo szukałam, a jeszcze dłużej hurtowni części agd, bo dla mnie to istotne, zeby mieć taki kontatk. Co jak co, ale jak się zepsuje, to człowiek potem szuka na wariata i daje każde pieniądze,a to błąd: http://www.popularna.pl/strony/strona-glowna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W mojej nowej kuchni na pewno znajdzie się piekarnik solarny LG i cicha zmywarka TrueSteam też tej samej firmy. Z resztą agd nie wiem jak będzie ale te dwa sprzęty muszę mieć koniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukretion
hej, ja polecam Ci zajrzeć do tego sklepu, bo mająsuper obsługę i jeszcze rabat na pierwsze zakupy ^^ http://goracakuchnia.pl/ sama tam zamawiałam część sprzętów do mojej kuchni i jestem bardz zadowolona bo mająfajne ceny a przede wszystkim super obsługę. Mi chyba z dwie godziny doradzali, odradzali i sprawdzali specjalnie dla mnie niektóe produkty i powiem, że jestem bardzo zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam I ja poproszę o pomoc. Jestem na etapie wybierania piekarnika. Pogubiłam się w funkcjach tego sprzętu i już nie wiem, które są dla mnie ważne. Np. mikrofala w piekarniku - czy działa ona odrębnie, szybko się nagrzewa jak mikrofala osobno stojąca? Czy po prostu czerpie tyle prądu co piekarnik i jest zbędnym dodatkiem? Nie mam teraz mikrofali i nie wiem czy inwestować tę funkcje w nowym piekarniku? A może ciekawsza jest funkcja pary? Może będzie okazja zdrowego gotowania? Czy garnek do gotowania na parze wystarczy? Myślę, że nie potrzebuję owej pyriolizy. Ale wysuwane ,,ruszta" mogą być funkcjonalne. I jeszcze opcja sterowania z płyty? Czy jak piekarnik będzie miał taką opcję to znaczy że dotykając ,,przyciski" na płycie będę mogła kierować piekarnikiem? Czy to nadmiar szczęścia czy potrzebna funkcja? Mam małą kuchnię więc płyta będzie leżała na piekarniku. Czy wtedy płyta i piekarnik powinny być tej samej szerokości, czy płyta ciut mniejsza? Jeśli ktoś się wypowie będę bardzo wdzięczna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzegorz11111
Przyzwoity okap polskiej produkcji - Ciarko z Sanoka. Mikrofalówka najtańsza bo każda potrafi podgrzać i rozmrozić. Jak masz kuchnię to przecież nie będziesz obiadów gotować w niej. Płyta kuchenna byle szeroka bo postawisz większy garnek i z drugim będzie kłopot. Mam Mastercook`a i śmierdzi gaz od nowości (lekko) a oznaczenia przy kurkach mocno wytarte (5 lat). Od nowości kiepsko czasem odpalała. Zmywarkę mam Siemensa Automatic. 5 lat chodzi i zero problemów. Nie szukaj takiej ze 100 programami, bo właściwie używasz jednego. Kolega ma jakiś włoski wynalazek chyba Indesit i drugi raz w tym roku myje naczynia w zlewozmywaku, przebieg podobny do mojego. W zmywarkach ważny jest rodzaj pompy. Poczytaj w google. Poza tym drobny sprzęt Zelmera - długowieczny, części dostępne - szukaj tych made in Poland nie CN (też mają) - można poznać np. po długości gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzegorz11111
Sprawdziłem. Moja zmywarka to SE 64M364 EU, nie wiem czy jeszcze robią. Z lodówkami trzeba uważać. Siadają uszczelki drzwi. W Bosch-u i Whirpool-u nie wymienisz uszczelki tylko trzeba całe drzwi z uszczelką kupować w cenie prawie połowy lodówki (w rodzinie miałem 2 takie przypadki - raz Bosch ciotki i raz Wirpool u teściowej). Może to kwestia pecha, może dzieciaki łapią za uszczelkę przy otwieraniu. W moim ,co prawda starym bardzo Polarze, nie ma problemu. Kupujesz uszczelkę i wymieniasz. Mam lodówkę 14 lat i nie było co prawda takiej potrzeby. Te nowe są robione tak, żeby zdechły szybciej. Ale, żeby zmieniać lodówkę ze względu na taką bzdurę to lekka przesada. Moja następna lodówka to będzie elektrolux ze względu na dobre doświadczenia z pralką. Bosch też jest podobno niezły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anotak
Witam Grzegorz, dzięki za opinie i wnioski. Jednak zakupy agd to taka wolna jazda bez trzymanki. Wybierzesz drogie i znane marki możesz się zawieść. Wybierzesz coś taniego też może łupnąć. Wiesz jakie parametry ma mieć sprzęt a i tak trudno się zdecydować. Nie dziwię się, że ci co mają większą kasę biorą projektanta i on również doradza sprzęty. Wiadomo, że to taki połowiczny sukces bo projektant ma ,,swoich faworytów". Ale nawet jak coś sprzęt zawiedzie to człowiek nie ma tego koszmaru z zastanawianiem się i z wyborami. Ale wciąż się nie poddaję. Jak kondycja psychiczna trochę będzie lepsza /ta pogoda!/ to może już jakieś wybory padną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anotak
Witam :) Wybory, wybory... Póki co nadal główkuję nad sprzętami agd. Momentami popadam w czarną rozpacz, bo im dłużej to trwa to ,,wiem, że nic nie wiem". Na szczęście jak czytam w necie, nie tyko ja przeżywam takiego rodzaju katusze. Wiele osób ma dylematy na maxa: czyta, pyta, szuka, wątpi, decyduje, boi się, spiera się z partnerem i wreszcie ma! Czyli pełnia szczęścia? Niekoniecznie. Mam już pewność, że nie ma pod tym względem ideału. Bo sprzęty może i mają taką namiastkę idealnych, ale jak już mamy na niego namiary to przychodzą wątpliwości, typu, cena, szerokość, hałas itp.. Ale chyba taki wniosek daje już szanse na przyśpieszenie sprawy. Trzeba odpuścić nie co i nie brać tego aż tak na serio. Może być przykro, może się człowiek zawiedzie, ale to tylko sprzęty. Nigdy nic nie wiadomo. Dlatego chyba odpuszczam, czyli walczę z tą napinką i walką o ideały. Wybieram agd o parametrach, które wydają mi się najistotniejsze. Jak już nie mogę ogarnąć, zdecydować to biorę coś z mojego spisu faworytów. Chcę już mieć kuchnię i żyć, a nie dulczeć w necie! Odważnie, co? ;) Ale spróbuję zastosować taką taktykę. Tylko, żeby nie było. Ja wciąż czekam na wsparcie od dobrych ludzi na tym forum. :) Dzisiaj zapisuję do zakupu zmywarkę: Bosch SMV 58N50EU. Bo: ma 44db, metalowe dno, 60 cm szerokości i niezłe opinie. W drugiej kolejce będzie chyba lodówka. Acha, szukam sprzętów cichych. Płyta i piekarnik nie muszą być wypasione. Proste w obsłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszamy po inspiracje do ART DECO ;) Bogata oraz ciekawa oferta firmy ART DECO powinna zaspokoić najbardziej wyrafinowane gusta. W ofercie posiadamy najwyższej jakości meble wykonane w 100% z litego drewna sheesham oraz mango. W sprzedaży posiadamy również wysokiej klasy biokominki. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego. :) www.meblekolonialne.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszamy po inspiracje do ART DECO ;) Bogata oraz ciekawa oferta firmy ART DECO powinna zaspokoić najbardziej wyrafinowane gusta. W ofercie posiadamy najwyższej jakości meble wykonane w 100% z litego drewna sheesham oraz mango. W sprzedaży posiadamy również wysokiej klasy biokominki. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego. :) www.meblekolonialne.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak się zdecydujesz co chciałabyś kupic do kuchni to możesz zajrzeć na stronę: http://aliexpress24.pl/?utm_source=Advisor&utm_medium=advisoronline&utm_term=advisor&utm_content=Advisor&utm_campaign=advisor Znajdziesz tam duży wybór sprzętu AGD w niskich cenach. Ponadto możesz tam zamowić również inne produkty od sprzętu elektronicznego przez ubrania, biżuterię po meble. A to wszystkow naprawdę w niskich cenach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smuleszere
Mi bardzo podobają się te zestawy agd do zabudowy od Amiki http://www.amica.pl/kuchniazestaw Chyba sie na nie zdecyduje, bo daja jeszcze konkretną gotówkę z powrotem, w zależności ile produktów agd sie u nich kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik56
Na selgros24.pl jest sporo agd. Mają dobre ceny a sprzedają znane marki. Sam kupiłem kuchenkę, pralkę i ekspres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajny sprzęt do kuchni zarówno agd jak i meble można dorwac na allinside. Świetny sklep z dobrymi cenami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×