Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

schody w domu, jak wykończyć?

Polecane posty

Gość gość

Z czego zrobić czoła schodów? Stopnie są dębowe, barierka z rurki kwasówki z elementami drewna dębowego. Nie mamy pomysłu na czoła, mają być praktyczne i łatwe do mycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam całe schody z dębu, czoła też, wszystko wykończone na równo, robione z drewna olejowanego łatwo się to czyści, na bieżąco myję mydłem olejowym - albo mopem, a jak chcę dokładniej, to szmatką po prostu, trwa to kilka minut dosłownie a co pół roku nakładam olej, też jest to szybka akcja jak chcesz, to wkleję jakieś zdjęcia, żeby było wiadomo, o czym piszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślałam o ładnych kafelkach, ale odradzono mi ten pomysł, podobno to jest powierzchnia narażona na częste kopanie i kafelki odpadają, jeżeli są kładzione tylko na czołach, ale nie wiem, czy to prawda w każdym razie dębowe bardzo mi się podobają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam z kolei wykończone jasnym ozdobnym tynkiem, maskującym brudy. Wystarczy poobmiatać go trochę z kurzu i załatwione. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka87
Ja mam obecnie najzwyklejsze z których już powoli płytki odpadają xD Zastanawiam się nad wymianą, możecie coś polecić oprócz wcześniej wymienionych? :) Liczę na Was kobitki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepsze schody to schody drewniane :)najlepsze gatunki to: buk, jesion, dąb, ewentualnie czereśnia lub jawor ;) ja sama mam dębowe schody zrobione przez firmę celmar! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kamień? Kamień trwały, elegancki, łatwo się sprząta... Coś z takich propozycji www.marmurowe.pl/11-blaty-umywalki-schody-i-inne do Ciebie przemawia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
według mnie najładniejsze i najlepsze schody są drewniane, moje schody całe łącznie z balustradami są z drewna, zamówiłam je w dobrej cenie u http://www.schody.szczecin.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem warto trochę zainwestować i zrobić sobie np. stopnice granitowe. Taki granit - http://www.kamieniarstwo-lewandowski.pl/ pasuje właśnie to stali nierdzewnej i klasycznych wnętrz. Druga sprawa, że bardzo dobrze się takie schody spisują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym w domu schodów kamieniem nie okładała. Zimny, nieprzyjemny i do tego - możliwość upadku ze schodów - grozi poważnymi konsekwencjami. Sądzę, że w domach raczej schody drewniane, w zależności od portfela albo na konstrukcji drewnianej, metalowej lub lane, betonowe - jako najtańsze, ale równie efektowne. Sami sobie rzućcie okiem na galerię http://www.schody-studio.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No chyba najlepiej pasuje jak czoła są z tego co stopnie. Tak jak na tych foto www.wroblewskidesign.pl/nowoczesne.html . Jak jest za dużo materiałów i kolorów, można popaść w kicz, a przecież schody się robi raz na wiele lat i trzeba wybrać coś ponadczasowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miśkaa11
ja uważam, że kamien nie nadaje się na schody wewnętrzne. Chyba, że masz ogromną przestrzeń. W pałacu da radę ;) ale w wiejskim domku słabo. Ja mam drewniane wykonane przez firme celmar i jestem z nich bardzo zadowolona ;) sa trwałe, ładne i nadają wnetrzu ciepla. Marmur jednak potrzebuje dużo większej przestrzeni i jest zbyt surowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martapakosa
Ja wszystkim odważnym polecam drewno egzotyczne, o których zaletach mało osób w Polsce wie. Bardzo polecam stronę http://www.bkdhome.pl/schody-drewniane która przybliży trochę temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uwielbiam zdobnicze balustrady, coś mniej więcej w tym stylu: http://deccoria.pl/galeria/foto,id,107592,1327525,1,pomysl-na-otwarta-przestrzen-salon-jadalnia-.html ale wiesz, wszystko zależy od Twojego gustu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może coś z kamienia :)? będzie fajne współpracowało ;) firma mm ogród i dom takie realizacje tworzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kamień to świetne rozwiązanie, ale trzeba to kochać. U mnie stopnice granitowe robił kamieniarz z http://www.kamieniarstwo-lewandowski.pl/ - jest to spora inwestycja, ale generalnie się opłaca – wygląd też jest świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ładnie się prezentuje na schodach oświetlenie schodowe, słyszałaś o tego typu świetle? Zobacz może w sklepie, w którym kupowałam lampy do remontu mieszkania. www.lightonline.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może czoła też zrobić drewniane? po co tak mieszać tysiąc róznych materiałów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kolega/koleżanka wyżej ma zupełną rację! jak masz stopnie i częściowo balustrady z przepięknego moim zdaniem drewna dębowego, wydaje mi się, że do neigo nie trzeba już mieszać żadnych innych materiałów. zerknij na stronę firmy celmar - ja korzystałam z usług tej firmy, może i ciebie to przekona do takiego wykonania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinekss
Wysokiej klasy drewno do produkcji schodów, czy innych elementów np. parapetów ma firma ze stronki www.stolarka-budowlana.com . Tutaj kupował najpierw mój szwagier schody, a teraz ja. Najlepiej nadaje się do takich stopni drewnianych buk, albo dąb. Oni mają i jedno i drugie. Potrafią bardzo trafnie doradzić, co też mi się tu bardzo podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćnaforum
jak wykończyć schody najlepiej zapytać fachowców - zutpol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARTENIENKA
Nasze są dębowe od góry do dołu – jak na schody przystało. Na podłodze też w sumie dębina:) Bo jak już zdecydowaliśmy się na podłogę to chcieliśmy, żeby wszystkim zajęła się ta sama firma, wiadomo że mają drewno z tego samego miejsca, i że będzie pasowało do wcześniej używanego materiału. U nas doborem i montażem zajęli się panowie z kuhna. W sumie to zarówno podłoga jak i schody mają już parę ładnych lat i nic się z nimi złego nie dzieje. Nie rozeszły nam się nigdzie, ani nie skrzypią(a znajomi nas ostrzegali, że przy drewnianych schodach to skrzypienie mamy gratis)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajciek
Tutaj macie dokładny opis - http://www.schodyprudlik.com.pl/galeria/ Świetne schody, doskonale wykonane i wysokiej jakości, mam od kilku lat. Moim zdaniem żaden inny materiał niż drewno w takiej roli dobrze wyglądać nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ambroziak
Najlepiej w domu zdecydowanie wyglądają schody drewniane - sami takie mamy i na prawdę wygląda to genialnie. Największy plus - jakość + efekt wizualny. Sami jesteśmy na prawdę mega zadowoleni. Poza tym sam styl schodów Prudlik jest mega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem granitem, to praktyczne i trwałe rozwiązanie, a przy tym eleganckie. Ja mam takie stopnice, które dla mnie wykonywał kamieniarz z http://www.kamieniarstwo-lewandowski.pl/ - takie schody są dekoracją każdego domu. A jak się do nich doda jakieś oświetlenie LED, to już jest mega super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×